Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9x19 Mermi Fiyatları
29-07-2010, 10:45 PM
9x19 Mermi Fiyatları
Sn Forum üyeleri,

Bu seneki mermi kağıdımın yanında ruhsat sahibi bir arkadaşımın da kağıdını, güzel bir balık ziyafeti sonunda ikna ederek ele geçirip Wink bulunduğum ilçedeki bayii ye gittim. MKEK mermi fiyatını internetten 200 adet = 232 tl olarak öğrendiğimden, bana çekilen 240 tl fiyata bir dünya köpürüp iki kağıda 16 tl fazla vermektense 25 tl benzin parası verip samsuna gittim.

İlk girdiğim bayii de fiyatı sorduğumda 225 tl olduğunu söylediler. Bende mermileri sardırıp kasaya gittiğimde 470 tl para istediler. Yanlış hesapladıklarını söyleyince 200 mermi fiyatının 235 lira olduğunu söyleyip, bana 225 tl fiyatı yanlışlıkla verdiklerini savundular. Tabii orada da bir sürü esnaflığın meslek ahlakını ayaklar altına aldıklarından, kaptırmatörlük ( bunu anlamadılar tabii ) yaptıklarını söyleyip çıktım oradan.

Hayırlısıyla o sıcaklarda dayak yemeden mermileri alıp bir an önce eve dönmeyi düşünürken kiliması çalışan bir bayii ye girdim. Mermi fiyatını sorduğumda peşin 220 tl dedi. İnanamayıp bir daha sordum gene 220 tl dedi. Bende bak kardeşim eğer mermiyi sardırdığımda fiyatı yükseltirsen burada bir dünya sopayı ya sen yersin yada ben yer rahat ederim dedim. Ve mermileri sardırarak 440 tl yi takdim edip bir sorun çıkmadan bayii terk ettim.

Sonradan içimi bir şüphe kapladı mermi konusunda acaba eskimi diye, Açıp baktığımda 2010 üretimi ve hiç bir sorun yok. Eğer arkadaşlar talepte bulunursa ve bir mahzuru yoksa bayii nin adını verebilirim.

Bedava peynir; sadece fare kapanında olur.....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-07-2010, 11:20 PM
RE: 9x19 Mermi Fiyatları
Sn.Okinal,mermiyi bu fiyattan alma sebebiniz sanırsam;
1-Anlaşmalı bayilere MKE'nin mermileri daha ucuza vermesi,
2-Bayi'nin sürümden kazanmayı tercih ediyor olması,
3-Ve en önemlisi bence silahsever olması..
Benim istihkak'ta Ağustosta çıkıyor,bakalım sizin kadar şanslı olabilecek miyim..Smile
Yeni mermilerinizi keyifle,kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
Saygılarımla..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 11:19 AM
Sn.okinal,
Ruhsat sahibi arkadışınız ve kağıdı da sizinle beraberdi değil mi? Yanlış bilmiyorsam istihkakı ruhsat sahibine veriyorlar.

Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 11:23 AM
Sn. Okinal,

Siz dua edin. Bizim burada 50 adet fişek 65 lira ama faturası 58 lira. MKE'nin kendilerine tanıdığı üst limit kadar fatura kesip, tutturabildiğine satıyorlar. Sordum, kurtarmıyormuş aşağısı.

"Her şeyin bir anda lehimize sonuçlanmasını beklemeyelim. Unutmayın, Roma bir günde kurulmadı."
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 11:25 AM
auris34 Yazdı:Sn.okinal,
Ruhsat sahibi arkadışınız ve kağıdı da sizinle beraberdi değil mi? Yanlış bilmiyorsam istihkakı ruhsat sahibine veriyorlar.

Sn auris34, Burası Türkiye.. Wink Arkadaş tabiki yanımdaydı!!! Smile

Bedava peynir; sadece fare kapanında olur.....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 11:31 AM
okinal Yazdı:

Tahmin etmiştim Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 11:38 AM (Bu Mesaj 30-07-2010 11:42 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : sandeman.)
okinal Yazdı:

"Abi sarayım mı,burada mı atacaksın?" diye de sordu mu? Big Grin
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 11:45 AM
sandeman Yazdı:"Abi sarayım mı,burada mı atacaksın?" diye de sordu mu? Big Grin

Big Grin
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 12:14 PM
Pinus Yazdı:Sn. Okinal,

Siz dua edin. Bizim burada 50 adet fişek 65 lira ama faturası 58 lira. MKE'nin kendilerine tanıdığı üst limit kadar fatura kesip, tutturabildiğine satıyorlar. Sordum, kurtarmıyormuş aşağısı.
Şikayet olduğunda aşağılarını kurtarıyorlar mı o zaman görürüz.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-07-2010, 06:32 PM
MKE nin,illerin ankaraya olan uzaklığına göre belirlediği belli bir kar miktarı var.%3 gibi bir rakam.Normal rakamın altında ve yüzdeli karının üzerinde satmak yasaktır.

Si vis pacem,para bellum
Semper Paratus
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 4 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS