Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplu Tabanca Hakkında Bilgi.
30-08-2010, 05:46 PM (Bu Mesaj 30-08-2010 05:50 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : pardus84.)
Toplu Tabanca Hakkında Bilgi.
Mrb arkadaşlar merak ettiğim sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar varsa görüşleri benim için faydalı olacak. S&W 686 ilgimi çekiyor ve güvenebileceğim bir silah ama fiyat yönünden yüksek olunca mecburen yerli üretim olan Gümüşay 357 almak için araştırma yaptım. Gümüşay için aşağıdaki muallak bilgilerden tereddüt ediyorum;

Bilgi:
**357 Mag. 158 grain (10.2 g) mermi çekirdeğinin,
Namlu uzunluğu: 4 in (10,2 cm) olan silahtan atıldığında,
Ortalama hızı: 453 metre/saniye**

1- Yukarıdaki bilgiye dayanarak MKE'de satılan mermiler aynı özellikte ve markada 158 grain (10,2 g) mermiyle test edilmiş Gümüşay 357 magnum tabancanın mermi ilk çıkış hızı nasıl 370 metre/saniye olur?
2- Gümüşayın sitesinden http://www.gumusaytabanca.com/ baktığım sonuçlarda 2.5" , 4" ve 6" namlu boyu ile atış yapılmış mermilerin çıkış hızları nasıl aynı olur?

Ayrıca Sarsılmaz'da toplu silah çıkaracağını duydum beklemem uygun olurmu? Düşünceleriniz önemli. Şimdiden teşekkür ederim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 05:51 PM
RE: Toplu Tabanca Hakkında Bilgi.
Sn Pardus84 forumumuzda toplu tabancalar hakkında fazlasıyla bilgi mevcut, toplu tabancalat forumuna bakınız...
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 06:06 PM (Bu Mesaj 30-08-2010 06:09 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : pardus84.)
melihaga Yazdı:Sn Pardus84 forumumuzda toplu tabancalar hakkında fazlasıyla bilgi mevcut, toplu tabancalat forumuna bakınız...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...3#pid94103
Sayın "melihaga" sanırım benimle ilgili sorununuz var bu denli davranacağınıza söyleyin açıkça. Diğer forumları da biliyorum bu konuda tartışma varmı? Bu benim yazdığım ikinci mesajım forum için sürekli azarlar gibi cevap yazıyorsunuz. Beni birisiyle karıştırmışta olabilirsiniz. Kimseye gerekmedikçe saygısızlık yapmam , kendime de yaptırmam. Eğer beğenmiyorsanız giderim. Cevap yazın bu konu altına bekliyorum
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 06:10 PM
Sn Pardus84 ne size nede başka bir arkadaşa kastım var, olamazda zaten, azarlama ise söz konusu değil, saygısızlık vs yaptığınızı da ima falan etmedim...

Sorduğunuz soruların cevaplarının fazlasıyla bulunduğu yeri söyledim...
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 06:17 PM
Ayrıca verdiğiniz linkte sizi yermek yerine Sn Alikozanoğlu ile birlikte takdir etmek istemiştim, forumu okuma zahmetinde bulunmayanlara karşılık siz ve Sn Alikozanoğlu'nun eski mesajları okuması çok güzel bir davranıştı...
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 06:24 PM
Sn. Pardus
Sn. Melihağa' nın söylediği doğru. Ben de sizin gibi 686 dan başlayıp Gümüşay' a niyetlenmiştim. Forum bu iki silah içinde ayrıntılı değerlendirmeler mevcut. Silahın ilk hızı 370 olmuş 500 olmuş bunlardan daha önemli detaylar var okumanız gereken. Ayrıca daha önce hiç bilgim olmamasına rağmen ben bile diyebilirim ki toplu tabanca aşkınız varsa 2. Elide düşünün. Bu forumdaki suçladığınız arkadaşlar babamızın oğlu degil buna rağmen karşılıksız bize bilgi aktarıyorlar, sizde biraz geçmişi karıştırırsanız emin olun istediğinizden daha fazla bilgiye ulaşacaksınız. Lütfen sakin davranın ve geçmişi karıştırın.
Saygılarımla,
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 06:28 PM
İkinci el mantıklı bir seçenek bence de.
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 06:54 PM
Sn. Pardus84, ikinci elde 750-800 TL'ye (belki daha ucuza bile olabilir) S&W Model 10'lar mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam Sn. Durango yanında verilen hediyelerin değerini düştüğü zaman 1000 TL civarı bir maliyetle .357 magnum Model 65 satın almıştı.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 06:55 PM
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...php?tid=92
konusunu sabir ile okursaniz, kafanizdaki cogu soruya yanit bulabilirsiniz.
Sizi forumu aramaya yonlendirenleri de yanlis anlamadan, onerileri degerlendiriseniz, sizi de aramizda gormekten mutluluk duyariz..

Saygilarimla..

http://i8.photobucket.com/albums/a34/r_oremland/TomCruiseinCollateral.gif
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-08-2010, 07:25 PM
pardus84 Yazdı:Bilgi:
**357 Mag. 158 grain (10.2 g) mermi çekirdeğinin,
Namlu uzunluğu: 4 in (10,2 cm) olan silahtan atıldığında,
Ortalama hızı: 453 metre/saniye**

1- Yukarıdaki bilgiye dayanarak MKE'de satılan mermiler aynı özellikte ve markada 158 grain (10,2 g) mermiyle test edilmiş Gümüşay 357 magnum tabancanın mermi ilk çıkış hızı nasıl 370 metre/saniye olur?
2- Gümüşayın sitesinden http://www.gumusaytabanca.com/ baktığım sonuçlarda 2.5" , 4" ve 6" namlu boyu ile atış yapılmış mermilerin çıkış hızları nasıl aynı olur?
Bu soruyu Gümüşay tabancalarının üretimini yapan KÜSSAN yetkililerine, web sayfalarını hazırlatan ve hazırlayanlara sormak lazım...Aslında sadece bu ayrıntı bile, söz konusu üreticinin revolver üretimi konusunda nasıl bir anlayışa ve birikime sahip olduğunu, müşterisine verdiği değeri, gösterdiği saygıyı anlamaya yeter de artar bile...
pardus84 Yazdı:Ayrıca Sarsılmaz'da toplu silah çıkaracağını duydum beklemem uygun olur mu? Düşünceleriniz önemli.
Bir süredir ortalıkta Sarsılmaz ' ın KÜSSAn ' ı devr aldığı söylentileri dolaşıp duruyor. Sanırım '' Yeni Bin Yılı Revolveri '' ve '' Kasabının Yeni Şerifi '' projesinin altında yatan bit yeniği de bu olsa gerek...

Defalarca yazdım, ama yeri geldiği için tekrar söylüyorum, eğer halihazırdaki maddi olanaklarınız istediğiniz kalitede bir silah almaya yetmiyorsa, silah almayın. Maddi şartlarınızın yeter hale gelmesini bekleyip, içinize sinen bir silah alın. Bugün piyasada gerçekten çok iyi fiyatlara, çok temiz S&W revolverleri bulunabiliyor. 1000 TL ' nin altına iyi ve temiz bir Model 10, 750 TL altına yorulmamış, sadece boyası yıpranmış diri bir Model 10 rahatlıkla bulunabiliyor. Yok illa ki .357 magnumun gürlemesi ve balistik performansını istiyorsanız, 1500 TL ' ye kadar fiyatlara Model 65, 1500-2000 TL arası fiyatlara Model 19 / 66 rahatlıkla bulunabiliyor. 2000 TL üzerine çıktığınızda ise rahatlıkla bir Model 686 bulunabiliyor.

Sarsılmaz ' ın ne idüğü belirsiz toplusu kendi adı ile satışa çıktığında kaç TL ' den satışa çıkacak sanıyorsunuz ? KÜSSAN ' ı alır almaz adamların ilk yaptığı iş Gümüşay fiyatlarını 1000 TL ' nin üzerine taşımak oldu ki, herhangi bir Gümüşay' a 250 TL dahi vermem, daha doğrusu toplu silah yerine koyup, ruhsat harcı, hastane raporu masrafı dahi yapmam...

Ben bu milleti artık anlamakta zorlanıyorum, MKEK ' de 1700 USD ' ye orijinal Beretta 92 FS varken, sırf taksitle diye gidip bir GİRSAN modeline 2800 küsür TL fatura kestiren bir adam gördükten sonra artık ikna oldum, bu millete müstehak...

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: sam axe
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS