Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Kimler bıçak taşıyor?
Taşımıyorum
Taşıyorum
Bazen
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler bıçak taşıyor?
Arkadaşlar konu başlığıyla ilgili olmayan mesajları artık yazmayalım, polemiğin sonu gelmiyor malesef, konuyu kilitlemek istemiyorum...

Alıntı

Selam Sn. Ekeke,
Bence siz silah sever olmayanların kapsama alanını biraz genişlettiniz. Şu yasak olmalı, bu yasak olmalı şeklinde görüş bildiren insanlar konusunda size katılıyorum ama bu konuyu okurken ben böyle bir yasakçı isteğe rastlamadım. Tam tersi ne tip bıçakların kanun karşısında paçağı sıyırabileceği hangilerinde sorun çıkacağı şeklinde bilgilerini paylaşıyorlardı arkadaşlar.

Alıntı

Ben her zaman taşıyorum.Sicilya'da okula giderken de (Akşam okuyorum,bazen gece 11'de dersten çıkıyoruz ve şehrimizin suç oranı da biraz yüksek) F.Beltrame 28 cm. stiletto taşıyorum.
Saygılar..

Alıntı

Kanuna aykiri yerler haric, her zaman en az iki adet uzerimde tasiyorum. Biri zaten anahtarliga takili victorinox cok amacli kucuk caki, digeri Spyderco Endura Wave Action. Adam bicaklamak icin degil tabii. Herhalde bir insanin hayatinda bu kadar cok ise yarayan baska bir alet olamaz... Hic olmadik zamanlarda hayat kurtarir. Kazada emniyet kemeri kesmekten, paket acmaya kadar her alanda ise yarar. Hatta aklima gelmisken bir konu basligi acayim da insanlar nerelerde kullandi veya kullaniyor ogrenelim...

Alıntı

Ülkemizin başbakanı bile o kadar koruması olduğu halde bıçak taşıyor bende unutmadığım zamanlarda mutlaka taşıyorum.Sadece genel ihtiyaç ve alışkanlık.Saygılar.

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Kanuna aykiri yerler haric, her zaman en az iki adet uzerimde tasiyorum. Biri zaten anahtarliga takili victorinox cok amacli kucuk caki, digeri Spyderco Endura Wave Action. Adam bicaklamak icin degil tabii. Herhalde bir insanin hayatinda bu kadar cok ise yarayan baska bir alet olamaz... Hic olmadik zamanlarda hayat kurtarir. Kazada emniyet kemeri kesmekten, paket acmaya kadar her alanda ise yarar. Hatta aklima gelmisken bir konu basligi acayim da insanlar nerelerde kullandi veya kullaniyor ogrenelim...

Sn. ilksurfer ABD'de OTF türü bıçak taşımak yasak mı?
Mesela Microtech Halo V üzerinizde, arabanızda, çantanızda bulunabilir mi, taşınabilir mi yoksa ...?

Şehirde bıçak taşımıyorum bulunduğum ilde sorun yaşanıyor, ne var ki bağ-bahçe- seyahatinde Cold Steel Ti-lite hem baton hem bıçak hem çapa her işi görüyor...

Alıntı

ABD deyince cok genis malum. Bazi yerde yasak, bazi yerde serbest. Benim bulundugum eyalette, silah ruhsatiniz varsa temiz adamsiniz demek, ve her istediginiz bicak modelini, gizli olarak tasiyabilirsiniz. Silah ruhsatiniz yoksa otomatik bicak da tasiyamazsiniz.

Alıntı

actionman demiş ki:Selam Sn. Ekeke,
Bence siz silah sever olmayanların kapsama alanını biraz genişlettiniz. Şu yasak olmalı, bu yasak olmalı şeklinde görüş bildiren insanlar konusunda size katılıyorum ama bu konuyu okurken ben böyle bir yasakçı isteğe rastlamadım. Tam tersi ne tip bıçakların kanun karşısında paçağı sıyırabileceği hangilerinde sorun çıkacağı şeklinde bilgilerini paylaşıyorlardı arkadaşlar.

Sn. Actionman, yanılıyorsunuz. Bende yanılıyormuşum yeni farkettim, silahsever olmadığımı hatta doğam gereği hiçbir zaman olamayacağımı öğrendim. Henüz 5 yaşıma basmadığımı fakettim. (Olsun 3 yaşında bir çocuk okuyup yazıyorsa, gelecek vaad ediyor demektir.) Dur bakalım daha neler öğreneceğim. Çok bilmediğim şey var bu hayatta, çokkk... Neyse ki bilgisini esirgemeyen üyelerimiz var.

Alıntı

Sn. syılmaz,

Ben bir kaç senedir http://www.arpacik.net'de "silâhsever" gibi değil de "motorlu taşıt aracı karşıtı" gibi sağ kulağımı soldan göstererek bazı (bilhassa "Lâ Havle" 1 ilâ 8) yazılar yazdığım gibi silâhseverlerin de bazı basit güvenlik kurallarına uyarak "anti-silâh" güruhuna malzeme vermemelerini telkin etmeye çalışıyorum. Bir işe yarıyor mu bilemem. Fakat TT.com/forum'da beni de yanlış anlayanlar sık sık çıkıyor.

Her ne kadar tam öyle olmasa da eskilerin "men sabre zafer" sözünü anımsamak da belki bizi biraz teselli eder.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Hayatımın her evresinde çakı taşıdım. Küçük bir çakı. Askerlik dahil. İlkokulda elma ağaçlarının kabuklarına çakımla ismimi yazardım. Çok basit, ucuz çakılarım olurdu. Son çakım Amerika'dan bir arkadaşın hediye getirdiği Gerber idi. Düşürmüşüm. Cebimdekileri sıkça bir yerlerde unuttuğumdan veya kaybettiğimden bir de arabada yedek bulundururum. Bugüne kadar çakı ile sayısız kontrolden geçtim. Abartılı boyutlarda olmadığı müddetçe hiç bir sorunla karşılaşmazsınız. Herkesin mutlaka yanında bulundurması gerekir. Ben askerde, tuvalette yan kabinde gürültü duyunca zaten kapısı kilitlenmeyen kabine dalmış ve kalorifer borularına pantolon kemeriyle kendini asmış sorunlu bir askere rastlamıştım. Kim bilir belki siz de ipi kesilecek birine rastlarsınız ve o an dünyanın en kıymetli şeyi oluverir.

Zanımca neyin suç olup olmadığını tartışmak bizim korkaklığımızın veya edilgenliğimizin değil, kanunlara olan saygımızın ve itinamızın bir göstergesidir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi