Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1911 MK4 v.s. ZİG M1911
#1
Sayın Dostlar,
Geçende atıştan sonra biraz oynayalım deyip gerçek beygirle, hamsili 45 liğin kapaklarını değiştirdik, ancak atış yapmadık.
Resimler ektedir.
Saygılar.
Osman


Safkan Hamsi.[Resim: th_05082010578.jpg]Üstü Beygir, altı Hamsi.


[Resim: th_05082010577.jpg]


Altı Beygir, üstü Hamsi.


[Resim: th_05082010576.jpg]
 
Alıntı

#2
Sayın Ortaç atış yapmama sebebinizi öğrenebilirmiyim?

Herhangi bir endişeniz mi vardı parçaların birbirlerine zarar vermesi gibi?

Bir diğer sorum da sizce kalitesi tabikide kıyaslanmaz ancak parçaları alt üst ettiğinizde nasıl bir replika olduğuna daha iyi gözatmışsınızdır. Sizin şahsi kanaatinizi öğrenmek isterim zig 1911 e verilen para gerçekten değermi bunu bilmek isterim.

Saygılarımla
 
Alıntı

#3
C45 demiş ki:Sayın Ortaç atış yapmama sebebinizi öğrenebilirmiyim?

Herhangi bir endişeniz mi vardı parçaların birbirlerine zarar vermesi gibi?

Bir diğer sorum da sizce kalitesi tabikide kıyaslanmaz ancak parçaları alt üst ettiğinizde nasıl bir replika olduğuna daha iyi gözatmışsınızdır. Sizin şahsi kanaatinizi öğrenmek isterim zig 1911 e verilen para gerçekten değermi bunu bilmek isterim.

Saygılarımla

Sebebi çok basit, mermilerimiz bitmişti.Big Grin
ZİG 1911 lere ABD menşeli parçalar genellikle uyum sağlıyor.
Verilen para değer mi sorusuna gelince, ayni fabrikanın ABD için yapılmış modelleri 500 dolar civarında satılırken Türkiyede 2000 liraya kesinlikle değmez.
Ancak, malzeme kalitesinden ve yüzey sertleştirme yapılıp yapılmadığımdan emin olmamamla birlikte herşeye rağmen belirli bir masraf ve işçilikle Custom Grade 1911 ler kadar iyi bir tetiğe ve atış hassasiyetine sahip olabiliyor. Ömür testini zaman gösterecek.
Saygılarımla.
Osman
 
Alıntı

#4
Keyifli atışlar dilerim. zig 1911 ler keyifli bir tabanca. Tetik hassasiyeti önemli bir konu. Umarım uzun ömürlü olur.
 
Alıntı

#5
Sayin Ortac, 1911 forumlarinda gezerken asagidaki linkte Tisas M1911A1'in atis sirasinda nanlusunun boyuna yarildigi yonunde bir sikayetle karsilastim. Inceleyip, yorumlarinizi paylasirsaniz sevinirim. Cok tesekkurler.
http://forums.1911forum.com/showthread.php?t=356282
 
Alıntı

#6
[Resim: 001ivz.jpg]

[Resim: 002wxy.jpg]


[Resim: 003dhw.jpg]
Sn.Memox,

Her ne kadar konuyu açan silah sahibi standard Winchester fişeklerle atış yaptığını ve hadise meydana gelmeden önce atış, boş kovan tahliyesi gibi herhangi bir sorun yaşanmadığını, kırım öncesi çok şiddetli bir patlama olduğunu iddia etse de, açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi, çünkü kovanda ve kapsülde bunu teyid eder asarlar yok...Veya silah sahibi olayın heyecanı ile bazı ayrıntıları atlamış ya da dikkat etmemiş olabilir...Ancak göründüğü kadarı ile büyük ihtimalle bu tabancanın namlusunda bir çekirdek kalmış, müteakiben atım yatağına yeni bir fişek sürülerek atış yapılmış. Basınç nedeni ile hem namlu, hem de sürgü kırıma uğramış...Bu tür kazalarda benzer kırımlar gözlenen pek çok marka ve model mevcut.

Namludaki kırım enine bir yarık olarak meydana gelmiş. Uzunlamasına yarık ise bir usta tarafından namluyu tam olarak sürgüden ayırabilmek için açılmış. Namluda çekirdek kalması durumlarında bu çok normal bir durum. Tabii bu gibi durumları sadece namlusu şişerek atlatan pek çok marka ve model, hatta namlusu hiç bir hasar görmeden atlatan, bu tür testleri standard olarak geçen bazı marka ve modeller var, o ayrı bir konu...Burada asıl sıkıntılı konu sürgünün de kırıma uğramış olması. Bu çok nadir görülen, malzeme ve ısıl işlemde sorun olmadığında kolay kolay meydana gelmeyen bir kırımdır...

Saygılar.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Baybars, Alpina Leo
#7
Sn.Üstadım, kaboom'un nedeni squib load ise bu durumdan mes'ul olan fişektir değil mi? Bir de Abd'de bu gibi durumlarda fişek imalatçılarının yasal sorumluluğu oluyor mu?
 
Alıntı

#8
Sn.yakuzz,

Göründüğü kadarı ile bu hadiseden fişek sorumlu.

Eğer bu duruma söz konusu üreticinin ürettiği bir fişeğin neden olduğu isbatlanabilirse, üretici mesul olur...


Saygılar.
 
Alıntı

#9
Tesekkurler. Nitekim o forumdakiler de fisekten suphelendiklerini ifade etmisler.
 
Alıntı

#10
Aradan bir sene geçmiş ve konu sahibinden tekrar ses çıkmamış. Demek ki o da Tisaş'ın hatasının olmadığını kabullendi. Firmamız adına iyi bir haber. Gerçi olaydan hiç haberleri de olmamış olabilir Smile
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi