Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
McDonald's da catismaya giren polisden ogrenilmesi gerekenler (Ingilizce)
Sn.Turan Tactical,

Görünen köy kılavuz istemez şuan bizim güvenliğimizden sorumlu emniyet mensuplarının hali ortadır.Yukarıda verdiğim örnek onlarca örnekten bir kaç tanesidir.Benim gördüğüm ilk göbekli özel harekatçı değil pek çok kez de gördüm tabi benim birinci dereceden gözlemlerim yetersiz biraz daha bilinen örneklerden verelim.
İstanbul Bostancıda 2009 yılında meydana gelen baskın fiyaskosu hatta polis bırakın baskını çevre güvenliğini bile iyi sağlayamamıştı.Senesini hatırlamıyorum ama Gaziantep'te bir hücre evine yapılan baskın 12 saat sürmüştü ve bir Özel Harekatçı Polis hayatını kaybetmişti.
İnsan belirli bir noktadan sonra en eliti buysa daha aşağısı nasıldır demeden kendini alamıyor.Şahsen ben kendi şahsi güvenliğimin için silahını kaptıran polise güvenmiyorum.

Sn.karabasan,
Polis Özel Harekat Polisleri için kullandığım kısaltma olan PÖH pek çok kişi tarafından yapılan bir kısaltmadır.Ayrıca Jandarma Özel Harekat birimlerine JÖH, Özel Kuvvetler Komutanlığına ÖKK deniliyor yani ortada ters bir durum yok.
PÖHlerin kırsal da PÖHler inanın normal komandolar kadar AT faaliyetleri yürütmemişlerdi.PÖH daha çok bir bölgeyi korumak için görev almıştır.
Gene yukarıda pek çok örneğini verdim gene birkaç örnek de daha ekleyim gene 2007 senesinde Hakkari de yapılan meskun mahal baskınında PÖH adresi şaşırıyor ve başka bir eve baskın yapıyor.
Birkaç tane daha örnek vermek isterdim ama milli duygularım izin vermiyor.

Sn.Berkeley,
Acaba güvenlik birimlerimizi karşılaştırdığım kanısına nerden vardınız anlayamadım.
Benim can güvenliği sağlamak ile yükümlü devlet memurlarını konuşmayacaksak neyi konuşacağız.
Bu ülke için kanı akan, canı yanan herkes bizim kanımız, canımızdır ama bu konu ayrı tartıştığımız konu ayrı.
Amacım bir kurumunu yıpratmak değil bilakis düzeltilmesini sağlamak için öz eleştiridir.

Biz yanlış biliyormuşuz Sn.Amca kusurumuza bakmayın. Ancak şunu da unutmayın ki terör örgütü mensupları sizin bizim gibi internet başında değil, eğitimlerle vakit harcıyorlar.
İsterseniz o çok bildiğiniz PÖH mensuplarına DHKC, TİKKO, Hizbullah, PKK gibi örgüt mensuplarının nasıl yetiştirildiğini sorun da ondan sonra McDonald's fatihi SWAT ile kıyaslayın.
Saygılar,
TT

turan tactical demiş ki:Biz yanlış biliyormuşuz Sn.Amca kusurumuza bakmayın. Ancak şunu da unutmayın ki terör örgütü mensupları sizin bizim gibi internet başında değil, eğitimlerle vakit harcıyorlar.
İsterseniz o çok bildiğiniz PÖH mensuplarına DHKC, TİKKO, Hizbullah, PKK gibi örgüt mensuplarının nasıl yetiştirildiğini sorun da ondan sonra McDonald's fatihi SWAT ile kıyaslayın.
Saygılar,
TT
Sn.Turan Tactical,af buyurun;Terör örgütü mensuplarının eğitim almasının konu ile ne alakası var anlamadım.
Varsa sizinde bildiğiniz bir şey buyurun söyleyin laf cambazlığı yapmanıza gerek yok.
Anlaşılan siz çok sormuşsunuz, hafif gribal enfeksiyon atlatıyorum şimdi gitmem-gelmem zor olacak.Zahmet olmazsa beni aydınlatır mısınız?
Konunun içine niye milli duyguları karıştırıyorsunuz.Yazın konuya somut bir şeyler değerlendirelim.
Nasıl olsa Türk eğitilmiş, eğitilmemiş ne gerek var değil mi? Hatta belindeki silaha ne gerek var canım bir bakışı yeter.

Laf cambazlığı yapan sizsiniz, bahsettiğiniz Gaziantep baskını da Bostancı operasyonu da terör harekatlarıdır.
Size geçmiş olsun diyorum. Benim sorduğum bana kalsın, ukalalık yapıp dikkat çekmek, tanımadığınız insanların arkasından atmak yerine zahmet edin gidip siz sorun!

turan tactical demiş ki:Laf cambazlığı yapan sizsiniz, bahsettiğiniz Gaziantep baskını da Bostancı operasyonu da terör harekatlarıdır.
Size geçmiş olsun diyorum. Benim sorduğum bana kalsın, ukalalık yapıp dikkat çekmek, tanımadığınız insanların arkasından atmak yerine zahmet edin gidip siz sorun!

Laf cambazlığı işte budur, hemen olaya hayır denilmeyecek şeylerden bir tanesini atmak.
PÖH'ün görevlerinin arasında ne var meskun mahalde gerçekleşen suç eylemlerin engellenmesi.
Arkasından atmak mı? Atmak nedir somut bilgiler sunarak kendi görüşlerimi bildirdim.Sizde eğer benim söylediğim bilgilerin aksini ispatlamak istiyorsanız elinize alın somut bilgileri öyle mesaj yazın.
Ukalalıktan kastınız aşşağıdaki mesajınız ise size katılıyorum.
turan tactical demiş ki:Sürekli şubeye kebap servisi yapıyorsunuz sanırım Smile
TT
Benimde size bir tavsiyem olacak birinden bir şey öğrenmek istediğiniz zaman kapısına paket servis yapmanıza gerek yok,sormanız yeter.
Ben size ne yaptığınızı söyleyeyim somut olmayan bilgileri laf cambazlığı ile süsleyip hizipçilik yapmak.

Amca demiş ki:
turan tactical demiş ki:Laf cambazlığı yapan sizsiniz, bahsettiğiniz Gaziantep baskını da Bostancı operasyonu da terör harekatlarıdır.

Laf cambazlığı işte budur, hemen olaya hayır denilmeyecek şeylerden bir tanesini atmak.
PÖH'ün görevlerinin arasında ne var meskun mahalde gerçekleşen suç eylemlerin engellenmesi.

Ukalalıktan kastınız aşşağıdaki mesajınız ise size katılıyorum.
turan tactical demiş ki:Sürekli şubeye kebap servisi yapıyorsunuz sanırım Smile

TT

Peki Sn.Amca, size geçmiş olsun diyorum. Haklısınız, PÖH şişko, tombul işini bilmeyen adamlar topluluğu. Ben de ukala ve laf cambazıyım.
Saygılar,
TT

Sn.Amca,
O olayları ben de internet kaynaklarından el verdiğince araştırmıştım.Emin olun,o adamların bu kadar az zaiyatla etkisiz hale getirilmiş olması başarıdır.Yoldan geçen adamlar değil bunlar..Belki eğitimleri boyunca polislerimizden daha fazla mermi harcamışlardır.Gaziantepte ki olayda adamlar Afganistanda El-Kaide örgütünde savaşmış kişilerdi.Adamlar rahat rahat çatışabilmek için çocuklarını evden dışarı göndermişlerdi biliyorsunuz.Ki kaybedecek birşeyi olmayan biriyle evde çoluk çocuğu bekleyen bir memurdan aynı direniş beklenemez.Evin çatısını delip bomba,gaz atmak için getirilen kompresörü bile vurmuşlardı..
İstanbul Bostancıda ki örgüt evinde ki kişi de eğer araştırdıysanız,arkasına kalörifer peteği,önüne ise üst üste koyduğu yaylı yatakları siper alarak ve zırh delici mermilerle ve onlarca el bombasıyla çatışıyordu.Ve adam çelik kapının sadece üst kısmına, yani kafa bölgesine ateş ediyormuş.Kendinizi o polislerin yerine bir koyun isterseniz.O kapıya,bırakın o eve yaklaşmaya bile cesaret edemezdim açıkçası..Ve bu adamların vücudundan genelde 25-30 mermi çıkıyor..Siz düşünün artık..
Biz bir paintball'u 2 saat oynadıktan sonra ertesi günü yatarak geçiriyoruz.12 saat boyunca birşey yiyip içmeden çatışabilen birini almak öyle kolay mı..
Bence polislerimiz görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar.Hele hele 3 mermi 3 ay eğitimle,hayatlarını savaşarak geçiren bir terör örgütüne karşı koyan askerlerimiz..Bu ancak vatanını ve milletini canından öte koymakla olacak bir iştir..

Arkadaşlar bu konular genellikle polemiğe gider ve kilitlenir, en iyisi daha fazla polemik olmasın diye konuyu kilitliyorum...

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi