Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara'da MKE harici poligon
Sevgili forumdaşlarım,

Canım Türkiyemin başkentinde, hafta sonu ve havanın da güzel olması hasebiyle, namlu ısıtma hareketleri yapayım dedim.

Birkaç telefon görüşmeleri sonucunda;

* Büyük Anadolu Otel Poligonu: Geçici olarak hizmet veremiyor.
* Oyak Poligonu: Hafta içi sadece özel güvenlik görevlilerine, hafta sonu kapalı.
* MKEK Poligonu: Aramaya tenezzül bile etmedim.

Tuttum Kızılcahamam açık hava poligonunun yolunu.

İlkel yollarla mesafe ölçer;

[Resim: 4_zpszg8x6g48.jpg]

10 metre, çift el, 5 atış, hava 3 derece, 100 metre yürüme, bir sigara yakıp 15 dk. dinlenme, şahsıma ait toplam atım 450-500 civarı, rakım da bayağı bi yüksek,

[Resim: 1_zpskcad0v3s.jpg]

Aynı şartlar altında 15m;

[Resim: 2_zpsobxpqaw0.jpg]

Aynı şartlar altında 20m;

[Resim: 3_zpsug6i4hhh.jpg]

Hasılıkelam daha yolun başında sayılırım.

Ancak memleketin orta yerinde doğru düzgün bir poligon olmaması ve senelik 200 mermi ile ne kadar talim yapılır, o da tartışılır.

Bir de bulundurma ruhsatlı silahsever dostlarımız var ki, Allah onlara sabırlar versin.

Saygılarımla.

Alıntı

(12-12-2015, 08:04 PM)Yasin ALAN demiş ki: İlkel yollarla mesafe ölçer;

[Resim: 4_zpszg8x6g48.jpg]

Ama evde unutma derdi yok, her an yanınızda, atipik pillerle uğraştırmaz, her zaman, her yerde çalışır... Smile

Alıntı

Yasin bey , Kızılcahamam' lı olarak soruyorum. Nerde yapıyorsunuz çalışmalarınızı .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Yarın bir aksilik olmazsa hem Benelli M4'ü denemek istiyorum.Bir de tabancamın pasını sileyim.(Daha doğrusu kendi pasımı)

Alıntı

(12-12-2015, 08:37 PM)asuspc demiş ki: Yasin bey , Kızılcahamam' lı olarak soruyorum. Nerde yapıyorsunuz çalışmalarınızı .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sn. asuspc,

Atış yapmak için ilk defa Kızılcahamam'a gittim. Dolayısıyla daha önceden tecrübe ettiğim belirli bir alan yoktu.

Direksiyonun döndüğü, güvenli olduğunu hissettiğim bir yerde semaveri yakıverdim. Smile

Saygılarımla.

Alıntı

"Prangalı silahsever." e çok güldüm Smile Sn. demirci57.

Alıntı

Yasin bey, bulundurma ruhsatlıların o şansı yok, poligon da yok..atış yok..

Alıntı

Sn. TurkishMauser,

Malesef Ankaralı silahsevereler bu konudan çok muzdarip.
MKEK poligonunda, şansınızı deneyin isterseniz.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Yasin Alan,

Ankara Mke poligonu sivil vatandaş yeni bir silah almadığı sürece hizmet vermiyor. Hatta İstanbul Mke'den 5 gün evvelinde aldığım Stöeger'le, Mke faturasını göstermeme rağmen, Glock almak için gittiğimde dahi Ankara Mke poligonunda atış yapmama müsade etmemişlerdi Smile

Anlayacağınız, Mke poligonunun tam müşteri odaklı bir yaklaşımı var, şöyleki; "bas git kardeşim, senle mi uğraşacağız..."

Adı üzerinde, "bulundurma ruhsatı" yani, silahı bulundurmak için, gidip bir yerlerde atış yapmak için değil. Şaka gibi ama maalesef gerçek... Açıkçası Ankaralı silahsever dostlara adam gibi, hakkını vererek ve dünya standardında hizmet verecek bir poligon farz olmuş durumda. Ben açıkçası sayın harun'dan böyle yerinde bir hamle beklerim.Thumbs Up

Saygılarımla

Alıntı

Sn. demirci57,

Çok haklısınız.

MKEK' de telefonlara bakan vatandaş (vatandaşlar) o anki ruh hallerine göre geçiştirici, umursamaz tavırlarla cevap verebiliyorlar.

Hatırlarmısınız birkaç gün öncesinde telefon ile teyit edip Glock21 almak için 2000 km. yol gelen forumdaşımız, eli boş dönmüştü.

Sayın TurkishMauser'e "MKEK'de şansınızı deneyin." derken; birgün yine MKEK poligona telefon ettiğimde, yeni tabanca alanlara atış yaptırdıklarını fakat poligonun sakin olması durumunda yardımcı olabileceklerini söylemişlerdi. O yüzden şansınızı deneyin önerisinde bulundum.

Şehir dışı poligona yol belgesi izni alabiliyor isek, imkanı elveren arkadaşlar değerlendirebilirler.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi