Ayın Fotoğrafı
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayın Fotoğrafı
Sn. Lupus,

Çok güzel, bakımlı bir tüfek..ve çok güzel aksesuarlarSmile
Özellikle üzerindeki "kamuflaj kılıfı" çok kıskandığımı söylemeliyim.

Bıçak da ergonomisi ve ağız yapısıyla tam bir av bıçağı...
Daima güle güle kullanınSmile

Sevgiler

[Resim: img0487jx4.jpg]
[Resim: img0487jx4.ffe8ddd29b.jpg]

Bunlarda dükkanda çektiğim resimler.
Üzerime ruhsatlı değil hiçbiri ama çekmiştim koyayım dedim Smile

[Resim: 25102007910rc6.jpg]

[Resim: dsc1183oy8.jpg]

Bu da "Domino" filmini izledikten sonraki halim Big Grin
Tabiri caiz ise DominO'S MAN Big Grin Big Grin

[Resim: dsc000782vk3.jpg]

Sayın lupus yarı otomatik yivli tüfeğe nasıl ruhsat aldınız,bildiğim kadarıyla yarı otomatik yivli tüfeklere ruhsat verilmiyor,hatta bu sebepten ötürü mke nin üretmiş olduğu yarı otomatik g-3 ve hk 33 modelleri iç piyasada satılmıyor,vatandaş olarak bu ruhsatı alabilmenin herhangi bir yolu varmı?

Sn.Heat, önceden bu silahlara av ve taşıma ruhsatı veriliyordu.
Bir müddet önce mevzuatta yapılan değişiklik ile, yarı otomatik silahlara av ve taşıma ruhsatı verilmiyor.
Benim tüfeğim de yaz sonunda ruhsatı yenilenince bulundurma ruhsatlı olacak.
Hal böyle olunca da MKEK bu tip silahları artık ithal edip satmıyor.
Ancak daha önceden gelmiş tüfekler, ikinci elde alınıp satılıyor.

Bu silahı çok sevdiğim bir Ağabey'imden almıştım.
Silah 1995 fabrika onaylı, 1996 MKEK çıkışlı.
Silah 5 yıldır bende.

Silahı aldığım Ağabeyim, bu silahı hiç dürbünle kullanmamış, kullanma ihtiyacı da hissetmemiş.
Nedeni de gayet basit, bu adam ülkemizin Simo Hayha'sı olacak düzeyde bir yivli tüfek atıcısı.
Zeiss dürbün takılı, 7 mm Rem Magnum kalibrede, 202 Sauer' i olan bir başka yivli duayeni arkadaşla, 300 m de kapışıp, bu tüfekle onu tokatlayıvermişti, diğer arkadaş neredeyse hırsından silahı yere atıp üzerinde tepinecekti, : D .

9 ayrı noktadan kilitli, döner başlıklı bir boltu olan, gaz pistonlu bu silah Kuzey Amerika'da en çok sevilen yarı otomatiklerden birisidir.
Duayenler tarafından, atış hassasiyeti konusunda kollu yivlilerle aşık atabilecek bir kaç yarı otomatikten birisi olduğu kabul edilir.

Aynı Ağabeyimin, bir tane de 30.06 kalibrede bir HK SL7 model tüfeği vardı. Bu silahta klasik HK '' roller lock '' bilyeli kilit sistemli, neredeyse G3 boltu ile birebir aynı bir bolt vardı. Bu silah da oldukça iyi mermi dağılım performansı olan bir silahtı, ama 10, bilemediniz 20 mermi de bir kovanı yatağa çakardı. BAR ile şimdiye kadar 1500'den fazla atım yaptım, bir tek tutukluk bile yaşamadım. Silahla ava gitmeyi düşünmeyen arkadaşlara, piyasada uygun fiyata bulabilirlerse kesinlikle kaçırmamalarını önereceğim bir tüfek.

Hakikaten çok güzel bi parça,kazasız belasız uzun ömürlü atışlar.

benim resmime kimse yorum yapmamış, ya resim çok ama çok kötü kime gerçekleri yüzüme haykırmak istemedi yada resim ayın değilde asrın resmi o yüzden....Big Grin Big Grin Big Grin

[Resim: vatoztc1vh7.jpg]

[Resim: vatozdt8.jpg]
[Resim: vatozdt8.a80f77f74a.jpg]

Yarisma cok cekismeli olmaya basladi. Biraz hareket katmazsak kazanmak zor olacak...
2 Adet Amerikan Safir kopyasi:
[Resim: memachingegun.gif]
[Resim: ospreymagdump.gif]

Altunhan demiş ki:sy ekeke,bu tüfegi yenimi aldiniz?size kaca maloldu aceba?
seyyar dipcik sivile satilmiyor,sivil vatandas degilsiniz galiba.

Sn.Altunhan,

Kusura bakmayın mesajınızı atlamışım..Sad
Standart Akkar yarı otomatikler (yanılmıyorsam) 700-800 civarında, ancak bu biraz özel bir parçaSmile

Seyyar dipçik "çok ararsanız" bulabilirsiniz...
Ki aslında benim bu tüfeğim macerası "çok ilginç" oldu....Ben aslında "seyyar dipçik" değil, "tabanca kabzeli "sabit dipçik" arıyordum..Ancak "uygun bir parça" bulamadım..

Sevgiler

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi