Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilson Combat Fotoğrafları
[Resim: 5eb808f1.jpg]
[Resim: 8d326fee.jpg]
[Resim: 8dd93676.jpg]
[Resim: 43c4bbb8.jpg]
[Resim: 9382d3d2.jpg]
[Resim: 73228c76.jpg]
[Resim: 782198bb.jpg]
[Resim: c46a8dba.jpg]
[Resim: 49afbba2.jpg]
[Resim: 1f9f2e27.jpg]
[Resim: fdb45270.jpg]
[Resim: 84220004.jpg]

Alıntı

Chicken Protection ve Wilson Combat Supergrade:
[Resim: 5d235257.jpg]
[Resim: 4201da63.jpg]
[Resim: d0f41b49.jpg]
[Resim: d5d4c059.jpg]
Olayi anlamaya calisan tavuklar???
[Resim: dd4d1723.jpg]

Alıntı

Gerçekten tek sıra bir şarjör o kadar güzel görünüyor ki...

Alıntı

[Resim: ffc81720.jpg]

Alıntı

Bu tabancalarda kaliteden öte birşey var gibi.

Alıntı

afatsum42 demiş ki:Namlusu çok kışkırtıcıymış...
Bu namlunun görsel dışında performansla alakası var mı ki?

[Resim: 5-6.jpg]
[/quote]

Sn. afatsum42
Sallama hakkımı kullanıyorum; Namlu ağız alevini azaltmak için böyle yapılmış olabilir.

alpago demiş ki:[Resim: 116.jpg]

Bu güzel resimler için Sn. Alpago ve Sn. ilksurfer'a teşekkürler.
Bu arada resimdeki Supergrade ile Sn. ilksurfer'ın Supergrade'i arasındaki yazı farkına dikkat!
Sn. ilksurfer şapkanızda çok güzelmiş efendim. Şapkanızla beraber mutlaka çizme de giyinin, ağızda tütün çiğnemeyi de unutmayın. Big Grin

Alıntı

Cikin proteksin fotosunu cok begendim. Smile

Alıntı

Sayın Afatsum42

Fotoğrataki namlu "bull" olarak tabir edilen,genellikle keskin nişancı tüfeklerinde düşük "Moa" yani dağılım değeri elde etmek için tasarlanmış bir namlu tipidir.

Buradaki amaç namlu dışındaki metal oranını sıkıştırarak içeriye doğru ezdirip namlu yiv ve set yüzeyinin sertliğini arttırmaktır,bu sayede ezilerek sıkıştırılan namlunun metal yoğunluğu artacağından atış sırasında yiv ve set aralıklarına daha fazla sertlik vererek yiv-set'e çekirdek yüzeyi üzerinde daha fazla kavrama yetisi kazandırmaktır.

Standart namlularda yeterli sertlik tabiki vardır,ama kısa sürede atılan fazla mermi namluyu ısıtır ve bu ısınma çok düşük oranlardada olsa sıcak kaldığı süre boyunca namlununun iç yüzey sertliğini düşürmeye başlar,dolayısıyla atış sırasında namlu ne kadar sıcaksa aşınmada o kadar fazla olur.

İşte "bull" barrel vasıtasıyla namlu iç yüzeyine kazandırılmış extra sertliğin avantajıda bu durumda farkedilecektir,daha fazla metal yoğunluğuna sahip namlu sertliğini daha uzun süre koruyacak bu sertlik vasıtasıylada mermi çekirdeği üzerindeki hakimiyeti maksimum seviyede olacaktır.
Buda mermi dağılımına direktman olumlu etki edip daha ufak grupmanlar elde etmeye olanak tanır.

Tabiki bu tip namlular her daim extra iç yüzey sertliğine sahip olduklarından soğuk oldukları zaman yapılan atışlardada standart namlulardan daha iyi dağılım özelliği sunmaktadır.

Alıntı

Fmj demiş ki:

Sayın Afatsum42

Fotoğrataki namlu "bull" olarak tabir edilen,genellikle keskin nişancı tüfeklerinde düşük "Moa" yani dağılım değeri elde etmek için tasarlanmış bir namlu tipidir.

Buradaki amaç namlu dışındaki metal oranını sıkıştırarak içeriye doğru ezdirip namlu yiv ve set yüzeyinin sertliğini arttırmaktır,bu sayede ezilerek sıkıştırılan namlunun metal yoğunluğu artacağından atış sırasında yiv ve set aralıklarına daha fazla sertlik vererek yiv-set'e çekirdek yüzeyi üzerinde daha fazla kavrama yetisi kazandırmaktır.

Standart namlularda yeterli sertlik tabiki vardır,ama kısa sürede atılan fazla mermi namluyu ısıtır ve bu ısınma çok düşük oranlardada olsa sıcak kaldığı süre boyunca namlununun iç yüzey sertliğini düşürmeye başlar,dolayısıyla atış sırasında namlu ne kadar sıcaksa aşınmada o kadar fazla olur.

İşte "bull" barrel vasıtasıyla namlu iç yüzeyine kazandırılmış extra sertliğin avantajıda bu durumda farkedilecektir,daha fazla metal yoğunluğuna sahip namlu sertliğini daha uzun süre koruyacak bu sertlik vasıtasıylada mermi çekirdeği üzerindeki hakimiyeti maksimum seviyede olacaktır.
Buda mermi dağılımına direktman olumlu etki edip daha ufak grupmanlar elde etmeye olanak tanır.

Tabiki bu tip namlular her daim extra iç yüzey sertliğine sahip olduklarından soğuk oldukları zaman yapılan atışlardada standart namlulardan daha iyi dağılım özelliği sunmaktadır.

Çok teşekkürler bu detaylı açıklama için.
Bende namlu ısınmasına karşı olarak düşünmüştüm(sallama hakkım olarakSmile .Tabi namlunun zayıflamasını çözememiştim ama yapılan işlem sıkıştırmaymış.

Alıntı

afatsum42 demiş ki:Çok teşekkürler bu detaylı açıklama için.
Bende namlu ısınmasına karşı olarak düşünmüştüm(sallama hakkım olarakSmile .Tabi namlunun zayıflamasını çözememiştim ama yapılan işlem sıkıştırmaymış.

Rica ederim.
Adamlar compact bir tabancaya "bull" tipi koyarak kısa namlunun dez avantajı olan yüksek olacak "moa" değerini düşürmüşler.
Elin oğlunun ufuğu geniş tabi..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi