Marka imajı en yüksek tabanca?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Marka imajı en yüksek tabanca?
SIG/SIG Sauer
Heckler & Koch
Walther
Smith & Wesson
Colt
Browning/FN
Glock
Beretta
Sarsılmaz
Diğer
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marka imajı en yüksek tabanca?
Çevremde ki silah tutkunlarının çoğunluğu imaj ve marka hastası olduğu için sig-sauer ve s&w diyorum...Çogunluğu plastiğe para vermeme taraftarı olsada s&w anlarım ama siğ-sauer ne mke de ne de ikinci elde bu fiyatları bence hak etmiyor..Ayrıca sıfır bir bhp alamadan ölürsem gözüm arkada kalacak, fiyatı mke de çok çok pahalı olsada..arkadaşlarıma sıfır bir bhp almak istediğimi söylediğimde bana manyak muamelesi yapıp üzerine paraya kıy ya s&w yada sig-sauer al derler.Ama hiç birine kulak asmam, ben bhp'yi bu formu tanımadan da aşığıydım tanıdım hastası oldum.Ama hiç bir zaman markasını ön plana koymadım ,sadece fiziksel özellikleri beni çeken,sanırım aynı silahı sig-sauer yada s&w üretseydi daha pahalıya satılırdı.ülkemiz şartlarında ve çevremdeki düşüncelerden bu kanıdayım.Saygılarımla

Alıntı

Ben Sig Sauer diyorum.İmaj ve kalite algılarının birbirine çok yakın kavramlar olduğunu düşünsemde, pratik hayatta bunun karşılığı yok.

Alıntı

Ben browning'i işaretledim çünkü envayi çeşit marka silahı önüme koysalar ilk incelemeye ondan başlarım.İkinci tercihim de simith wesson olur. Çünkü İyi bir ondörtlü ve iyi bir toplu her eve lazım diye düşünüyorum.

Alıntı

''Marka imajı en yüksek tabanca'' zamana göre değişiyor. Bir zamanlar tabanca denilince akla ilkgelen ''Barabelli'' idi.Bazı dinazorlar için halen öyle Smile.Sonra onu tahtından indiren 14'lü oldu. Aradan Beretta'lar Sıg'ler geldi geçti. Enson herşeyde olduğu gibi silahlarda bozulup ''Laylaylom'' oldu.

Alıntı

NAVIGATOR demiş ki:40 50 yıl önce üretilen silahları arıyoruz, sanmam ki, 2050 tarihinde birisi Glock arasın..

Sayın NAVIGATOR;

Glock'un estetikten tümüyle yoksun olduğu fikrinize içtenlikle katılıyorum. Özellikle kabza açısı konusundaki inadına anlam vermek mümkün değil. Ancak emin olun, 2050 tarihinde de Glock aranacaktır.

Tabanca endüstrisinde yaptıkları etki bakımından, Browning ile Glock pekala karşılaştırılabilir. Elbetteki Browning daha kapsamlı işler yapmıştır. Daha üretken bir mucit idi. Bu nedenden, Browning "Pir-i Azâm"dir

Saygılar, sevgiler.

Alıntı

KUBİLAY demiş ki:Ama hiç bir zaman markasını ön plana koymadım ,sadece fiziksel özellikleri beni çeken,sanırım aynı silahı sig-sauer yada s&w üretseydi daha pahalıya satılırdı.
Türkiye şartlarında kesinlikle 5000 USD ' ye vururdu...

Alıntı

merzifonlu demiş ki:Tabanca endüstrisinde yaptıkları etki bakımından, Browning ile Glock pekala karşılaştırılabilir. Elbetteki Browning daha kapsamlı işler yapmıştır. Daha üretken bir mucit idi. Bu nedenden, Browning "Pir-i Azâm"dir
+ 1 , JMB yarı otomatik tabancayı seri olarak uygun bir maliyetle üretilebilir, satınalınabilir, yüksek atım adedlerine dayanabilir, güvenlik güçleri ve sivillerin ihtiyaçlarını karşılayabilir hale getirdi. Glock ise bunu yeni yüzyıla taşımayı başardı. Pek çok kişinin gözdesi olan, pek çok farklı marka ve model, bu kriterleri karşılayamadığı için tarih oldu. Bu kriterleri karşılabildiği müddetçe ise her marka ve model, her zaman var olmaya ve aranmaya devam edecektir.

Alıntı

Sn. syılmaz,

Hiç şüphesiz GLOCK.
Rontgende bile gözükmüyor yani.
O zerafet. o işçilik.
Çakma imaj da olsa.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

SIG/SIG SAUER beraberliği dengeyi bozar zannımca.Tabi genel imajdan bahsediyorum..Daha spesifik kitleyi SIG ''ayartırken'', populanın genel oyu da SigSauer' e yetecektir.

Yoksa şahsi fikrim budur:

swfan demiş ki:1911 ve phyton, Colt' u seçmem için 2 önemli neden.
Saygılarımla,

Alıntı

Browning hepsinin babasıdır. Bu karatavuk sarhos anında yaptıgı kacamagın sonucu gibi duruyor..Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi