Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trap ve Skeet
Sayın can1can5,

Ustalıkla bir alakam yok, ama kendi deneyimlerimi naçizane yazayım. Atış yeleklerinin kimilerinde, geri tepme etkisini azaltmak için imal edilmiş pedleri koyacak cepler vardır. Pedler yeleklerden ayrı satılır ve sizin de işaret ettiğiniz üzere bunlar dünya kadar paradır. Ben, atıcılığa başladığım ilk zamanlar bir hevesle Browning markasının böyle pedli bir yeleğini aldım. Şimdiki aklım olsa hayatta almazdım. Yelek kötü olduğundan değil (piyasadaki en iyi yeleklerden biridir) o pedin, siz doğru tüfek omuzlamayı öğrendikten ve tüfeğe hakimiyet sağladıkdan sonra hemen hemen hiçbir gereği kalmadığı için. Atıcılar arasında en popüler marka İtalyan Castellani'dir benim gördüğüm hiçbir modelinde ped yoktur. Yerli markaların (Spayko, Horizon vb.) uygun fiyatlı bir yeleği ihtiyacınızı görecektir.

Öbür soruya daha net cevap verebilirim çünkü ben de miyop/astigmatım. Sizin için en uygun çözüm günlük (kullan-at) lens almak olacaktır. Bunu kaliteli bir atış gözlüğü seti ile kombine ederek en optimum sonucu alabilirsiniz. Türkiye'de atış gözlüğünden anlayacak/yapacak gözlükçü bulursanız lütfen bana da söyleyin. Zira, ben 3 yıldır arıyorum ama bulamadım öyle bir gözlükçü...

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
yyildiz, can1can5, sem, lupus, Xlll, Yasin06, ThePulchra
Sn. Gaul verdiğiniz bilgiler için teşekkürler dusundugum gibi bir sonuç cikti.

Alıntı

Merhabalar,
Acaba Akdaş'ın 512-SK Skeet tüfeğini kullanan ya da kullanan tanıdığı olan tüfek hakkında bilgisi yorumu atış yapan var mıdır ? Bu modeli almak istiyorum Akdaş'ın kalitesi ortada fakat bu model için internette yorum bulamadım maalesef.

Alıntı

Sayın ardy,

Size söylemeyi unuttum, burdan yazayım dedim. Yakacık klübünün sporcusu olan ve her ikiside müsabık olarak yıllardır skeet branşını icra eden Murat Atcabar ve Cüneyt Karakuş abilerim Akdaş kullanıyor. Her ikisini de Pazar günleri poligonda görmeniz mümkündür. Kendilerine sorarsanız, deneyimlerini paylaşacaklardır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ardy
(24-12-2017, 08:02 PM)gaul demiş ki: Sayın ardy,

Size söylemeyi unuttum, burdan yazayım dedim. Yakacık klübünün sporcusu olan ve her ikiside müsabık olarak yıllardır skeet branşını icra eden Murat Atcabar ve Cüneyt Karakuş abilerim Akdaş kullanıyor. Her ikisini de Pazar günleri poligonda görmeniz mümkündür. Kendilerine sorarsanız, deneyimlerini paylaşacaklardır.

Sn. gaul,
Bu pazar poligona uğradım skeet atan yoktu dedim olsun havasını alayım oturdum çay içtim, sonra baktım birisi geldi çıktı parkura atışlarını yaptı, bitirdi hemen yanında bittim. Selamımı verdim ve hemen sorularıma geçtim dediğiniz gibi Murat Atcabar Bey'di. Tüfeğini gördüm Akdaş 512skx kullanıyor oldukça memnun olduğunu belirtti, tüfeği elime almasam da gözlemledim, görüşlerini paylaştı ve o an bu modeli almaya karar verdim. Yaşar Bey'de katıldı konuşmamıza daha sonra Mehmet Amca geldi ve 1 seri atış yaptılar keyifle onları izledim, güzel ve bilgi dolu bir gün oldu benim için.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ThePulchra

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi