Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVUZ 16 Compact World (Tabancamı aldım sonunda :) )
Hayırlı uğurlu olsun Sn. AKAN ALlah kötüye kullandırmasın.

Alıntı

Öncelikle silahınız hayırlı olsun. Benim elimde de Askeri Kurum'dan aldığım Silah Satın Alma Yetki Belgesi var. Evrakın üzerine yerli ya da yabancı şeklinde bir ayrım yapılmadan Silah Satın Alma Yetki Belgesi diye yazılmış. Bu belge ile 200 adet mermi almama izin verilmiş.

Alıntı

Benim belgemde özellikle yazmış adamlar "Yerli" ibaresini kullanarak, Bilmiyorum ama ben belgeyi alalı 11 ay oldu, ama ilgili yönergeler gereği başvuru dilekçelerinde de yerli/yabancı hangisi isteniyorsa belirtilmesi gerekiyor bunlar için ayrı ayrı dilekçe örnekleri mevcut. askeri kurumlarda yönergenin dışında hareket etmek mümkün değil. 200 mermi alabilme yazısı bende de mevcuttu ve ben 200'ünüde aldım, ama asıl şanssızlığımız bu mermisizlik ortamında silahın asıl mekanik testini yapamayacak olmamız olacak, en az 500 atım görebilmek için bu istihkak hakkı ile 7 yıl beklemek gerekecek Sad

Alıntı

AKAN demiş ki:
Amca demiş ki:Cahilliğime vererek bir soru sormak istiyorum.

Yıllık 50 adet mermi devletin parasız verdiği mermi mi? Yoksa vatandaşınki gibi olan istihkak sınırı mı?
Devlet parasız mermi vermiyor, askeri personele yıllık istihkak adedi 50 adet,
sivil vatandaşa 200 adet..

Sn.AKAN

50 mermi demek sadece üç şarjör demek

Yetkililere benim yerime mermi bitince asker taş mı? atacak diye sorar mısınız?

Alıntı

Sn. Akan,
Yeni silahınız hayırlı olsun. Güle güle,kazasız belasız kullanın.

Alıntı

[Resim: 59057_443172388570_601883570_5133398_329378_n.jpg]
Yer: Princess Poligon
Tarih:18 Eylül 2010
Silah:Yavuz 16 Compact World
mesafe: 15 metre

Not:Hayatımda ilk defa tabanca ile atış yapıyorum Smile

Alıntı

AKAN demiş ki:[Resim: 59057_443172388570_601883570_5133398_329378_n.jpg]
Yer: Princess Poligon
Tarih:18 Eylül 2010
Silah:Yavuz 16 Compact World
mesafe: 15 metre

Not:Hayatımda ilk defa tabanca ile atış yapıyorum Smile

İlk defa atan birisi için çok iyi sn. Akan..

Alıntı

Teşekkür ederim, Mermiler genelde sol tarafa toplanmış, bunun nedeni ise; çift el atış yaparken sol elimle güç uyguladığım için sola doğru bir baskı olmuş..
Bir not daha: iki gözümde de 1.25 astigmat miyop var ve gözlüklerim yanımda olmadığından bu atışları gözlük olmadan yaptım

Alıntı

Sn. AKAN yeni silahınız hayırlı olsun güzel bir silah bende bu silahın siyahını düşünüyorum forma daha yeni katıldım yeni bir tüfek aldım birde tabanca almayı düşünüyorum şimdilik araştırma yapıyorum eger iyi yada kötü yönlerini yazarsanız bana yardımcı olmuş olursunuz
şimdiden teşekkürler

Alıntı

barbaros demiş ki:Sn. AKAN yeni silahınız hayırlı olsun güzel bir silah bende bu silahın siyahını düşünüyorum forma daha yeni katıldım yeni bir tüfek aldım birde tabanca almayı düşünüyorum şimdilik araştırma yapıyorum eger iyi yada kötü yönlerini yazarsanız bana yardımcı olmuş olursunuz
şimdiden teşekkürler

Teşekkür ederim Sn Barbaros,size en başta şunu söylemek istiyorum, eğer peşin para ile silah alacaksanız Beretta 92FS almanızı öneririm, ben nakit sıkıntısı nedeniyle ve elimde belge sadece yerli silah alımına mahsus düzenlendiği sebebiyle taksitle Yavuz16 aldım.
Silahımı alalı neredeyse 1 ay oldu ve sürekli yanımda taşıyorum,yaklaşık 150 mermi yaktım ve atışlarım gerçekten çok iyi ve hiçbir mekanik sorunla karşılaşmadım, hiçbir tutukluk problemi yaşamadım, iyiki seçimimi bu silahtan yana kullanmışım.
saygılarımla..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi