Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS'ler MKEK'de
Hayırlı olsun HS 2000 1676,23 dolardan satışa başlamış.

Alıntı

Sayın Lupus bu fiyatta satışa çıkan ve ilgi çekebileceğini düşündüğüm bu silah hakkında düşünceleriniz nedir?

Alıntı

Sn.Turan Tactical, aşağıdaki konu başlığında, pek çok arkadaş bu silahla ilgili fikirlerini belirttile.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...php?tid=45

Bu silahın Glock'a en önemli avantajı, eğer elinize alma imkanı bulabilirseniz kendinizin de müşahade edeceği gibi, CZ benzeri ve oldukça ince bir yapısı olan kabzenin, küçük elli insanlara olan uyumudur. Ayrıca kabze açısı daha konvansiyonel olduğundan, panik kavramalarda arpacık Glock'daki gibi yukarıya bakmaz.

Çift taraflı simetrik şarjör mandalı da önemli bir artısıdır.

Silahı sökmek için, kızak geriye kilitlenmek zorunda olduğundan, sahra sökümü sırasında fişek yatağı güvenliği Glock'dan daha iyidir.

Gez ve arpacık yatakları SigSauer'lerle birebir aynı olduğundan, sıfırlama yüksekliği uygun olan aksesuar SIG nişangahları rahatlıkla bu silahda kullanılabilir.

Bana göre bazı eksileri ise şunlardır;

*İğne grubu sökümü Glock kadar basit değildir.
*Tetik sağma ve kurulma mesafeleri Glock'dan uzundur.
*Yurt dışındaki kullanıcılar, tetik ağırlığının Glock kadar standard ve kararlı olmadığından yakınıyorlar. Bu silahı sadece bir kaç kez inceleme imkanım olup, yoğun atış yapmadığımdan, bu konuda kişisel görüş belirtemiyorum.
* Silah kurulduğunda, iğne yarı kurulu değil, tam kurulu pozisyona gelir. Bu nedenle aslında sadece tek hareketli bir silah olup, manuel kilitli bir emniyet yerine, sadece bir kabze emniyetine güvenmesi, bence ciddi bir eksisidir. Ancak yeni nesil HS / XD'lerde manuel emniyet alternatifi de eklenmiştir.

Özetle, İsrail tekniği ile taşımayı planlayan, az para verip, çok silah almak istiyenler için çok iyi bir alternatif.

Saygılar.

Alıntı

internette satanlar 4000 usd istiyorlardı bakalım şimdi ne olacak, elde patladı hs ler kaptırmatörlereSmile

Alıntı

HS hakkında okuduklarım ve duyduklarım çok olumlu şeyler.Glock bulunamadığı takdirde rahatlıkla alınabilecek bir silah.Fiyatı kalitesine göre gayet makul.Almak isteyen acele etsin.Kısa sürede biteceğini tahmin ediyorum.

Alıntı

Super silah. ben de kesinlikle tavsiye ederim. Ozellikle kalitesine gore fiyati, glocklarin fiyati yaninda mukemmel olmus. Sakin kacirmayin...

Alıntı

Bu silah yakın bir arkadaşımda var ve ben çok beğeniyorum, ve artıları olmasına rağmen glocka tercih edeceğim bir silah aradaki fiyat farkı kadar glock bundan üstün değil ve kesinlikle glocktan daha gösterişli ve güzel görünümlü bir silah, ihtiyacı olanlar bence kaçırmasın...

Alıntı

bu modeli değil sanırım mke deki

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

MKEK'de şu anda standard 4'' namlulu, siyah '' Service Model '' var.

[Resim: fawtttyft5.jpg]

Alıntı

Sn. Lupus,

Bu yolladığınız springfield versiyonu galiba...HS2000 le aralarında bir fark yok mudur?

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi