Marka imajı en yüksek tabanca?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Marka imajı en yüksek tabanca?
SIG/SIG Sauer
Heckler & Koch
Walther
Smith & Wesson
Colt
Browning/FN
Glock
Beretta
Sarsılmaz
Diğer
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marka imajı en yüksek tabanca?
syılmaz demiş ki:30 oy olmuş, glocka tek oy yok hala. Cool

Ağamızın korkusundandır Big Grin hatta bu konuyu ağamız açtırdı ki kim glock seviyor öğreniyim anında banlayım diye Smile

Alıntı

Valla benden oy aldı "glück". Glock'un yaptığı devrimdir. Adı geçen markaları yaratan silah uzmanları içerisinde, sadece John Moses Browning Gaston Glock ile boy ölçüşebilir bence. Sn Melihağa çatlasa da patlasa da bu böyledir. Smile

Not: Ağam, ben de "big bore" hayranıyım. Kara kedi pardon kara glück girmesin aramıza! :p

Saygılar, sevgiler.

Alıntı

merzifonlu demiş ki:Glock'un yaptığı devrimdir. Adı geçen markaları yaratan silah uzmanları içerisinde, sadece John Moses Browning Gaston Glock ile boy ölçüşebilir bence.
Glock ' un marka imajı olup olmadığı tartışalabilir, ancak tüm markaların imajına küçük dahi olsa birer çizik attığı tartışılmaz bir gerçek...Tabanca üretimi Glock öncesi ve sonrası olarak değerlendirilse yeridir, Glock'tan sonra neredeyse banka ipoteği görmeyen, el değiştirmeyen üretici kalmadı..

merzifonlu demiş ki:Kara kedi pardon kara glück girmesin aramıza!
Karatavuk Efendim, karatavuk, arkadaşların Kılok ' a son taktıkları isim bu...Big Grin

Alıntı

İmaj kavramının en iyi kullanılacağı silah bence Glock'tur. İmaj kaliteli vs demek değildir. İmaj, bırakılan etki ve karşı tarafça nasıl anlaşıldığınızla ilgili bir kavram. Bir tür verdiğiniz görüntü. Halkla ilişkiler gibi işlerle uğraşanlar belki daha detaylı açıklama yapabilirler.

Mesela bu Glock'un "Hayalet silah" olarak bilinmesi, bir imajdır. Böyle bir özelliği olmamasına rağmen böyle tanındı ve devam ediyor. Forum üyesi bir arkadaşın yeni bir Glock aldıktan sonra, bu kadar yorum okumasına rağmen hala x-ray'den geçerken cihazın uyarı verip vermeyeceğini merak ettiğini yazdığını gördüm. İmaj böyle birşey.

KARATAVUK ismini biraz da ben taktım gibi. Hakikaten bu kadar estetikten uzak, "tabanca taslağı" bir silah olamaz. Fakat çalışıyor ve iş yapıyor. Bunu izah etmek de zor. Hakkını vermek lazım.

Fiyatı cazip kılıyor, Türkiye'de benzer etki yarattı fiyat politikası. Alıcılar bu kadar beğendikleri silahı mesela 5000 USD olsa alacaklar mıydı?

Browning'in Glock'la karşılaştırılmasına karşıyım. Tabanca tarihi Browning'den önce ve sonra diye ayrılsa yeridir. Browning hala kullanılan sistemler üretmiştir. Glock da bu sistemler neticesinde var olmuştur.

Son olarak da Glock'un silah şirketlerini zora sokması, bu şirketlerin kötü silah ürettiği anlamına gelmez diye düşünüyorum. Geçmişte inanılmaz satışlar yapan firmaların çoğu şimdi yok, bazıları da sürünüyor. Bunların bir bölümü de Glock vs öncesinde zaten zor duruma girmişti veya kapanmıştı. Yarın da yeni şirketler ortayı çıkacak Glock gidecek. 40 50 yıl önce üretilen silahları arıyoruz, sanmam ki, 2050 tarihinde birisi Glock arasın..

En iyi Glock arkadaşınızın Glock'u..

Alıntı

NAVIGATOR demiş ki:İ

Mesela bu Glock'un "Hayalet silah" olarak bilinmesi, bir imajdır. Böyle bir özelliği olmamasına rağmen böyle tanındı ve devam ediyor. Forum üyesi bir arkadaşın yeni bir Glock aldıktan sonra, bu kadar yorum okumasına rağmen hala x-ray'den geçerken cihazın uyarı verip vermeyeceğini merak ettiğini yazdığını gördüm. İmaj böyle birşey.

Sn. NAVİGATOR

kotucenk demiş ki:Insan gibi alsalar sorun yok gormemis Glocklanmis boyle olmus. Cok dayanmaz ama G21 bilemem.
Cok az kisi atis yada keyif icin aldi ki bu aletle 2side yapilmaz hem yamuk hem otuyor;]
Ticari amacla alan coktu bu arada;
hizli trene binmekteydim ki Ankara garinda Glock hayalet geyigi oldu,sirt cantamda 4kutu fisekle G19 u X-ray cihazindan gecirdim, gurul gurul oten alete anlam veremedi, arama nezaketini gecin ruhsat bile sormadilar aha boyle hayalet sizi opsun!

Benim anlatmak istediğim şey Glock'ın X-Ray'den geçip geçmemesi değil işgüzar görevliler yüzünden benim kadar iyi niyetli olmayan kişilerin de o trene silahla binmeleri ve kimsenin bunu kontrol etmemesi. Ben Glock ötüyor ama görünmüyor da demedim, adam kör alet hem ötüyor hem görünüyor ama orada 'bakan kör' oturuyor.

Bindiğiniz uçakta 1 adet Bengal Kaplanının kafesinden kaçmış olduğu ama paniğe gerek yok sadece kargo bölümünde denmesi size ne kadar hoş vakit geçirtir bilemem, trende silahlı biri de o kadar tehlikeli oluyor...

Glock almamın sebebi ucuz, sorun çıkartmayan ve ikinci el ederinin şimdilik olması. İlk silahımı alalı 9 gün oldu, 300 civarı atış yaptım dün gece Sn. Avcı41 ile konuşurken ısrarla HKp30'un çok kaliteli göründüğü ve öyle olduğunu anlatırken onun hatırlatmasıyla bir şey farkettim ki ben yağ almayı unutmuşum, silahı fırça ve bezle temizledim o kadar. O da bana bunu yapabileceğiniz bir marka var mı dedi...

Param olsa gider P 210 alırım, ben de oyumu Browninden yana kullandım ama daha önceki mesajlarda da 3800 Usd'ye aldığınız BHP kapıdan çıktığınız anda 3500 TL etmiyor dendi.

Marka İmajı derseniz Selpak-Kağıt mendil mevzusu devreye giriyor bu durumda ne HK ne Sig Sauer listeye giremez. Listeye ne girer derseniz burada yok ama Walter klonu Kırıkkale de 7.65 denilince akla kötü bir izlenim getirir ama 7.65 denilince çoğu kişi (bilen bilmeyen)Kırıkkale mi diye sorar. Kırıkkale tabanca kötüdür demiyorum sadece o marka dillendirildiğinde kafada çakan şimşeklerden bahsediyorum.

Reklamcılık ve Halkla ilişkiler okumadım ama kapitalizm kritiği, kitle ve tüketim kültürü üzerine epey vakit geçirdim.

Alıntı

Markanın ürünün önüne geçtiği durumlar -Türkiye- için epeycedir. Üniversitedeki hocam bir gün arabasından iniyordu park yeri bulmakta sorun yaşadı, yanından geçiyordum selam verdim o bana şunu dedi.

-Benimki arabaysa bunlar ne?

Araç 2004 model BMW ama BMW Türkiye için başka bir şeydir.

Coca Cola, Erikli, Levi's, Nescafe,orkid bunları alırken sırasıyla gazlı içecek, su, jean, kahve, hijyenik kadın bağı var mı demiyoruz. Marka ürünün ismi yerine geçmiş oluyor. Amerika için 1911 de böyle bir şey olabilir ama Türkiye'de ne yazıkki mümkün değil. Bu tip örnekleri ülkemiz için bulmak zor olmasa gerek.

Alıntı

Alıntı: Param olsa gider P 210 alırım, ben de oyumu Browninden yana kullandım ama daha önceki mesajlarda da 3800 Usd'ye aldığınız BHP kapıdan çıktığınız anda 3500 TL etmiyor dendi.

Sn. Kötücenk,

Hanımla geçen eski tabancalarımı hatırlamaya kalktık, hatırlayamadık. Çok tabanca değiştirmişim, tabi bu güne kadar elimize geçen bütün parayı tabancaydı, ruhsattı, mermiydi yok ettin diye hanımdan duyduğum iltifatlar cabası. Hiç unutmadan ikimizin de ilk saydığı tabancalar Browning'ler ve Luger P08'di. Unutmadan hanım Trabzon'lu. Marka imajı ve fiyat bölgeden bölgeye değişen bir olgu. Silah fiyatları alıcıdan satıcıya ve bulunduğunuz yere göre değişir. Mesela ben daha önce resimlerini koyduğum 1996 yapımı BHP'yi 1800 liraya almışken, geçen hafta Giresun Görele'de üst kat komşumuzun 10 yıllık BHP'sini 5000 liraya sattığını öğrendim. Alan arkadaş o kadar mutlu ki. Dilerim bir de çelik tabancanız olur ve ikisinin zevkini de alırsınız.

Selamlar

Alıntı

Taze bilgilerimden yararlanarak imajın, bir nesne hakkında ne düşünüyorsunuz sorusunun cevabı olduğunu söyleyebilirim.
İmajın kuvvetli olması, keskinlik yani net hatlar doğurur, mercedes konfor ve kalite, bmw spor sürüş keyfi, bentley lüks, toyota herşey dahil gibi. Yani mercedes s sınıfı kaliteli a sınıfı kalitesiz demeyiz tüm modelleri ile birlikte kalite imajını doğurur.

Alıntı

Bu listeye bakıp, "bunun bunların içinde ne işi var?" diye hemen aklınıza gelen marka ne ise, işte imajı en güçlü marka odur. İmajın nasıl bir imaj olduğu ise ayrı bir konu...Big Grin

Yabancı budalaları siziiiiiii.... Cool

Sevgiler

Alıntı

Tabi ki H&K

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi