Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVUZ 16 Compact World (Tabancamı aldım sonunda :) )
Merhaba Değerli TabancaTüfek.com üyeleri;
Yaklaşık altı aydır bu siteyi takip etmekteyim, ancak yeni üye olabildim,Aranıza katılmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum.
bir başka mutluluk ve heyecanım da var, dün itibari ile ilk tabancama kavuştum, bir yıldır çeşitli modeller arasında gidip gelmekte idim ama artık silah satın alma yetki belgemin süresi azaldığı için son kararımı verdim ve kararım: "Yavuz 16 Compact World" oldu.
Tabancamı İstanbul MKEK'den aldığım için ve özel bir poligona gitmek için zamanım bulunmadığında dolayı deneme atışı yapma şansım olmadı.
önümüzdeki günlerde atış kabiliyeti hakkındaki edindim tecrübeleri siz değerli dostlarımla paylaşacağım, şimdi bi kaç resim ekliyorum..
saygılarımla..
[Resim: dsc01055zn.jpg]
[Resim: dsc01058o.jpg]
[Resim: dsc01056e.jpg]

Alıntı

Tabancanız hayırlı olsun sn.akan, iyi günlerde zevkle kullanın inşallah.
Yalnız şunu merat ettim. Mkek'de FS92 lerin uygun fiyatla satıldığı günlerde, satın alma belgeniz varken,tercihinizin bu yönde olmasının sebebi nedir acaba?
Saygılar.

Alıntı

Sn.AKAN,
Silahınız hayırlı olsun, poligonda bol ve keyifli atışlar diliyorum. Hoş geldiniz.

Alıntı

Teşekkür ederim sn.Cihan54, FS92 için peşin paraya ihtiyacım vardı ama bu günlerde bu mümkün olmadığı için taksit imkanlarını değerlendirmem gerekiyordu ve sağolsunlar ki Girsan yetkilileri bu konuda çok yardımcı oldular.
Elimdeki belge: "Yerli Silah Satın Alma yetki belgesi" idi. Bu belge ile yabancı silah alamazdım. Yerliden yana şansımı bu silahtan yana kullandım.(aklımda stoeger cougar vardı ama sözleşme yoluyla taksitli satış yapmadılar.)
Saygılarımla..

Alıntı

AKAN demiş ki:Elimdeki belge: "Yerli Silah Satın Alma yetki belgesi" idi. Bu belge ile yabancı silah alamazdım.
Silah satın alma yetki belgelerinde yerli ya da ithal silah ayrımı yoktur, en azından şimdiye kadar aldığım hiç bir belgede bu tür bir ayrım ve tanım yoktu. Satın alma yetki belgenizin bu şekilde düzenlendiğinden emin misiniz? Eğer belgeniz bu şekilde düzenlendiyse, hangi kolluğun, nasıl bir gerekçe ile belgenizi bu şekilde düzenlediğini bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz.

Saygılar.

Alıntı

Evet sn.lupus eminim ve az önce fotokopisini kontrol ettim ve aynen böyle yazıyordu.gerekçeleri nedir bilmiyorum ama bu kurum bu belgeyi iki şekilde düzenliyor. Yerli ya da Yabancı..
Saygılarımla..

Alıntı

lupus demiş ki:
AKAN demiş ki:Elimdeki belge: "Yerli Silah Satın Alma yetki belgesi" idi. Bu belge ile yabancı silah alamazdım.
Silah satın alma yetki belgelerinde yerli ya da ithal silah ayrımı yoktur, en azından şimdiye kadar aldığım hiç bir belgede bu tür bir ayrım ve tanım yoktu. Satın alma yetki belgenizin bu şekilde düzenlendiğinden emin misiniz? Eğer belgeniz bu şekilde düzenlendiyse, hangi kolluğun, nasıl bir gerekçe ile belgenizi bu şekilde düzenlediğini bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz.

Saygılar.
Sn. Akan hayırlı olsun .
Sn. Lupus aynen sn.Akan dediği gibi T.S.K da yabancı ve yerli silah alımı belgesi olarak düzenleniyor ve eğer bir yıl içinde kullanılmaz ise iki yıl boyunca yeniden silah alım belgesi çıkartamıyorsunuz . Garip ama gerçek ve her silaha sadece 50 mermi Smile .

Alıntı

kararsız demiş ki:Garip ama gerçek ve her silaha sadece 50 mermi Smile .

Ben 200 adet mermi aldım,, 50 mermi yıllık alınabilcek istihkak miktarı..
saygılarımla..

Alıntı

AKAN demiş ki:
kararsız demiş ki:Garip ama gerçek ve her silaha sadece 50 mermi Smile .

Ben 200 adet mermi aldım,, 50 mermi yıllık alınabilcek istihkak miktarı..
saygılarımla..

Sn. Akan silah alımında 200 sonraki yıllık istihkak 50 . Gelecek yıl sadece her silah için 50 mermi alabileceksiniz ama sivil bir arkadaş hiç sorunsuz 200 mermi alabilecek . Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Sn. AKAN

Hayırlı olsun, güzel günlerde keyifli atışlar dilerim...

Saygılarımla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi