Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yarı Otomatik Tabancalarda Şarjörün Bilinmeyen Fonksiyonları.
Sn LUPUS ve forum üyelerimiz aynı sorun bende de var. Elimde bulunan 3 adet şarjörle denedigimde bu durumla karsılasıyorum, son boş kovanı silahım atamıyor ( tabancan Çek Vzor 50 ) , hatta silahımda mermi patlatmama sorunu vardı ve bende yakın zamanda horoz yayını Göktug silah atolyesınde Ayhan Usta'cya semente ettirdım. Semente ettirmem sonucunda bu sorunla karsılastım.

Bu arada şarjörlerimin yayını GaziAntep Gözükızıl şarjörcülükten almış oldugum yaylar ile yay degişimini yaptım, hatta bir tanede Gözükızıldan şarjör aldım, yeni şarjörde de bu sorunla karsilasıyorum.

Sizin paylasmıs oldugunuz videoları izledim ve musait zamanda bu işlemi yapacagım, gerdel, şarjör yayı ve icra yayı uyumunu nasıl kontrol edebilirim .

Yardımcı olursanız cok sevinirim .

Saygılarımla

Alıntı

[Resim: 8c06KK.jpg]

Alıntı

Farklı bir resim yükleme sitesinden yükleme yapılırken resmin boyutlarını düzenlemedi kusura bakmayın.Şarjörün yaptığı hatayı göstermek istedim.Saygılar.

Alıntı

Fişek kusmak özellikle yıllanmış CZ75 şarjörlerinin klasik kusurlarındandır...

Alıntı

(13-08-2010, 11:50 PM)Ozgur demiş ki: Geçtiğimiz gün forumdan değerli bir dostumla yaptığımız poligon seferinde, konuyla ilgili 5 değişik silah ve 3 farklı mühimmat ile yaptığımız test sonuçlarını ve videolarını paylaşmak isterim.

Sn.Ozgur,

Konu gözümüzden kaçmış... Ve şu anda maalesef videoların hiçbirisini izleyemiyoruz.

Saygılar.

Alıntı

(15-12-2015, 05:41 PM)karakoyunlu2727 demiş ki: Çek Vzor 50...

Silahımda mermi patlatmama sorunu vardı...

Horoz yayını Göktug silah atolyesınde Ayhan Usta'cya semente ettirdım. Semente ettirmem sonucunda bu sorunla karsılastım...

Sizin paylasmıs oldugunuz videoları izledim ve musait zamanda bu işlemi yapacagım, gerdel, şarjör yayı ve icra yayı uyumunu nasıl kontrol edebilirim ...

Sn.karakoyunlu2727,

Konudaki mesajınızı çok gördüm, ancak cevap yazabiliyorum, lütfen kusura bakmayın.

Yayların orijinal standartlara uygun veya yakın olup olmadığını kontrol etmeniz mümkün değil. Vzor 50/70 tabancaların yumuşak karnı yayları... Tabancanızı tekrar çalışır hale getirebilmenin tek yolu, yorgun olmayan orijinal birer irca yayı, horoz yayı, şarjör yayı bulup takmaktır. Eskiden sıfır veya sıfır ayarında çıkma Vzor 50/70 yayları bulunabiliyordu, ancak artık gerçekten çok zor bulunuyor. CZ Türkiye Temsilcisi Cengiz Bey' den rica ederseniz belki yardımcı olabilir.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus,

Elimde bir adet orjinal Vzor 50 şarjörü mevcut.Sn. üyemiz ulaşabilirse derdine derman olmak isterim.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi