Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt OlAnket: Marka imajı en yüksek tabanca?
SIG/SIG Sauer
Heckler & Koch
Walther
Smith & Wesson
Colt
Browning/FN
Glock
Beretta
Sarsılmaz
Diğer
[Sonuçları Göster]
 
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.


Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marka imajı en yüksek tabanca?
#1
Arkadaşlar, sizce marka imajı en yüksek tabanca hangisi? Marka imajı deyince benim aklıma, sahip olma düşüncesi beni en çok heyecanlandıran, silahseverler arasında kalite konusunda genel kabul görme oranı ve popülaritesinin yüksek olması gibi kavramlar geliyor. Oyumu iki ayrı marka için kullanıyorum. SIG Sauer ve Smith & Wesson. Belki eleştirilecek ama SIG ve SIG Sauer'i aynı seçenekte birleştirdim. Diğer seçeneğini işaretleyenler, hangi markayı düşündüklerinide açıklarlarlarsa faydalı olur.
 
Alıntı

#2
Luger'siz imaj listesi olur mu? Hani "barabelli"? Smile

[Resim: luger6in.jpg]
 
Alıntı

#3
Kesinlikle H&K. Gerek ülkemizde, gerekse de yurt dışında benzer kalite, üretim tekniği ve maliyetteki muadillerine oranla, çok daha yüksek bedeller karşılığında müşteri bulabiliyor. Aynı bakış açısı ile de H&K ' yı SIG Sauer ' in izlediğini düşünüyorum.
 
Alıntı

#4
Sahip olma düşüncesi beni heyecanlandırmaycak silah markası azdır Smile. Ama en çok derseniz ; Browning ve KORTH derim. Aşağıdaki güzelle hedef karşısında geçireceğim 1 saat, Benim için bu alemden gözü açık gitmeme sebebidirShy

[Resim: 000_2081.jpg]
Saygılar.
 
Alıntı

#5
Forumla tanınşmadan önce bu soruya kesinlikle Sig Sauer derdim, ama H&K kesinlikle ağır basıyor.
 
Alıntı

#6
Bir yıl evvel tabancalar hakkında bu kadar şey öğrenmeseydim g3 tüfek ve tutukluk efsaneleri yüzünden hk yı direkt listeden silerdim, yine aynı durumda olsaydım tabanca sigsauer ve browning tir derdim.
Bugün ise imajın hiç birşey olduğunu bir tabanca seçimini etkileyecek değişik faktörler olduğunu sayenizde öğrendim, bu sebeplerle markaların imajları da gözümde değişti, sıralamam sigsauer, hk ve walther dır.
 
Alıntı

#7
lupus demiş ki:Kesinlikle H&K. Gerek ülkemizde, gerekse de yurt dışında benzer kalite, üretim tekniği ve maliyetteki muadillerine oranla, çok daha yüksek bedeller karşılığında müşteri bulabiliyor. Aynı bakış açısı ile de H&K ' yı SIG Sauer ' in izlediğini düşünüyorum.

Silahlar hakkında okuyan,araştıran ve sadece sesine göre değerlendirmeyenler açısından dediğiniz olabilir. Diğerleri H&k'dan Hong kong malı birşey algılayabilir.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
#8
Benim siralamam:
1- Colt
2- FN / Browning
3- H&K
4- Sig
5- Glock

Vs...
 
Alıntı

#9
Marka imajı derken, markanın ismin yerini almasıysa mesela kağıt mendil yerine Selpak demek gibi bir şeyse Heckler Koch sanırım listede yer alamaz. Bunların arasında yalnızca Browning diyebilirim. Silah arıyorum dediğimde 14'lü var deniyor, Browning/FN silah denilince ülkemizde akan suları durduruyor...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
#10
Hersini anladım da, Sarsılmaz'ın o listede ne işi var onu anlayamadım. İçten forumda mıyız neyiz?
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi