Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara'da MKE harici poligon
Sayın TurkishMauser,
Çok önemli bir konuya değindiniz.Ben unutmuşum.Bu soruyu sordum poligon sahiplerine.

Emniyet'e poligonun ismini vermeniz yeterli dediler. Yol belgesi almanızda hiç sıkıntı yok.

Tek başına atış çalışması yapmakta bocalayanlar için poligondaki hocalar yardımcı oluyorlar.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Altuğ'un paylaşımı üzerine ben de yeni açılan Dab Poligonu ziyaret ettim. 

Gayet geniş ve ferah bir ortamı ve atış kulvarları var. Güvenlik önlemleri sıkı uygulanıyor, benim şu ana kadar gördüğüm en organize poligon. 

Ben Canik Tp9SF Elite ve Sarsılmaz Kılınç 2000 ile atış yaptım. Elite normalde elime küçük geldiğini düşünsem de atışta hiç sorun yaşatmadı. Özellikle tetiğini beğendim, reset mesafesini ise daha çok beğendim. Elite'ın nişangahını beğenmedim, arpacıktaki kırmızı koyu bir ton ve gez komple siyah olunca odaklanmak zor oluyor. Beyaz nokta olsa bence daha iyi olurdu.

Kılınç 2000 ile de ilk defa atış yaptım, açıkçası elime daha önce hiçbir tabanca bu kadar iyi oturmamıştı, ergonomisi elime çok iyi uyum sağladı ve ağırlığını hissettirmedi. Tetik çekişi gayet netti ancak reset mesafesi Elite'a göre kötüydü.

İki tabancayla yaptığım az sayıdaki atışta herhangi bir problem yaşamadım. Poligonda Mke fişeği kullanılıyordu. Sterling'i sorduğumda genellikle olumsuz görüş belirttiler.

Poligonda güzel el yapımı bıçaklar, yivsizler ve çeşitli av-kamp malzemesi satışı da yapılıyor. Ben güzel vakit geçirdim, Ankaralı forumdaşlarımıza tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
lupus, Yasin06, Son Akıncı, shelby, demirci57, sem, fuat_61, alpago, Altuğ
(19-10-2017, 09:41 PM)PersonalDefence demiş ki: Elite'ın nişangahını beğenmedim, arpacıktaki kırmızı koyu bir ton ve gez komple siyah olunca odaklanmak zor oluyor. Beyaz nokta olsa bence daha iyi olurdu.

Aslında hızlı nişan alınacaksa bence en ideal kombinasyon kırmızı fiber tarzı bir arpacık ve siyah gez. Direk kırmızı noktayı hedefe oturtabiliyorsunuz. Amaç statik puan atışı ise noktaya zaten gerek yok, arpacık kenar siluetini gez içine ortalayacaksınız. Her işte olduğu gibi amaca göre alet belirlemek en doğrusu...

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Kimble, fuat_61, Borz, lupus, PersonalDefence, alpago, demirci57
Elite'ın arpacığındaki kırmızı alıştığımız kırmızı fiberlere benzemiyordu bana çok daha koyu geldi. Bu yüzden hızlı atışta hedefe oturtmak bence daha zordu. Ama belki böyle düşünmemin sebebi o anki ortam şartları, ışıklandırma vesaire olabilir. İlk defa elime alıp atış yaptığım için alışamamış da olabilirim. 

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi