Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Kimler bıçak taşıyor?
Taşımıyorum
Taşıyorum
Bazen
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler bıçak taşıyor?
Sn. Arkadaşlar,

Çakı sonuçta açılır kapanır bıçak olduğu için soruyu böyle genel adı ile sordum. Taşıyan çoğu kişi çakı taşıyordur muhtemelen. Zaten güvenlik veya günlük kullanım diye ayırmıyorum. Minicik bir victorinox çakı da dahil bu ankete daha büyük bir Spyderco da. Seçeneklerde şöyle olsun isterseniz;

a - Taşımıyorum
b - Taşıyorum
c - Bazen

Ben ilk cevabı vereyim. Yazın hayır, kışın evet. Yani bazen seçeneğini işaretliyorum. Yazın kumaş pantalon ve gömlek ile çıkıyorum. Zaten telefon, anahtar, cüzdan, bozuk para vs. zor taşıyorum. Birde çakı olmuyor. Ama mont mevsimi başladı mı çakımı da mutlaka yanıma alıyorum. Bunun yanında arabamda her daim bir tane bulunuyor.

Saygılarımla,

Alıntı

Elimdeki en büyük çakılardan birini, victorinox swiss cardımı ve cold steel urban palı amelevari şekilde yaz kış üzerimde bulunduruyorum.

Alıntı

Crkt 5500 günlük kullanımda en sevdiğim ve her zaman taşıdığım aksesuarım. Ara sıra outdor faliyetler olduğunda ise en böker ak 74 işimi görüyor.
Saygılarımla.

Alıntı

Güzel bir anket olmuş Sn. 1905sss, seçeneklerde sadece arabada taşıma olsa daha iyi olacakmış.

İlk çakımı aldığımda daima üzerimde taşıyordum. Bel klipsi belli oluyor, işgüzar bir memura denk gelip hayat boyu silah ruhsatından mahrum kalmayayım diye, sadece arabada taşıyorum.

Alıntı

syılmaz demiş ki:Güzel bir anket olmuş Sn. 1905sss, seçeneklerde sadece arabada taşıma olsa daha iyi olacakmış.

İlk çakımı aldığımda daima üzerimde taşıyordum. Bel klipsi belli oluyor, işgüzar bir memura denk gelip hayat boyu silah ruhsatından mahrum kalmayayım diye, sadece arabada taşıyorum.

Kendinize ve kanunlara hakimiyetinize güveniyor iseniz bu konuda neden şüphecisiniz? Çakı taşımak kanunların kısıtladığı bir uygulama değil.

Alıntı

Alıntı: 6136 sayılı kanun; kama, hançer, saldırma, şişli baston, sustalı çakı, pala, kılıç,kasatura, süngü, sivri uçlu ve oluklu bıçaklar, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikteki benzeri aletleri yasaklamıştır.

Sn. Turan Tactical, çok ucu açık bir kanun. Yukarıda ki kanunu kim nasıl yorumlayacak.

Alıntı

Sn. syılmaz,

Doğru oda çok mantıklı bir alternatif olurdu. Eğer Sn. moderatör arkadaşlarımız yapabilirse d seçeneğini sadece arabada taşıyorum şeklinde ekleyebilirler. Eğer zahmet olmayacaksa ve yaparlarsa teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Alıntı

Siz de haklısınız Sn.Syılmaz, ama diretmekte fayda var Smile
Bu arada EDC çantamda Kershaw Leek, pantolonumda ise bu aralar gömlek üstte ise Byrd Raven, değil ise kemer içinden belli olmayan Frost Hawkbill kullanıyorum.
Saygılar,
TT

Alıntı

Mini Boker yahut yeni gözdem Swisslite Victorinoxumu her daim anahtarlıkta taşırım. Büyük birşey taşımaktan çekinenlere de bu tür ufaklıkları tavsiye ederim. Neticede çakı, savunma haricinde de gerekebilir ve bu tür çakılar boylarından büyük işler yapıyor.
Buck büyük boy çakımı ise çantamda yahut yelekliysem yeleğin cebinde taşıyorum.

Alıntı

Ben kabar dozier taşıyorum. Üzerinde kan oluğu yok. Testere diş yok. Otomatik açılma veya asisst open özelliği yok. Bıçak tipi klasik. Yani kıvrımlı, eğimli, korkutucu, vahşi bir görüntüsü yok.

Ayrıca kesici kısım 7,62 cm. uzunluğunda. Total uzunluk 18 cm.

Bütün bunlar inanın çok etkili oluyor. Ben daha önce de yazmıştım. Denemek için iki kere yolda gidip bıçağımı çıkarttım polise gösterdim. Biri sivil memurdu diğeri yunus dediğimiz motorize ekiplerdendi. Memur bey yasak mı bu çakıyı taşımak dedim. İkisi de hayır beyefendi, biz yolda kimin üzerinde bıçak var diye dolaşmıyoruz. Bir taneside bu boyda çakı taşımanızda bir sakınca yok dedi.

Tabii bunu genellemek doğru değil. Yani ben sordum birşey olmazmış taşıyın diye algılamayın Smile İlgili maddenin ucu açık, bu maddeyi uygulamakta olan memurlarımızın düşünceleri bazen açık bazen kapalı olabiliyor. Bir başkası mırın kırın eder güven olmaz.

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi