Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana F
Bugüne kadar birkaç farklı model cz, beretta (75,83, f92,f87 vs.) ile, ss 226, walther p99, bhp, s&w revolver (modelini anımsamıyorum) ile, kırıkkale,canik, yavuz gibi yerli klonlar ile atış yapma imkanım oldu.

Hedefte isabetlilik olarak tuhaf gelebilir ama s&w'den sonra zigana f çok iyidir. Çok beğendiğim tetiğine rağmen p226 bile nişangahına alışmak için zaman istiyor.

Tabii bu atışlar ayakta, sabit hedefe ,yavaş, nişan alarak, nefes kontrollü atışlardı. Yoksa duble atışlarda, tetiği yakalamak mesele.. Bu konuda da p99 çok iyiydi mesela.

Bu isabetliliğe neden olarak ise ayarlanabilir gezi ve uzun nişangah hattını görüyorum. Yoksa silahın tetiği o kadarda net değil.

Sn.Orpeus en kötü gününüz böyle olsun efendim. Paylaşım icin teşekkürler.

Alıntı

Arkadaşlar merhaba. Aşağıda fotoğraflarını paylaşmış olduğum Zigana F model tabanca +-2000 atıma ulaşmış bulunmaktadır. Bu süre içerisinde bir defa tutukluk dışında tabanca; düzenli olarak mermileri atım yatağına sürmüş, ateşlemiş, tahliye etmiş ve sürgüyü geride kilitlemiştir. Göz ile yaptığım muayenede tabancada yüzey aşınması olmayıp resimde görünen silinmeler boyadadır. Fişek besleme rampasında metalde aşınma bulunmaktadır. Bu atım adeti boyunca herhangi bir kırım cereyan etmemiştir. Ancak icra yayının deforme olmaya başladığı resimlerden de anlaşılmaktadır. Saygılarımla...

[Resim: IMG_1314_zps50317a05.jpg]
[Resim: IMG_1313_zps8b26924b.jpg]
[Resim: IMG_1311_zps21e940d7.jpg]
[Resim: IMG_1310_zps85f1b6e7.jpg]
[Resim: IMG_1309_zps2a902bc6.jpg]
[Resim: IMG_1308_zps9e9d511d.jpg]
[Resim: IMG_1307_zps2c614be7.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
[Resim: jandarma_reklam.jpg?itok=20_xgYiJ]

Alıntı