Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara'da MKE harici poligon
Sayın Yasin Alan, Eskişehirde bir poligon var. Telefonla randevu alacağım sonra yol belgesi için emniyete gideceğim. Bakalım hayırısı ama bir de hızlı trene binme sorunu var. Yol belgesi de olsa o kadar fişek falan sorun olabilir..

Alıntı

Sayın TurkishMauser,

Eskişehir'deki bu poligon nerededir, telefonu, adresi var mıdır?

Alıntı

Eskişehir e poligon a gitmek zorunda kalacak kadar durum vahim.Forum a üye silahseverler arasında ortak poligon açma söz konusu olamaz mı sizce ?

Alıntı

Eskişehir'deki Espoligon'u az önce aradım. Yalnızca havalı silahlar ile atış mümkünmüş.

Saygılar.

Alıntı

1 yıl a kadar ankara ya yerleşme planı yapıyorum o zamana kadar yapılmazsa geldiğimde poligon açmak için gerekli araştırmaları yapıp gerekenleri buradan açıklayarak kamuoyu yoklaması yapacağım, ticari kazanca gerek yok üyelik sistemiyle maliyetini kurtaracak bir organizasyon a ciddi ihtiyaç var.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
06Fn1922, hfc
(22-12-2015, 03:00 PM)Karacula demiş ki: Eskişehir'deki Espoligon'u az önce aradım. Yalnızca havalı silahlar ile atış mümkünmüş.

Saygılar.

Efendim, havalı silah deyince, pellet atan müsabaka tüfekleri gelmesin aklınıza. Bildiğiniz airsoft. Tırrrtt tırrrrtt stress attım hesabı. Hedefi vurmak bile, elbette silahların doğasından dolayı, mümkün değil.

Ha, ama mekan sahipleri izinlerini yine de özel güvenlik daire başkanlığından almak durumunda kaldılar. Bu da böyle bir şey işte.

Alıntı

(20-12-2015, 05:06 PM)Yasin ALAN demiş ki: Sn. demirci57,

Çok haklısınız.

MKEK' de telefonlara bakan vatandaş (vatandaşlar) o anki ruh hallerine göre geçiştirici, umursamaz tavırlarla cevap verebiliyorlar.

Hatırlarmısınız birkaç gün öncesinde telefon ile teyit edip Glock21 almak için 2000 km. yol gelen forumdaşımız, eli boş dönmüştü.

Sayın TurkishMauser'e "MKEK'de şansınızı deneyin." derken; birgün yine MKEK poligona telefon ettiğimde, yeni tabanca alanlara atış yaptırdıklarını fakat poligonun sakin olması durumunda yardımcı olabileceklerini söylemişlerdi. O yüzden şansınızı deneyin önerisinde bulundum.

Şehir dışı poligona yol belgesi izni alabiliyor isek, imkanı elveren arkadaşlar değerlendirebilirler.

Saygılarımla.

MKEK poligon'a uzun zamandır uğramıyorum fakat genelde yeni silah alıp denemek için atış yapanlar var ise, oturup işlerini bitirmelerini bekleyebilirsiniz. Genelde bir şarjörü düğüncü sitili saydırıp çıktıklarından pek de uzun sürmüyor Smile maksat makine çalışıyor mu denemek olduğundan atış yerinin 1 metre ilerisinden başlayan tavandaki kurşun deliklerini gördüğünüzde zaten onların yanında atış yapmak da istemezsiniz doğrusu Smile Genelde her gittiğimde 15-20 dakika bekledikten sonra 30-40 atışı rahat rahat yapacak kadar vakit buluyorsunuz. Yine silah denemeye gelen olursa dışarı çıkıp biraz dinlenir devam edersiniz. MKEK poligonda atış yapmanın avantajı yanınızda kendi merminizi götürürseniz, attığınız kadar mermiyi oradan satın alıp çıkma imkanı ve yıllık istihkakın erimemesi imkanı bulunuyor. Bu arada benim de Kızılcahamam Soğuksu mevkinde konutum var, yazları hafta sonları genelde civarda olurum.

Saygılarımla.

Alıntı

sayın evrenay, ben internetten aramada eskişehirde bulduğum poligon konusunda yanılmışım. Havalı tüfek poligonu imiş. Özür dilerim. Ama Konyada var biliyorum, bir araştırayım. Orası da hızlı trenle 1 saat civarı.

Alıntı

http://www.poligonkonya.com/index.php?pg=hizmetlerimiz

Alıntı

Ankara Emniyet il dışına yazı vermiyor.Şimdiye kadar alan varmı ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi