Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVUZ 16 Compact World (Tabancamı aldım sonunda :) )
Hayırlı uğurlu olsun. Allah kötüye kullandırmasın.

Alıntı

Tabancanız hayırlı olsun,Allah kötüye kullandırmasın. Ancak Sn Lupus a katılıyorum. Ben de blr ay önce aldım ve silah alım belgesiyle MKEK den aldım ve yerli ya da yabancı silah alabilirsiniz diye bir ayrım yoktu bu belgede.

Alıntı

Sayın cihan54'ün dediğine bende katılmamaktan alıkoyamıyorum kendimi. Replikasındansa orjinalini tercih ederdim bende, üstelik hemnhemen aynı fiyatlardayken...
Ve bir diğer paylaşmak istediğim konu benimde yaklaşık 2 aydır elimde satın alma belgem.
Sayın lupus üstadımızında dediği gibi benim belgemdede böyle bir ibare yazmıyor, istediğiniz silahı alabilir olmanız gerekiyor.
Nihayetinde bunun adı silah satın alma belgesi diye geçiyor ve sadece nereden alınacağı notu düşülüyor üstüne.
Benimkinde mke kurumundan satın alınacak diye not düşülmüş sadece o kadar.
Bundan anladığımda sadece mke den sıfır silah alabilirim 2. el bir silah satın almak istersem yeni bir belge hazırlatmam gerekir herhalde okadar.
Yinede hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Alıntı

Çok teşekkür ederim,, "Yerli Silah Satın Alma Belgesi" belgemin üzerinde bu şekilde yazıyordu, askeri kurumca düzenlendi, bunun dışına çıkamıyoruz, Yabancı silah almak için ayrı bir belge başlık olarakta "Yabancı Silah Satın Alma Belgesi" yazılıyor üzerine. Askeri kurumlar bu işi bu şekilde yapıyor malesef, bu gerekçelerine mantık bulmak zor gerçektende, ayrıca yıllık mermi istihkakı 50 mermi olması diğer tartışmalı bir konu,, sivil bir vatandaş neden yıllık 200 tane istihkak alabilirken, asker yada polis 50 tane alabiliyor anlamış değilim bu mantığı...

Alıntı

Silahınız hayırlı olsun.Başvurunuzda yerli veya ithal ibaresi sizin tarafınızdan belirtilmişse cevabi yazıda da aynı ibare geçer. Ancak siz sadece silah satınalma yetki belgesi talep etmişseniz de cevaben "Yerli silah alım yetki belgesi" karşılığı aldıysanız itiraz hakkınız olur. Anladık, asker zevat genelde hala "Yerli malı yurdun malı..." kafasında ama bu kadarına da "Sana ne kardeşim?" derler.

Alıntı

Sn. AKAN,
Silahınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanızı dilerim. Yıllık 50 adet alım sınırlaması TSK personeline ait bir sınırlamadır. Bildiğim kadarı ile diğer kurumlarda 200 standart. 50 adet sınırlamasını açıklaması da ; Personele 200 adet fazladır, 50 adet yeterlidir, fazlasını satabilirlerdir. Benzeri bahane ile 3 adet alım sınrlaması silah alımında mevcuttur.
Saygılar.

Alıntı

Cahilliğime vererek bir soru sormak istiyorum.

Yıllık 50 adet mermi devletin parasız verdiği mermi mi? Yoksa vatandaşınki gibi olan istihkak sınırı mı?

Alıntı

En başta yetki belgesi için başvuru yaparken yerli-yabancı olup olmadığını belirtmek gerekiyordu ve ben yerli silah için başvuru yapmıştım.
toplamda 2 adet tabanca alma hakkım var,ya 2 adet yerli, ya 2 adet yabancı ya da 1 adet yerli 1 adet yabancı silah satın alabilirim, . Ben açılışı yerliden yana kullandım. Yerli silah hakkımı Stoeger Cougar olarak kullanmak istedim ama bu Stoeger A.Ş. taksit yapmıyor. Benim şu an nakit sıkıntım olduğundan dolayı alternatif tercihim olan Yavuz16 compact world'den yana kullandım hakkımı. bu silahın benim birçok gereksinimi karşılıyor nitelikte olması, beni bu modele yönlendirdi.
saygılarımla..

Alıntı

Sn. Amca .
Büyüklerimizin dediği gibi '' Bedava peynir fare kapanında olur '' tabiki ücreti karşılığı alınabilen her silahınız için 50 adet ile sınırlıdır .
Saygılar .

Alıntı

Amca demiş ki:Cahilliğime vererek bir soru sormak istiyorum.

Yıllık 50 adet mermi devletin parasız verdiği mermi mi? Yoksa vatandaşınki gibi olan istihkak sınırı mı?
Devlet parasız mermi vermiyor, askeri personele yıllık istihkak adedi 50 adet,
sivil vatandaşa 200 adet..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi