Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVUZ 16 Compact World (Tabancamı aldım sonunda :) )
(05-10-2011, 09:16 PM)lazoli75 demiş ki: Öncelikle biraz geç olsa da silahın hayırlı olsun Sn.Akan.Silahınız gerçekten çok hoş duruyor.Acaba Silahı neden ve nesini beğenmediniz. Bilgilenmek amacı ile öğrenmek isterim.
Saygılarımla

Teşekkür ederim Sn.lazoli75,
silahımı seviyorum, teknik açıdan hiçbir problem yaşamadım, poligon atıcı olmadığım için de çok hassas atıcılık başarısı da beklemiyorum. Ben Yavuz16 yı almamın nedeni ; o sırada yerli silah satın alma belgemin geçerlilik tarihinin bitmesine bir hafta kalmıştı ve maddi açıdan zor bir dönemdeydim ve peşin para ile silah satın alma imkanım yoktu. bu vesile ile tercihimi yerlilerden yana taksit yapan firmalardan kullanmam gerekliydi. kısa bir araştırmadan sonra yavuz16 ya yöneldim. Aklımda yerli model olarak sürekli stoeger cougar vardı ama stoeger a.ş. ne yazık ki taksit yapmamakta ısrarcıydı bende vazgeçmek zorunda kaldım.

Yavuz 16 compact world mc'yi beğeniyorum, herhangi bir şikayetim yok, şu an itibariyle 200 mermi istihkakımı bitirdim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

İthal silah almak istemem tamamen envanter yapmak istememle alakalı, aklımdan geçen model ise SIG SOUER P220 45ACP ama tabiki düşünmeye devam ediyorum hayalimdeki silah için nedense kararsızım Sad

Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Akan ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Hayırlı olsun efendim Smile

Alıntı

Hayırlı olsun sağlam malzemeden yapılmış bı silah ama atışmdağılımı sıkıntılı

Alıntı

Sn.tezcan, belli ki, Yavuz16 ile yeterli bir mesai harcadınız. Sağlamlık ve dağılım ile alakalı yaşadığınız tecrübeleri paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar.

Alıntı

Yavuz 16 compact ve regart kullandım. Mesai arkadaşlarımda ve emniyet mensubu memurlardada bazı aksaklıklara ve diğer silahlara göre artılara şahit oldum. Silah sağlam bu su götürmez gercek. Mp5 için yapılan fişeklerde yapılan atışlarda tutukluk yaşamadık. Deneme amaçlı böyle bi atış yaptık tutukluk aşırı ısınma kovanı atıcının başına atma gibi bir olay olmadı. Atış dağılımı konusunda sıkıntıları var. Yetişmiş atıcılarla çeşitli yerli tabancalarda yaptığımız kıyaslamada malesef Yavuz 16 deyim yerindeyse çuvalladı. Fabrıkasyon olarak hatalı olduğunu netleştirecek kadar denedik yavuzlarımızı ve diğer yerlilerimizden olan sarsılmaz canik ve ziganalarla kıyasladık. Bide dikkatımı çekti boya kalitesi düşük. Silahın atış yaptığında sürtünen parçalarından ziyade dış aksamındada boyanın deforme olduğunu gördüm. Yerliler arasında bence tercih edilmemesi gereken bi silah. Diğer arkadaşların düşüncelerini bilmiyorum.

Alıntı

Hayırlısı olsun bende de ordu ihalesinden Yavuz 16 almıştım yaklaşık 10 yıl oldü

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi