Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trap ve Skeet
Arkadaşlar ;

Aşağıdaki video skeet için ders niteliğindedir.Paylaşmak isterim.
Bilgisayar grafikleri ile atıcının plak takibi ,tetik noktası ve gelen plağı yakaladığı bant çok iyi gösteriliyor.
Özellikle Falco nun, videonun 11 dk daki simülasyonu bu adamın neden bu kadar iyi bir atıcı olduğunu gösterir niteliktedir.

Saygılarımla.

Alıntı

Müthiş bir paylaşım Sn. Kut4, elinize sağlık.

Alıntı

Sn kut4, bu harika paylaşım için teşekkür ederim.

Alıntı

Rica ederim.
Bu sporu yapanlar ya da sevenler için gerçekten ders niteliğinde.
Bu video ile Falco ya hayranlığımın bir kat daha arttığını da belirtmeliyim.

Alıntı

Sayın kut4,
Benim için ufuk açıcı oldu. Teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.syılmaz ve Sn.meftae

Av bayilerinde 150-200 liradan 2000 liraya kadar satılan portatif plak atıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz. Daha önce kullandı iseniz tecrübeleriniz nedir. Ben bir defasında basit bir yay sisteminden ibaret olanı ile atış yapmıştım ama plakları çok yavaş fırlatıyordu. Tatminkar düzeyde olanı biliyormusunuz. Saygılar

Alıntı

Portatif makinalardan hiç kullanmadım ama elektrikli (ya da akülü) olanlar muhtemelen uzak menzile fırlatır.

Alıntı

Bahsettiğiniz otomatik olanlardan bir tane edinmek istiyorum ama 1700 lira veripte doğru düzgün kullanamamaktan da korkuyorum. Sağolun Sn.syılmaz.

Alıntı

Özellikle; Trap, Double Trap ve Skeet atıcılığında kullanılacak gözlüklerin renkleri, asgari nitelikleri ile lens renklerinin farklı ışık ve fonlardaki etkileri konusunda yararlanabileceğimiz Türkçe bir kaynak var mıdır?

Doğru seçenek(ler) nelerdir nasıl öğrenebiliriz?...

Saygılarımla,

Alıntı

(25-03-2011, 05:55 PM)Yavuzhan demiş ki: Sn.syılmaz ve Sn.meftae

Av bayilerinde 150-200 liradan 2000 liraya kadar satılan portatif plak atıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz. Daha önce kullandı iseniz tecrübeleriniz nedir. Ben bir defasında basit bir yay sisteminden ibaret olanı ile atış yapmıştım ama plakları çok yavaş fırlatıyordu. Tatminkar düzeyde olanı biliyormusunuz. Saygılar

Sn yavuzhan, bahsetmiş olduğunuz fırlatıcılardan hayli ucuz olan bir markasıyla (adını hatırlamıyorum) bir tam gün çalışmıştım. Bir dostuma ait olan bu düzenek, gün boyunca hiç bir sıkıntı yaratmamıştı. Çalışma mekanizması çok basit bir yay gergi sistemi üzerine kurulu. Bagaj da düşünüldüğünden daha fazla yer kaplaması ve üzerindeki kalitesiz boya yüzünden yer yer oluşmuş oksitlenme dışında herhangi bir eksi gözlemim olmamıştı. Şahsi fikirim; bu sporu yapmak isteyen herkesin edinmesi gereken gayet ekonomik bir çözüm. Elbette poligon çalışmasının alternatifi olamaz ancak maliyeti ve mobil olma özelliği ile gayet olmlu bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi