Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trap ve Skeet
Aşağıda ISSF'nin düzenlediği Bayanlar Skeet Dünya Kupası'nın final görüntüleri var. Biraz uzun ama izleyebilirseniz bütün istasyonlardaki duruş şekillerini izleyebilirsiniz.

Açıkçası bu sizin eklediğiniz tablodan sonra oluşan mesajları okumadan önce sporcuların aynı istasyonda farklı şekillerde durabildiğini, bunun kendi tercihleri olduğunu bilmiyordum.

Tabloda 5 ve 6. istasyonlar bana poligonda öğretilenin ters simetriği şeklinde ama videoyu dikkatli izleyince gördümki benim durduğum şekilde duran atıcıda var, tabloda gösterildiği şekilde duran atıcıda var.

Tabloda ki 7. istasyon ise bana öğretilene aykırı. Videoda da 7. istasyonda tabloda ki kadar küçük kuleye dik duran atıcı görmedim.

Alıntı

(01-07-2011, 09:06 PM)syılmaz demiş ki: Tabloda ki 7. istasyon ise bana öğretilene aykırı. Videoda da 7. istasyonda tabloda ki kadar küçük kuleye dik duran atıcı görmedim.

Sayın syılmaz ,
7numara için şunu söyleyebilirim ,kuleye bu kadar dik durup yüzünüz orta direk ve büyük kulenin yanıda duran direği aynı dogruda birleştirirseniz 1 . Plagı rahat yakalar ve gelen plak içinde bolca zamanınız kalır. Issf te bu şekilde duruş görmezsiniz çünkü oradaki atıcılar giden plagı 5-7 mt yaklayıp ,gelen plagı ise orta direkte vurmaya çalışırlar.Kısacası yeni atıcılar için kuleye dik durmak daha avantajlıdır.

Alıntı

HELICE SHOOTING

Dilimizde ki karşılığını tam bilmediğim için orjinal ismini kullanmak zorunda kalıyorum. Helice shooting (ZZ ya da Electrocible olarakta bilinir), trap'a benzeyen bir atıcılık dalı olmakla beraber, uçan kuşu en iyi simüle eden atıcılık dalıdır. 1960'larda Belçika'da başlayan bu dal günümüzde A.B.D.'de ve Avrupa'da gitgide popüler olmaktadır.

Helice hedefi iki parçadan oluşuyor, havadayken dönmesini sağlayan iki adet kanadı var, atışın başarılı sayılması için ortada ki beyaz parçanın vurulması gerekiyor. Hedefin uçuşu düzensiz ve nasıl gideceği belirsiz olduğu için uçan kuşu simüle etme konusunda başarılı.

[Resim: helice_target.jpg] [Resim: separatedhit.jpg] [Resim: boxtargets1.jpg]

Helice atış düzeni, atıcının her plaka için 2 atış hakkı bulunuyor. 26 metre ile 30 metre arasında atışlarını gerçekleştiriyor ve önünde ki 5 helice kutusunun (7 ve 9 kutulu formatlarda mevcut) hangisinden ve ne yöne fırlayacağını bilmiyor.

[Resim: helice_layout.jpg]

Bu atıcılık dalında 7,5 numara 35 yada 36 gr fişekler kullanılıyor. Atıcılı şeklini daha iyi anlayabilmek için bir de video ekliyorum.

Alıntı

Bu gün güzel bir Trap günü geçirdik.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi