Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klasik 5906 vs TSW
ekeke demiş ki:
Sipahi Beyi demiş ki:5906 bana göre aşık olunabilecek bir silah. Keşke dünya hafif silahları hiç gündeme getirmeseydi.

Sn Sipahi beyi,

İşte forumumuzun güzelliklerinden birini daha gündeme getirmiş oldunuz böylece..Smile
Mesela bence de bu silah, Dünya nın en çirkin tabancalarından biri...Big Grin
Ama burada subjektif yargılar içeren cevaplar almıyor, (Üstat ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlarımız sağolsun) tam tersine bilimsel veriler eşliğinde seçim yapabilme şansınız oluyor, değil mi...Big Grin

Sevgiler

Sn Ekeke

İnsanlığın başlangıcından bu yana beğeniler daima farklılık göstermiştir.
Klişe tabirle "zevkler ve renkler tartışılmaz" misali.
Hekezce kabul gören bir silah bir başkasınca beğenilmeyebiliyor.
Hatırlarsanız Levis 501 Türkiye de henüz yok iken USA vs gibi ülkelerden getirilir giyilirdi bunuda herkez yapamazdı tabiki 1980 li yıllarda.

Şalvar modelli kot pantolonlarının etrafı kasıp kavurduğu, kotunuzun paçası ne kadar dar ise o kadar iyi düşünüldüğü bir dönemde 501 in dar ve kısa belli modeli insanlarca sanki çıplak geziyormuş misali tepki aldı.
"Ne bu rezillll, ben bunu asla giymem" diyenler ilerki yıllarda kasırga gibi ülkemize giren 501 ve muadili modelli markalara kayıtsız kalamadılar. Adeta tek bir insan modelli gençler oluşuverdi ve 501 efsanesi kan kaybetsede halen popülerliğini sürdürüyor.

Tekstil ile silahı benzetmek ne kadar doğru oldu bilmem ama 5906, başka bir silah tercih etsem dahi benim gerçekten her dem içimde yaşatacağım bir aşk olacak.

Beğeniler, zevkler farklı olabilir. Elbette ki bu forumun en güzel yanı çok sesliliğin ve farklı zevklerin buluşma noktası olması.

Alıntı

arkadaşlar kusura bakmayın kv sempatizanı değilim dalga için söylüyorum ama yazdığım doğru benim bulunduğum ortamlarda yani kendi silah taşıyan arkadaşlarım hep artislik olsun diye taşıyolar hatta banada onun için aldırttılar bende imzamda bir sürü kurusıkı var onlarla kendi çapımda takılıyodum işte dediler gel al tak beline kurusıkıylamı dolaşıcan falan öyle kusura bakmayın geyik oldu biraz ama böyle insanlarda var hepside ah bir desert eagle olsada saydırsak diyolar küçümseyeceksiniz ama işte böyle bir kesimde var

Alıntı

Alıntı: ah bir desert eagle olsada saydırsak diyolar
Alıntı: ama işte böyle bir kesimde var
Bu kesime dahil olan arkadaşlar, ellerindeki silahlarla yapılabilecek güvenli ve keyifli atıcılık stillerinin tadını bir alsalar, bir daha hayatlarında ellerine sadece keyif için bir DE almak isteyeceklerini sanmam. Benim asıl anlamakta zorlandığım konu da budur, eldeki ile çok çok daha keyifli, aynı zamanda da verimli şeyler yapılabilecekken, garip bir heves içerisinde olmayı bir türlü mantığımın bir köşesine yerleştiremiyorum.

Sanki bu arkadaşlar ellerindeki mevcut kalibrelerdeki silahlarla tam yetkinlik ve doyum sağlamış gibi, belki de ellerine aldıklarında hiç hoşlanmayacakları bir silahla tecrübe yaşamaya bu kadar hevesleneceklerine, ellerindekilerle yapılabileceklere heveslenseler, hem kendilerine, hem de çevrelerine çok daha faydalı olurlar.

Alıntı

sy ertug silahiniz tasima ruhsatli ozaman.

Alıntı

yok baba bulundurma nerde verirlermi ya. valla kesimi anlattım abi işte böyle alltın kaplama falan olsun abi bi yerde okudum biriniz yazmışsınız işte mke ye gelse valla mkeye gelse bide taksit yapsalar yemin ediyorum felaket satar ya. bazı insanlar bende dahil kuvvet ve büyüklük aşığı yani tüfekte 89mm yatak 66grm tek kurşun atmak için bazı insanlar böyle hoşlanıyor büyüklükten ama desert ayrı ben kime sorsam şöyle çok güzel fıstık gibi bir kıza bakar gibi ahh ah çekip resimlerine bakıyolar neyse konuyu dağıtmayayım azar yiyecezSmile

Alıntı

her zamanki gibi simit wesson asil

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi