Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Snap-Cap" veya Tetik Düşürme Kovanları
Sn. Turan Tactical, tamamen zımparalarsam, tırnak fişeği nasıl çeker sonra. Smile

Alıntı

Saygıdeğer forum üyelerimizden snap cap arayan olursa bugün iki kutu aldığım bir yerin internet adresini vermek isterim. Ankara'da bulanan arkadaşlar bizzat adreslerine giderse ve pazarlık yaparlarsa küçük bir ikramları da var.

http://www.askermekani.com/Urun/Snap-Cap...13680.html

Selam ve saygıyla efendim.

Alıntı

Sayın Forumdaşlar; Ankara, Tandoğan MKEK civarıdaki MKEK Bayilerinde Snap Cap bulunuyor, tanesini 5 TL ye (Ben 9mm aldım) satıyorlar. Bilginize.

Saygılar...

Alıntı

Sayın Üyeler,
Yivsiz tüfeklerde kullanılan Snap Cap'ler hk. da yazmak istiyorum.
Plastiklerin hemen kırıldığınını belirterek resimdeki aluminyum Perazzi'yi tavsiye ettiler. 45TL'ye 2 adet aldım. Evdeki çalışmamda dikkatimi çeken şu oldu. Yatağa sürüyorum, şarjöre de diğerini basıyorum, tetik düşürüp,, sürgüyü çekince yataktakini atıp, şarjördekini yatağa sürüyorum, yine tetik çekip sürgüyü çekince yataktan atıyorum. Şarjör boşaldığı için sürgü çekili kalıyor. Kilidine basıp sürgüyü yerine yerleştirsem de tetik kurulu kalıyor. Yani son Snap Cap'i çıkardıktan sonra tetiği boşa düşürmekten başka çareniz yok. Kafama takıldı kısa bir araştırmadan sonra yivsiz tüfeklerde Boşa tetik düşürmek için Sürgüyü 2 cm kadar çekmek ve tetiğe basmak gerektiğini öğrendim. 12 ga. Snap Cap'lerin boy ağırlık ve yapı olarak gerçek fişeklerden ne kadar farklı olduğunu düşünürsek, pratik yapmak için de pek işe yaramıyacağını ve tüfeğin mekanizmasının çailışması konusunda net bir gösterge olamıyacağını düşünüyorum.

Saygılar.

[Resim: Perazzi.jpg]

upload image free

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hfc, BBNinca
Sayın Üyeler konuyu dağıtmışım, özürlerimi kabul edin. Sanp Cap hk. da yazacaklarımı da atlamışım. Pompalı ve Y. Otomatiklerde herhalikarda son seferde mekanizma boş iken tetik düşürmek gerektiği için Boşa tetik düşürme'nin kaçınılmaz olduğunu belirlemiştim. Bu tabancalarda da böyle midir? Tetiği kurmadan tabanca namlusundaki snap cap'i veya mermiyi yataktan çıkarmamıza yetecek kadar sürgüsü çekilebilen bir tabanca var mı? Genelde yay sert oluyor, sürgüye asılınca sona kadar çekiliyor ve tetik kuruluyor. Belki tetik kurulmadan önce mermiyi yataktan çeken bir model var mıdır?
Saygılar.

Alıntı

Sn. Ahmet Özalp,

Tabanca ve Snap Cap ikilisi üzerine detaycı düşünmüşsünüz.
Snap Cap ; genelde ateşleyici iğneye zarar gelmemesi için kullanılan bir aparat.
Mermiyi boşaltmak için sürgüyü tam geri çekmek gerektiğinden horoz mutlaka kurulur.
Snap Cap'i dışarı alıp , kontrollü bir şekilde sürgüyü salıp elle frenleyerek bırakmanız ve sonra baş parmağınızla horozu yavaşça düşürmekten başka çare yok.

Diğer yandan Snap Cap'in - belki de gözden kaçırılan - bir faydası daha var.
Silah boşken sürgüyü tam manipüle edip bıraktığınızda oluşan darbe ile mermi varken oluşan darbenin karşılandığı yüzeyler birbirinden farklıdır. Dolayısıyla silah boşken yapılan manevrada sürgüyede hasar verilebilir ve ilerleyen zamanlarda kılcal çatlaklar oluşabilir.
Özellikle 1911 tipi tabancalarda buna çok dikkat etmek lazım geldiğini salık verirler.

Selamlar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
celik60, Ahmet Özalp
Snap-cap ihtiyacı sanırım İstanbul'da yok, nedense satan firmaların hepsi Ankara'da.  Blush

Prohunt fuarında bile yaban standındaki tüfek için satılan dışında bir örneğine denk gelemedim.

Bu derece elzem bir unsur iken İstanbul'da bulmak neden bu derece zor açıkçası çözemedim.

Boş olarak tetik düşürme yaptığımızda olası sonuçlar ve olasılıklar nedir sorusunu forumda aradım ama ulaşamadım, sanırım doğru kelimelerle arama yapmadım. Bu konuda bilgi veren linkleri/mesajları paylaşan forumdaşlar olursa çok memnun kalırım.

Alıntı

Sn.hymer,

Ankara'da ki firmalar kargo ile gönderim yapmıyorlar mı ?

Alıntı

Sn.Kuzeybuzulu,

Sizinde tahmin edeceğiniz gibi elbette gönderiyorlar. Sadece olay karşısındaki şaşkınlığımı ifade etmek için mesajımı yazmıştım, asıl amacım bu ürünün kullanım zorunluluğunu öğrenmekti.

Not: Kendi adıma snap-cap i bir arkadaşım aracılığıyla İstanbul dışı bir firmadan aldırıp kargolatma yolunu seçtim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi