Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savunma sanatı
İnşallah düz bir ova da kaçmak zorunda kalmayız. Smile

Alıntı

İlkokul çağlarından lise çağlarına kadar güreş yaptım, dereceler gelince bu kadar yeter diyerek lise çağlarında boksa geçiş yaptım. Her iki spor da bedensel olarak çok işime yaradı, en azından vücuda sağlam bir duruş kazandırdı. Gelin görün bu iki spor verdiği özgüven ile başıma olmadık işler de açmadı değil.
Doğup büyüdüğüm semt bir gencin kavga gürültü etme olasılığı diğer yerlere göre oldukça yüksek bir yerdi. Bu sporlarla uğraşmanın gence fark ettirmeden verdiği özgüven, normal şartlarda mücadeleye girilmeyecek yerlerde gereksiz olarak olaylara müdahil olma cesareti verebiliyor. Sonuçta çok tatsız olaylarla yüz yüze gelebiliyorsunuz. Mesela elinde bıçak, sopa olan birisi görüldüğünde normal şartlarda gerek davranışla gerek konuşmayla gerkse taban kuvvetiyle olaydan uzaklaşabilecekken üstüne gidip şansınızı gereksiz yere zorluyorsunuz.
Şahsen mücadele sporlarının spor olarak yapılmasından ve özellikle bu sporlarla uğraşan gençlere her şartta kendilerini riske atmamalarının telkininden yanayım.
Saygılar.

Alıntı

Bence özgüven doğuştan var olan bir statüdür, özgüvenden önce akıl kullanılmalıdır risk en son alınıcak şeydir.Tek bir bıçak darebesi hayata son verebilir ve çok büyük olasılıkla bıçağı olan kazanacaktır tabi gövde gösterisi yapımıyorda öldürmeye niyetli ise.

Alıntı

NAVIGATOR demiş ki:Fakat dogru istikamete kacalım..Smile

Olayın gerçekleşiceği istikamet oluyor orası değil mi?

Alıntı

Demek ki karşımızdaki birden fazla şahıslar silahsız ise benzeri teknikler işe yarıyor.

Tek bir kişiye üç kişi saldırıp manda bilmemnesi gibi yere yapışınca doğal olarak ses telleride inceliyor. ''Kavga hatalı sollamadan.'' Big Grin Big Grin

Alıntı

alpago demiş ki:İlkokul çağlarından lise çağlarına kadar güreş yaptım, dereceler gelince bu kadar yeter diyerek lise çağlarında boksa geçiş yaptım. Her iki spor da bedensel olarak çok işime yaradı, en azından vücuda sağlam bir duruş kazandırdı. Gelin görün bu iki spor verdiği özgüven ile başıma olmadık işler de açmadı değil.
Doğup büyüdüğüm semt bir gencin kavga gürültü etme olasılığı diğer yerlere göre oldukça yüksek bir yerdi. Bu sporlarla uğraşmanın gence fark ettirmeden verdiği özgüven, normal şartlarda mücadeleye girilmeyecek yerlerde gereksiz olarak olaylara müdahil olma cesareti verebiliyor. Sonuçta çok tatsız olaylarla yüz yüze gelebiliyorsunuz. Mesela elinde bıçak, sopa olan birisi görüldüğünde normal şartlarda gerek davranışla gerek konuşmayla gerkse taban kuvvetiyle olaydan uzaklaşabilecekken üstüne gidip şansınızı gereksiz yere zorluyorsunuz.
Şahsen mücadele sporlarının spor olarak yapılmasından ve özellikle bu sporlarla uğraşan gençlere her şartta kendilerini riske atmamalarının telkininden yanayım.
Saygılar.

Sn. alpago, elinize klavyenize sağlıkSmile
Ben spor salonuna gittiğim dönemlerde, bazı arkadaşlarımın; "salona para verme biz seni döveriz" gibi dengesiz esprilerine cevap vermekten usanmıştım Smile Sizin bu yazınız bir nevi düşüncelerime tercüman olmuş.

Alıntı

Askerde göğüs göğüse muharebe dersinde sürekli bu tip şeyleri çalışırdık, badimle sınavda tam puan almıştık, badim 95 kilo ben 70 kilo onu yerden yere vururdum elbette sadece gösteri amaçlı yoksa tek kolu bana yeterdi Smile
Cehennem silahı 4 tü sanırım çinli adam esas oğlanın silahı elindeyken tabancanın mekanizmasını söküyordu, bunu uzman bir arkadaşın yavuz 16 sı ile hep çalıştık 2 saniyeye kadar düşürmüştük, elbette 2 saniye öldürülmek için çok uzun bir zaman ama çalışılınca olabilir diye düşünüyorum. Belki acemi birinde işe yarayabilir, düşünsenize adamdaki şaşkınlığı Smile

Alıntı

Esasında sorun sizin silahlı olmanız veya onu kullanmadaki beceriniz, soğukkanlı veya korkusuz olmanız değildir. Önemli olan sizin kaybedecek birşeye sahip olmanız, karşıdaki kişinin de kaybedecek hiçbirşeyi olmamasıdır. Böyle tiplerle başetmek mümkün değildir.

Alıntı

NAVIGATOR demiş ki:Fakat dogru istikamete kacalım..Smile

Sese doğru değil Big Grin .Tarkan gibi atıl kurt desek o bile biraz sen de katıl diyor.....Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Dövüş sanatlarını bilmek bazen çok işe yarayabiliyor.

Güzel video teşekkürler...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi