Marka imajı en yüksek tabanca?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Marka imajı en yüksek tabanca?
SIG/SIG Sauer
Heckler & Koch
Walther
Smith & Wesson
Colt
Browning/FN
Glock
Beretta
Sarsılmaz
Diğer
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marka imajı en yüksek tabanca?
Marka imajı farklı birsey..Ama ne denilmek istendigi de sonucta anlasılıyor. Mesela Sig Sauer..Turkiyede imajı yuksek fakat profesyonel yorumlarda yerden yere vuran da var..Yabancı forumların yanısıra burada da boyle yorumlar yapılmıs...CZ ye bakalım..İmajı Turkiye de yuksek degil fakat dunyada cok olumlu yorumlar alan bir silah...Belki en cok sahip olmak istediginiz silah diye sorulabilirdi...Ama amac da anlasılıyor biryandan...Bir de bu markaların bazı modelleri varki ele gelir yanları yok...Uzatmadan HK ve Walther oyum..

Alıntı

Aklıma hemen Browning ve P 08 Parabellum geliyor. Peşinden Sig derim. Şu anda Sarsılmaz taşımama rağmen, rüştünü ispat ettiğini ve bu listeye girebileceğini düşünmüyorum.

Selamlarımla,

Alıntı

1911 ve phyton, Colt' u seçmem için 2 önemli neden.
Saygılarımla,

Alıntı

harun demiş ki:Hepsini anladım da, Sarsılmaz'ın o listede ne işi var onu anlayamadım.
Ülkemizde MKEK ve Savunma Sanayi Müşteşarlığından sonra en büyük tekel olma hasebi ile listede yer almayı kesinlikle hak ediyor Efendim...Big Grin Bakın artık MKEK ile karşılıklı atışmaya başladılar bile....İşin garip tarafı ise gerçekten de listedekilerin bir çoğundan daha büyük bir üretim kapasitesine sahip olmaları...
harun demiş ki:İçten forumda mıyız neyiz?
Türkiye'de hiç bir forumda Kaptırmaz ' ın zerre kadar sempati ile karşılanacağını sanmıyorum ki, İçten Silah Forum'da da bakış açısı kesinlikle bizden farklı değil.

Alıntı

harun demiş ki:Hepsini anladım da, Sarsılmaz'ın o listede ne işi var onu anlayamadım. İçten forumda mıyız neyiz?

Sarsılmaz'ı eklememde ki amaç, listeyi okuyanların yüzünde hafif bir tebessüm oluşması amacıyladı ki, amacıma ulaştığıma inanıyorum. Smile

Alıntı

lupus demiş ki:Kesinlikle H&K. Gerek ülkemizde, gerekse de yurt dışında benzer kalite, üretim tekniği ve maliyetteki muadillerine oranla, çok daha yüksek bedeller karşılığında müşteri bulabiliyor. Aynı bakış açısı ile de H&K ' yı SIG Sauer ' in izlediğini düşünüyorum.

Sayın lupus üstadımıza aynen katılıyorum ve bir H&k cı olarak
1-H&K
2-Sig Sauer(kalite)
3-Browning/FN (14'lü)
4-Glock(Türkiye' nin efsane hayaleti)

Alıntı

Imajdan kasit, silahla ilgili ve ilgisiz herkesin ismini duydugunda wauuvvv! diyecegi marka ise, o zaman Türkiye sartlarinda Sig Sauer ve Glock (hayaletliginden dolayi).

Her sart ve mekanda wauuvvv! cektirilmek isteniyorsa Colt!

Hastasina diz cöktürtülmek isteniyorsa Luger P08.

HK siradan insan icin tuvalet kagidi markasi bile olamaz, askerlik yapmislari dahil büyük bir kismi Heckler Koch un ismini bile duymamistir, memleketimizde. Bu yüzden siradan insan icin HK markasi pek birsey ifade etmez.

Sahsi fikrimi deklare etmem gerekirse Luger P08 . Bu silahi tasiyan/bulunduran kisiye karsi görüslerim digerlerine göre pozitif yönde farkli olur.

Alıntı

Arkadaşlar, hala faal olan üreticilerden ve tüm dünyadaki imajlarından bahsediyoruz değil mi?...Cool

Alıntı

30 oy olmuş, glocka tek oy yok hala. Cool

Alıntı

Efenim , simdi söyle ki P08 i halen Alamanya da bazi özel atölyeler üretiyor. Yani 20000 Avro nuz varsa sahane el iscilikleri varmis rivayete göre.

Ha Dünya da bir numarali imaj diyorsak, o zaman Colt ve tabi bir de ZIG 1911 heheheh!

Dünya daki imajlari mi yoksa TR deki imajlari mi bilemeyecegim. Ama ben öncelikle memleketteki imajlari olarak algiladim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi