Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS'ler MKEK'de
Sn, Lupus,

Maalesef memleketimizde "her işi vatandaşa yaptırmaya alışmış" zihniyetin "en abartılı örneklerinden biriSmile

Daima "kafama takılmış olan" başka bir örnek vereyim..
Vatandaş her hangi bir devlet dairesinden "hizmet beklediğinde" bu dairelerin vatandaşı sürekli birbirlerine yoluyor olması; "yıllardır hayatımızın bir parçası haline gelmiş" olsa bile aslında anlaşılacak şey değildir.

Efendime söyleyeyim..dükkan açacağım...

Git vergi dairesine..şu kağıdı al...
Emniyete git...bu kağıdı bana getir...
Muhtarlıktan...ikametgah al...
Tüm bunlarla... buraya git...
Dur daha da delirme....son ikisini imzaya götür Smile Smile Smile

Sayın arkadaşlar, bu kurumların hepsi "aynı merkezdir...Devlet.."
Yalnız "aralarında geçmesi gereken yazışmaları bize yaptırmaktalar"...Smile
Çünkü vatandaşın zamanı değerli değildir. İşi gücü de yoktur...
Zihniyet.."hah geldin mi kapıma...şimdi süründüreyim seni de gör"... zihniyetidir...

Bağlayın artık şu kurumları birbirine yahu...
Bütün bilgiler bir ana merkezde toplanacak..Hangi kurum vatandaşın ne bilgisini öğrenmek istiyorsa, girecek bilgisayara bakacak...
Birey de gidecek "dükkan açacağım diyecek"..bir hafta sonra gerekli tüm izinler eline verilecek.. o kadar.....
Nedir atla deve midir anlayamıyorum ki....

Sevgiler

Alıntı

Boberg demiş ki:ADALET MÜLKÜN TEMELİ DEĞİLMİDİR..?

malesef henüz hayal aşamasında ama ümidimiz birgün bunun olması...

Alıntı

Sn.Boberg, aslında yaşadığımız pek çok sorunun ana kaynağına yönelik güzel bir tespit yapmışsınız.
Adamların gözünde bizler hala teba, adamlar ise fildişi kulelerde yaşayan haşmetmeapları.

Kurumlar arası gezinme işine gelince, Adalet Bakanlığı veri tabanına rahatça girip, 6136 açısından kayıt taraması, kendi polis merkezinden direk GPT sorgulaması yapabilecek olan İl Emniyet Müdürlükleri' nin, neden hala bunu ısrarla vatandaşa yaptırdıklarını anlamak gerçekten zordur.

Sn.EKeke'nin de belirttiği gibi, kamu kuruluşu olmayan işletmelerin sabıka kaydı vs gibi belgeleri, muhataplarından istemesi doğaldır, ancak tüm kayıtlar elinin altında bulunan kurumların, bunu vatandaşa yaptırmasını anlamak gerçekten zordur. Bunun altındaki bir diğer iç güdü de, her kurumun konu ile ilgili sorumluluğu, diğer bir kurumla paylaşma yada onun üzerine yıkma teammülüdür.

Arkadaşlar, kendi çalıştığım kurumda, devletin ve yetkililerinin, vatandaşa yaklaşımlarındaki iki yüzlülüğü her zaman gören birisi olarak, söz konusu kurum ve kuruluşlardaki yetkililerin de ne düşündüklerini gayet iyi biliyorum. Vatandaşlık hak ve özgürlükleri konusunda, tüm siyasiler ve bürokratlar, '' Tavşana kaç, tazıya tut '' taktiğini gütmektedir. Siyasiler ve bürokratların meydanlarda attıkları nutukları bakarsanız, benim çalıştığım kurumda, bir insanın elinde sadece T.C. nüfus cüzdanı olması yeterli olacakken, pratikteki uygulama ve talimatların ise bununla kesinlikle bir alakası yoktur. Sonuçta da teba ile, tebaanın aşağı tabakaya mensup hizmetkarları karşı karşıya gelmekte, diğerleri de sefalarını sürüp ve seçimlerde sandıklarını doldurmaya devam etmektedirler.

MKEK'nin yapacağı şeylerden birisi, getirdiği silahlardan en az iki örneği poligona koyup, hem fonksiyonel testlerinin yapılmasına olanak sağlamak, hem de vatandaşın almayı planladığı silaha en azından elinin bir kere değmesine imkan sağlamaktır. Bunu yapabilmek için Oktay Sinanoğlu düzeyinde bir zeka veya Merkez Bankası düzeyinde bir maddi kaynak gerekmez sanırım. Sadece iyi niyet gerektirir, ama bu hayasızlarda bunun zerresinin bile olduğunu sanmıyorum.

Neyse canımızı daha fazla sıkmayalım, arkadaşlar içiniz rahat olsun, daha önce bahsettiğimiz çürük limonlardan birisine denk gelmezseniz, HS 2000'ler gayet güzel silahlar. Çok yaygın olmasalar da, şimdiye kadar herhangi bir sorun duymadık. Sadece bir örnek referans olmaya yeterli olmasa da, Sn.MelihAga da birinci elden bunu teyid etti. Sonuçta tüm bunlar HS'nin '' Az para, çok silah '' felsefemize uygun bir silah olduğu gerçeğini değiştirmez.

Cool

Saygılar.

Alıntı

Sayın üstadımızın da dediği gibi her bir modelde bir veya iki silahı deneme atışı için ayırır, bunu da model tükenince en son, %10 ucuza satar, elden çıkarırsınız.O farkı da atış parası adıyla çıkarırsın zaten.
Orası lunapark değil ki her önüne gelen seni rahatsız etsin, adam satın alma belgesi ile gelmiş, birini almazsa birini alacak.

Alıntı

aslında satın alacak kişiler için ayrılacak deneme silahlarının maliyetine kurumun katlanmasına da gerek olmayabilir diye düşünüyorum.
yeni gelen bir üründe üretici firmadan 1 adet de teşhir ve deneme amaçlı silah talep edebilirler. sonuçta rakamları bilmiyorum ama bir parti malda tahminim 500 adet geliyordur. 500 adettede 1 tane talep edilebilir herhalde ?

Alıntı

Sn Ares bunların amacı iş yapıp vatandaşa hizmet etmek değil ki öyle olsa zaten bir formül bulurlardı, firmalar seve seve birer ikişer adet deneme ve teşhir amaçlı olarak verirler yeter ki insanlar silahlarımızı görüp incelesinler diye bunun örneklerini yurtdışında rahatlıkla görebilirsiniz, diyelim ki firmalar vermedi en basit örnek 5-6 yüz dolara aldığı sigleri 5000 dolara satıyor bir silahtan en az 5-6 silahın parasını kazanıyor ki sadece 1 adet silahın karıyla o markaya ait sattığı tüm modellerden birertane koyabilir, onuda geçtim silahı poligona koysa ve 5 ytl gibi bir fiyata denemek için kiraya verse bir yılda eminimki silahın satış fiyatından çok daha fazla kar elde edeceklerdir.
ama amaç çok farklı klasik ülkem bürokrasisi ve devlet meuru zihniyeti...

Alıntı

Çok doğru söylüyorsunuz Sn. Melihaga,
istisnaları tenzih ediyorum ama çoğunluk işini angarya olarak görüyor, yattığı yerden nasıl olsa maaşını alıyor.
daha iyi hizmet verebilmek için neler yapılabilir diye düşünmek hiç yok.
inşallah en kısa zamanda silah satış bölümü özelleştirilir de hakettiğimiz hizmete kavuşuruz..
saygılar..

Alıntı

5" namlu, 13 kapasite xd.45 acp yide mke de görürüz inşallah.

Alıntı

birşey öğrenmek istiyorum XD ve HS modellerini aynı anda gören eline alıp inceleme fırsatı olan varmı kesinkez bu iki silahın aynı olup olmadığı konusunda tereddüt yaşamaktayım ve eğer aynı silahsa gerçekten bu kadar başarılı bir silahın bu fiyattan mke de satılmasına şaşıyorum (tanfoglio ve polimer cz fiyatlarına bakaraktan) 3 gündür bu silahı inceliyorum jericho 941 fs marka silahım var ikinci olarak bu silahı almayı fazlasıyla düşünüyorum.sig pro veya p 99 as almazsam kesin bu silahı alıcam Bakalım kısmet......

Alıntı

Acaba son satılan partide fiyatı ne kadardı ve bu silahın tekrar ithal edilme olasılığı varmı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi