Anket: Marka imajı en yüksek tabanca?
SIG/SIG Sauer
Heckler & Koch
Walther
Smith & Wesson
Colt
Browning/FN
Glock
Beretta
Sarsılmaz
Diğer
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marka imajı en yüksek tabanca?
21-07-2010, 07:16 PM (Bu Mesaj 21-07-2010 07:20 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : syılmaz.)
Marka imajı en yüksek tabanca?
Arkadaşlar, sizce marka imajı en yüksek tabanca hangisi? Marka imajı deyince benim aklıma, sahip olma düşüncesi beni en çok heyecanlandıran, silahseverler arasında kalite konusunda genel kabul görme oranı ve popülaritesinin yüksek olması gibi kavramlar geliyor. Oyumu iki ayrı marka için kullanıyorum. SIG Sauer ve Smith & Wesson. Belki eleştirilecek ama SIG ve SIG Sauer'i aynı seçenekte birleştirdim. Diğer seçeneğini işaretleyenler, hangi markayı düşündüklerinide açıklarlarlarsa faydalı olur.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 07:29 PM (Bu Mesaj 21-07-2010 07:30 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : baris.)
RE: Marka imajı en yüksek tabanca?
Luger'siz imaj listesi olur mu? Hani "barabelli"? Smile

[Resim: luger6in.jpg]

Vatanseverliğin en büyük hareket unsurlarından olan vatan fikrini gönüllerden uzaklaştırmak, hakları korumanın en etkili araçlarından olan ateşli silahları, ellerden almaya benzer.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 07:37 PM
Kesinlikle H&K. Gerek ülkemizde, gerekse de yurt dışında benzer kalite, üretim tekniği ve maliyetteki muadillerine oranla, çok daha yüksek bedeller karşılığında müşteri bulabiliyor. Aynı bakış açısı ile de H&K ' yı SIG Sauer ' in izlediğini düşünüyorum.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 07:46 PM (Bu Mesaj 21-07-2010 07:46 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : alpago.)
Sahip olma düşüncesi beni heyecanlandırmaycak silah markası azdır Smile. Ama en çok derseniz ; Browning ve KORTH derim. Aşağıdaki güzelle hedef karşısında geçireceğim 1 saat, Benim için bu alemden gözü açık gitmeme sebebidirShy

[Resim: 000_2081.jpg]
Saygılar.

Açın teninizi bozkır rüzgârlarının kollarına, kapatın gözlerinizi ve barutu koklayın!
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 08:09 PM
Forumla tanınşmadan önce bu soruya kesinlikle Sig Sauer derdim, ama H&K kesinlikle ağır basıyor.

Ya yeni bir yol bulacağız ya yeni bir yol yapacağız.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 08:16 PM
Bir yıl evvel tabancalar hakkında bu kadar şey öğrenmeseydim g3 tüfek ve tutukluk efsaneleri yüzünden hk yı direkt listeden silerdim, yine aynı durumda olsaydım tabanca sigsauer ve browning tir derdim.
Bugün ise imajın hiç birşey olduğunu bir tabanca seçimini etkileyecek değişik faktörler olduğunu sayenizde öğrendim, bu sebeplerle markaların imajları da gözümde değişti, sıralamam sigsauer, hk ve walther dır.

"God created man, Sam Colt made them equal."
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 08:21 PM
lupus Yazdı:Kesinlikle H&K. Gerek ülkemizde, gerekse de yurt dışında benzer kalite, üretim tekniği ve maliyetteki muadillerine oranla, çok daha yüksek bedeller karşılığında müşteri bulabiliyor. Aynı bakış açısı ile de H&K ' yı SIG Sauer ' in izlediğini düşünüyorum.

Silahlar hakkında okuyan,araştıran ve sadece sesine göre değerlendirmeyenler açısından dediğiniz olabilir. Diğerleri H&k'dan Hong kong malı birşey algılayabilir.

Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 08:43 PM
Benim siralamam:
1- Colt
2- FN / Browning
3- H&K
4- Sig
5- Glock

Vs...

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 08:47 PM
Marka imajı derken, markanın ismin yerini almasıysa mesela kağıt mendil yerine Selpak demek gibi bir şeyse Heckler Koch sanırım listede yer alamaz. Bunların arasında yalnızca Browning diyebilirim. Silah arıyorum dediğimde 14'lü var deniyor, Browning/FN silah denilince ülkemizde akan suları durduruyor...

Post hoc ergo propter hoc
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 09:21 PM
Hersini anladım da, Sarsılmaz'ın o listede ne işi var onu anlayamadım. İçten forumda mıyız neyiz?

harun@ctm.com.tr
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: ScuderiaFerrari
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS