Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKDAL GHOST ARIZA
Değerli arkadaşlar
Ben yaklaşık 15 yıldır silah kullanan biriyim 1,5 yıldır Akdal Ghost 02 kullanıyorum ve 500 yakın mermi attım en son ocak ayında sn lupus'a şikayetlerimi anlatmıştım.Silahım 5 defa akdal fabrikasına gitmesine rağmen tutukluk (boş kovan sıkıştırma,iğne vurduğu halde mermi patlatmama) yapıyor.Silahıma her seferinde şarjör ve icra yayı değişiminden başka hiçbirşey yapılmadı hiç bir sorun giderilemedi.Beni yıldırdılar ve bir daha tamir için silahımı akdal fabrikasına göndermiyeceğim.Bu silahı alan ben ve çok insan mağdur edilmektedir.Bu nedenle şikayetlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Alıntı

Sn.54 SA,
Ben de Tr01 kullanıyorum.Ben de ortalama sizin kadar mermi yakmışımdır.Silahınıza ön duvarı uzatılmış yeni şarjör uygulaması yapıldı mı ? Ben de silahımı bir kaç ay önce fabrikaya göndermiştim ve tutukluk riskine karşı şarjörler değişmişti.Ghost bölümü altında görebilirsiniz.Ben gerek keyfekeder görsel uygulamalar,gerekse de şarjör vs. değişimi için silahımı 2 kez fabrikaya göndermiştim ve her seferinde ilgilendiler ve her istediğimi yaptılar.Silahımda tutukluk problemi yaşamadığım gibi,iğne patlatmama durumunu ise ilk kez sizden duyuyorum.
Sn.Akdal'ın şikayetinizle ilgileneceğini ve en kısa sürede çözeceğine eminim.Zira emin olun Akdal firması kadar müşterisiyle ilgilenen yerli bir firma daha yoktur..
Saygılarımla..

Alıntı

Sn.54 SA.
Forumu incelemiş iseniz benim de Ghost Tr02 kullanıcısı olduğumu ve ilk zamanlarda yaşadığım problemlerin tamamını görebilirsiniz ( http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4666 ). Fakat sağlıklı mermilerle, iğne vurupta patlamaması gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım(Geçen hafta bir arkaşımım getirdiği, kendi silahının, patlatamamış olduğu çok eski ve rutubete maruz kalmış mkek mermilerinin bazıları hariç). Hatta Arkadaşımın Sarsılamaz K2c'sinde patlamayan, rutubetli ve çok eski mkek mermilerinin bazılarını benim silahım patlatlı. Böyle bir sorunla karşılaştığınıza göre tabancanızın tetik sistemi, farklı olabilir mi sorusu geldi aklıma. Çünkü tetiği yumuşatmak için Akdal, bir ara faklı bir tetik mekanizması üzerinde çalışmış, bu sistemin uzun dönemde sağlıklı olmayacağı tespit edildiği için seri üretime geçmemiş ve sadece tetiğin çok yumuşak olmasını isteyen sportif amaçlı kullanıcıların talebi doğrultusunda uygulamıştır. Bu tetik mekanızmasını ilk etapta ben de istemiştim fakat, uzun dönemde bazı problemler çıkabileceğinden bahsettikleri için vaz geçmiştim. Sizin bu yönde bir talebiniz olmuş muydu? Tetik tertibatı nasıl? Resmini ekleyebilirseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırız.
''Boş kovan sıkıştırma'' demişşiniz bunu biraz daha açar mısınız. Boş kovan, mermi yatağı içinde mi sıkışıyor(Böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım ve duymadım), yoksa pencereden atılacağı sırada mı sıkışıyor? Tabancanız Uzun tırnaklı Tr02 NG modeli mi, kısa tırnaklı tr02 modeli mi. Tabancamın uzun tırnaklı haliyle, şarjörsüz tek, tek atış denemelrimde bile böyle bir sorun hiç yaşamadım. Revizyon öncesi kısa tırnaklı haliyle de ilk 200 atışımda, yanılmıyorsam 2 kez yaşamıştım, o da şarjörsüz tek tek ve pencere yukarı gelecek şekilde tutmuş olduğum atış denemelerimde olmuştu.
Ghost serisinde görmüş olduğum en büyük problem; Besleme sorunuydu bu sorunu da, SN.Ashes'in belirtiği gibi şarjörlerin ön duvarını uzatarak çözmüşler.
Ayrıca tabancam 680 atıma ulaştı ve son 480 atımda hiç sorun yaşamadım ( Bu konudan, ''Ghost sorunları ve çözümleri'' başlığı altında 700-500 atıma ulaştığımda, ayrıntılı olarak bahsetmeyi düşünüyordum)
Saygılar.

Alıntı

Sn cihan 54, sizinle en son ocak ayında yazışmıştık, Sakaryalı olduğumu söylemiştim. Silahın arızaları azalacağı yerde daha da çogaldı. Sizinle telefonla ya da yüzyüze görüşmek isterim.

Alıntı

Ocak ayında farklı bir kullanıcı adıyla yazmıştınız sanırım.
Cihan.54@hotmail.com mail olarak isminizi ve telefonunuzu gönderebilirisiniz SN. 54SA ya da mail adresinizi yazın ben numaramı vereyim.
Saygılar.

Alıntı

sn cihan 54 mail adresim veriyorum. mrt_mlkgl@hotmail.com

Alıntı

Sayın 54 SA, ben de sayın cihan54' ün "3" no' lu mesajında sorduğu soruların cevabını merak ediyorum açıkçası. Benim TR02' imde biri keyfe keder olmak üzere, birçok defa fabrikaya gidip geldi. Ancak (şarjör ön duvarının uzatılmasına kadar süren besleme problemi haricinde) silahın, fabrika yolculuklarının sıklığının temelinde, maalesef tetiğin yumuşatılması için yapılmış olan işlem vardı. Bu sürece son noktayı tabancanın (çok hafif bile olsa) sağa yatıkken çalışmaması (silah bu pozisyonda iken sürgünün manüple edilememesi) koydu. Neticeten silahımın çok sevdiğim yumuşatılmış tetiğinden vazgeçmek zorunda kaldım.

Eğer silahınızda tetik yumuşatılması işlemi yapılmış ise, yaşadığınız mutad dışı problemler için öncelikle bunun gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu silahta en sık rastlanan problem olan besleme problemi için de, ön duvarı uzatılmış olan şarjörler elzem derim. Bu şarjörlerde ön duvar belli belirsiz (1 mm var yok) yükseltilmiş. Eski şörjör ile yeni şarjörü, ön duvarları karşılıklı gelecek şekilde tabanlarını düz bir zemine bastırarak gözlemlemediğiniz sürece, farkı anlamak mümkün değil. Ancak bu şarjörü kullanmaya başladığımdan beri besleme sorunu yaşamadığımı belirteyim.

Alıntı

Merhaba, acaba bahsi geçen tarihlerden bugüne akdal silahlardaki sorunlara çözüm buldu mu? Ghost tr 02 alınır mı? Yoksa başka marka ve modellere mi bakmalıyım?

Alıntı

Sayın starcraft, Ghost serisi silahlarda üretime başlandığı tarihten bu yana bir çok iyileştirme yapıldı. Ancak bu iyileştirmelerin hangileri standart hale geldi bilemiyorum. Bu silahın ilk üretime başladığından beri geçirdiği evrimi, firmanın birçok çalışanından daha iyi bildiğime eminim. Dolayısıyla firma çalışanları o standart oldu, bu standart oldu deseler dahi, MKEK hazretlerinin deposundan rastgele verilecek bir Ghost' u çantasından çıkarıp elimde incelemeden, sorunuza net bir yanıt vermem mümkün değil. Yani; aslında neredeyse Ghost serisinde rastlanan hemen her soruna çözüm bulundu, ancak çözüm uygulamaları ne kadar standart hale getirildi bilemiyorum.

MKE' den sıfır bir Ghost alıp, bu sitede gördüğünüz, silah üzerinde uygulanan iyileştirmelerin tamamının sizin silahınızda bulunmadığını görmek gibi sinir bozucu bir ihtimal olabilir. Ancak silahınızdan şikayet ettiğiniz her hangi bir husus olduğunda firmadan: "Bu zaten böyle, daha iyisi olmaz, biz tabancanın kralını üretiyoruz bahsettiğiniz şey X yabancı markada da var, kullanıcı hatası o, (hatta) kedidir o kedi" gibi bir reaksiyonla karşılaşmayacağınıza eminim.

Başka marka ve modeller derken; özellikleri ile Ghost muadili yerli bir marka-modelden bahsediyorsanız, bir tavsiyede bulunamayacağım. Ancak fiyatlarını göz ardı edebilirseniz, tek solukta sayacağım yabancı alternatifler; HS 2000, Glock 19 ve Walther P99 AS olur.

Saygılar...

Alıntı

Sayın Starcraft daha önce yazdıklarımı okumuşsunuzdur kesinlikle akdalın hiçbir modelini tavsiye etmiyorum.kaç sefer fabrikaya gönderdim sayısını unuttum ve hala tutukluk poroblemini dahi duzeltemediler.Ben kendi akdal 02 mi sattım kurtuldum ama sattığım kişide aynı arızaları yapmaya devam ediyor akdal hariç diğer yerlileri alabilirsiniz.Arkadaşlarımdaki Canik,Sarsılmaz, Yavuz Markalarının nasıl çalıştığına gözlerimle şahit oldum.saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi