Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 93R
Bu silahın Türkiye'de satışının olmaması iyi,yoksa bizim istihkak dayanmaz buna. Smile

Alıntı

Alıntı

Öncelikle bütün silah severlere selamlar. Sizlere şunu söylemek isterim bu silaha sahip T.C. vatandaşı var arkadaşlar.

Alıntı

(12-03-2016, 07:17 PM)Vahtang demiş ki: Öncelikle bütün silah severlere selamlar. Sizlere şunu söylemek isterim bu silaha sahip T.C. vatandaşı var arkadaşlar.

Kendisinin çifte vatandaşlığı mı var?Sadece bir nükteydi.Hikayeyi duymasak bile tahmin etmek güç değil.Zamanında yurt dışında görev yapmış bir kamu görevlisi permi hakkıyla getirmiştir.Sadece meraklısının bilebileceği bir silah olduğundan ülkemize sorunsuz girmiştir.Belki seksen ve yetmişlerde bu kadar sıkı değildi ülkemizde.

İkinci ihtimal silahın bir şekilde orta doğu coğrafyasına transfer olması.Kaçakçılıkla veya terör örgütleri vasıtası ile ülkemize girmiştir.Bir şekilde silah yakalanmış ve zor alımla alınarak şanslı seyirciye gönderilmiştir.Yahut ruhsatsız vaziyette ülkemize sokulmuş ve sokulduğu gibi duruyordur.

Üçüncü ihtimal çok yukarılarda tanıdığı olan birilerinin siyasi güç ve hatta hediye silah kapsamında birileri edinmiştir.

Dördüncü ihtimal doksanların başında silahlar için dah geniş alternatifler olduğu ve mkekin mkek olduğu bu zamanlarda bazı otomatik tabancaların ithal edildiği ve bunların o dönem ki serbesti haliyle şahıslara ruhsatlandığını ama günümüzde devir edilmelerinin yasak olduğunu duymuştum.Belki o dönemler satın alındı.

Çok evvelden bir işçimle olan muhabbetimde bana komando birliklerinde ya da özel kuvvetlerde subay olan yeğeninin tam otomatik berettası olduğunu söylemişti.Aklıma 93r ve 951 r gelmiş ben de bunu 951r yormuş ama içimden 93r olmasını istemiştim.

Alıntı

Hatalı ileti yazılmış ve silinmiştir.

Alıntı

(12-03-2016, 07:17 PM)Vahtang demiş ki: Öncelikle bütün silah severlere selamlar. Sizlere şunu söylemek isterim bu silaha sahip T.C. vatandaşı var arkadaşlar.

Türkiye Cumhuriyeti ülkesinde, ruhsatlı olarak MP-5, G-3, AK-47, M-16 gibi silahlar da var.

Forumdaki ilk mesajınızla ne anlatmak istediğinizi en azındna ben anlamadım, anlayan varsa ne anladığını anlatırsa sevinirim.

Not: Orjinal 93R dipçiği var mı elinizde? İyi para ediyor da..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi