Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Kimler bıçak taşıyor?
Taşımıyorum
Taşıyorum
Bazen
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler bıçak taşıyor?
En az 20 yıldır bıçak taşırım.Günlük kullanım için Schrade'i yanımdan hiç ayırmam,özel günlerde/gezilerde CRKT M21'i yanıma alırım.

Alıntı

Sn. alikozanoğlu beyefendi/üstad/ağabey,

Yukarıda ki ankette taşıyorum seçeneğini 20 kişi işaretlemiş şimdilik. Yani 3368 üyesi olan bir forumda, Başbakanı sünnettir çakı taşımak bende taşıyorum dediği bir ülkede 2O kişinin taşıdığı çakıdan birşey olmaz. Anti silah güruhu bu forumdan malzeme çıkarmaya çalışsalar inanın çakıdan evvel neler bulurlar. Amaç art niyet olduktan sonra engelleyemezsiniz. Bence bu başlıkta "men sabre zafer" denilecek birşey yok.

Sanmıyorum ki yarın gazetelerde veya haberlerde 20 kişi çakı taşıyormuş diye haberler olsun. Ben bu forumda evime hırsız girerse kanun falan tanımam vururum kimse de engelleyemez tarzında bir sürü yazı çıkartırım size. Anti silahçı onuda alır malzeme yapar isterse. Lütfen vakit bulduğunuzda "hırsız" başlığına göz atın. Burada anti silahçıların eline koz vermemek lazım diye silahseverlik nasıl olur dersi verenler orada evime hırsız girerse kanunlar vız gelir tırıs gider diyor. Şimdi gerçek silahseverlik hangisi benim kafam karıştı? Kanunları tanımam hırsızı vururum demek (katılıyorum) anti silahçılara prim vermiyor. Çakılarımızdan veya saçma kanunlardan bahsedince prim veriyoruz?

Siz tabii ki değerli bilgilerinizi, tecrübelerinizi bizden esirgemeyin. En azından ben inanılmaz keyif ve hayranlıkla sizi takip ediyorum. Size cevap veriyorum çünkü saygı duyuyorum, önemsiyorum efendim.

Değerli ( Sn.) büyüğüm bu yazdıklarım size katımıyorum doğrusu budur gibi algılanmasın. Sizin her düşünceye anlayışla yaklaştığınızı ve öğretecek birşeyiniz olduğunda paylaştığınızı, asla ahkam kesmek, egolarınızı tatmin etmek için yazmadığınızı, yazdığınız her satırda öğrenilecek birşey olduğunu bildiğimden yazdım. Her daim affınıza, hoş görünüze sığınırım.

Saygılarımla,

Alıntı

Bıçak duruma göre arasıra yanımda taşırım, arabamda Sn.İlksurfer'in bahsettiğine benzer gerektiği zaman cam kırabilen , emniyet kemerini kesen itfayeci tipi bir çakı taşıyorum.

[Resim: SWFR2S-2.jpg]

Alıntı

alikozanoglu demiş ki:Sn. syılmaz,

Ben bir kaç senedir http://www.arpacik.net'de "silâhsever" gibi değil de "motorlu taşıt aracı karşıtı" gibi sağ kulağımı soldan göstererek bazı (bilhassa "Lâ Havle" 1 ilâ 8) yazılar yazdığım gibi silâhseverlerin de bazı basit güvenlik kurallarına uyarak "anti-silâh" güruhuna malzeme vermemelerini telkin etmeye çalışıyorum. Bir işe yarıyor mu bilemem. Fakat TT.com/forum'da beni de yanlış anlayanlar sık sık çıkıyor.

Her ne kadar tam öyle olmasa da eskilerin "men sabre zafer" sözünü anımsamak da belki bizi biraz teselli eder.

Saygılar,

alikozanoglu

Sn. 1905sss,

Tahminim Sn. Ali Kozanoğlu'nun vermek istediği mesajı yanlış algıladınız. Kendisinin de sık sık yanlış anlaşılabildiğini bunu çok önemsememiz gerektiğini belirtmek istemiş.

Sn. Ali Kozanoğlu,

'Men sabera zafera' çok büyük ve güzel bir söz, izninizle imzama ekleyeceğim. (Konuyla ilgisi yok, yanlış anlaşılmasın.)

Alıntı

Sn. syılmaz,

Yok efendim hiç birşeyi yanlış anlamadım. Ben zaten üstada her satırda belirtmeye çalıştım kendisine değil aslında yazdıklarım. Konuya dahil olup yazınca fırsat bildim bende aklımdakileri döktüm. Üstadın düşünceleri doğrudur ama bu başlıkta öyle bir sıkıntı yoktur diye belirtmeye çalıştım. Hani siz dediniz bugün ders çıkardım diye. Ben kendi payıma ders falan çıkarmadım yani. Siz, ben hepimiz arkadaşız. Ben sizin ders çıkarmanıza saygı duyarım her zaman. Ama bende gereksiz uyarı olarak görürüm aynı yazıyı.

Hayat boyu öğrenilecek milyonlarca şey var. Öğrenmenin de yaşı yok evet. Ama 36 yaşında bir adamım. En azından kimden ne öğreneceğime veya neyi ne kadar sevdiğime kendim karar verebilirim. Sizi üzecek birşey İnşallah söylememişimdir.

Saygılarımla,

Alıntı

Estağfurullah Sn. 1905sss, beni üzecek birşey söylemediniz.

Biz biriz, birbirimizi biliriz. Wink

Alıntı

Big Grin 
ilksurfer demiş ki:ABD deyince cok genis malum. Bazi yerde yasak, bazi yerde serbest. Benim bulundugum eyalette, silah ruhsatiniz varsa temiz adamsiniz demek, ve her istediginiz bicak modelini, gizli olarak tasiyabilirsiniz. Silah ruhsatiniz yoksa otomatik bicak da tasiyamazsiniz.

Cevap için teşekkürler, bizim oralarda malum silah ruhsatı olana psikopat gözüyle bakılıyor. Şaka gibi, burada almak için permi bile yetmiyor, azimle gidiyorum Halo III olmadı ama en kısa zamanda Microtech Halo V alacağım Big Grin

Alıntı

alikozanoglu demiş ki:Sn. syılmaz,

Ben bir kaç senedir http://www.arpacik.net'de "silâhsever" gibi değil de "motorlu taşıt aracı karşıtı" gibi sağ kulağımı soldan göstererek bazı (bilhassa "Lâ Havle" 1 ilâ 8) yazılar yazdığım gibi silâhseverlerin de bazı basit güvenlik kurallarına uyarak "anti-silâh" güruhuna malzeme vermemelerini telkin etmeye çalışıyorum. Bir işe yarıyor mu bilemem. Fakat TT.com/forum'da beni de yanlış anlayanlar sık sık çıkıyor.

Her ne kadar tam öyle olmasa da eskilerin "men sabre zafer" sözünü anımsamak da belki bizi biraz teselli eder.

Saygılar,

Sn. alikozanoglu'nun uslubu Sn. ekeke'ninki kadar sivri degil, benim de sahsen katildigim ve yurtdisinda, ozellikle de bize "model" gosterilen "medeni" ulkelerde uygulanmasina en bastan tedricen sahit oldugum uzere, ozellikle silah sahibi vatandaslarin, kendi elleriyle ozgurluklerini teslim etmelerine isaret eden bir bilgiyi temsil ediyor.

Once otomatikleri yasaklarlar, "silahseverler" kendi kendilerine ve otoriteye, "evet yerinde oldu, sivilin otomatikle isi ne" der, sonra sarjorlulere kisitlama gelir, "tabi dogru ne isin var 20li sarjorle" sonra sarjorluler yasaklanir, "tabii sadece polis kullansin, sivil toplularla atsin " sonra toplular, her seferinde "silahsever" evet devletin hakki var deyip bir sonraki adima gecit verir... Ingiltere de bunu yapti, avustralya da, envai diktatorluk te... Canim koleksiyonluk python'larin o kadife kutularindan cikarilip preste ezilmesini, elinde dede yadigari tufegiyle "confiscation" sirasinda bekleyenleri acin gorun, haberi yetmezse videosunu izleyin...

Sn. 1905sss,
siz iyi bir kesici koleksiyoneri ve bicakseversiniz, misal, (mazallah) bir gun eviniz/isyerinizde bu forumda paylastiginiz guzide ornekler "6136'ya muhalafet"ten basinizi derde sokarsa, cok basit bir "muhabbetin" kamusal alanda, hele ki kanun koyucu ve uygulayicilarin da devamli olarak takip ettigi bir mecrada, basiniza kendi kendinize nasil sorun yarattiginizi gormemeniz icin, kanunun kisitladigi kisma degil, ozgurluk kisimina ve bunu bir silahsever olarak nasil iyilestirebilecegimize konsantre olmamiz daha iyi degil midir?

Olayi kisisel almadan, yapilan uyarinin aslinda ne demek istedigine bakmayi oneriyorum, istirham ediyorum..

Saygilarimla..

Alıntı

Sn Baris,

Yeter ki sizin yazdığınız gibi yazılsın efendim. Yeter ki Sn. alikozanoğlunun yazdığı mesajlar gibi yazılsın. Boynum kıldan ince efendim. Bakın bana "dostça" yazmışsınız. "arkadaşça" yazmışsınız. O yazdıklarınız karşısında ceketimin önünü ilikler öyle okurum Sn. barış. Siz bana böyle yazacaksınız ben saygıda kusur edeceğim, söz konusu değil efendim.

Biz insanız hatalarımız vardır. Öğreniriz elimizden geldiğince düzeltmeye çalışırız. Belki yine hata yaparız, yine ders çıkartırız vs.

Ama böyle hırçın bir öğretmenin 10 yaşında ki bir öğrencisine yaptığı gibi kimse bana birşey öğretemez, kimse benim neyi ne kadar sevdiğimi söyleyemez. Forum kuralları da kimseye böyle bir hak vermiyor. Bende kimseye de izin vermem.

Söz sözüm de size Sn. barış. Bana mesaj yazarken hem doğruyu göstermek hemde aynı çatı altındaki bir forum arkadaşınız gibi davrandığınız için müteşekkirim. Tüm içtenliğim ile tekrar tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Alıntı

Sayın 1905ss;

Benim bildiğim kadarıyla forumun kıymetli üyelerinden birisiniz..Bıçaklarla fazla ilgim olmamakla birlikte böyle not vs yazdığınızı görünce özellikle okurum. Büyük bir beyfendilik örneği göstererek eleştirilere nasıl yaklaşacağınızı aktarıyorsunuz..Kıymetli insanların böyle ciddi alınganlıkla doğru gidecek yazışmalarını görünce ister istemez müdahil oluyorum. Lütfen alınganlık göstererek konuyu gereksiz yere uzatmayın..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi