Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 Dolphin
#71
2013 yılında bulundurma ruhsatlı olarak aldığım tabancam 750 atım adetine ulaştı. Siz değerli ustalarima belki fikir beyan etmek için yardımcı olacağını düşündüğümden dolayi fotoğraflarını yükledim. Bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Sadece üç defa ilk mermiden sonra şarjör yerinden çıktı. Dolayısıyla sırada ki mermi namluya sürülmedi. Tabancam hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

http://ibb.co/gLArna
http://ibb.co/mb2htF
http://ibb.co/k6nt0v
http://ibb.co/b4xhtF
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57
#72
Sayın dolphin,
Silahınızı güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Şarjörün yerinden çıkması, sizi silahınızın tutukluk yapmasından daha fazla zora sokacak bir sorun haline dönüşebilir. Şarjör yerinde durduğu müddetçe silahı yeniden maniple ederek kısa sürede atışa hazır hale getirebilirsiniz. Ancak şarjör yerinde yokken bu işlem daha uzun zaman alacaktır. Bu durumun yalnızca 3 kez başınıza gelmiş olması, belki de istemsiz şekilde parmağınızın şarjör düşürme düğmesine basmış olabileceğini aklıma getirdi. Tabi ki başka sebepleri de olabilir. Silahınızın durumu hakkında yorum yapacak düzeyde bilgi ve tecrübe sahibi değilim. Bilgi ve tecrübesiyle hepimizin başına gelebilecek sorunların nedenlerini ortaya koyan üstatların yorumlarından, sizin paylaşımınız sayesinde bizler de faydalanmış olacağız. Silahı severek kullandığınız izlenimini edindim. Kazasız, belasız atışlar dilerim.
Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
#73
Sn. dolphin,

Şarjör altı plastiğini siz mi değiştirdiniz? yoksa orjinali böylemi. Eğer ki siz değiştirmişseniz, (veya fabrika çıkışıda böyle olabilir) sorunun bu plastiğin olması gerektiğinden kalın olması nedeniyle şarjörün tam olarak yerine oturmasına engel olduğunu ve atış sırasında oluşan basınç nedeniyle yerinden çıkmasına neden olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
scarface4086
#74
Silahta hiçbir değişiklik yapmadım. Tamamen orijinaldir. Şarjörün çıkma sebebi olarak sanıyorum ben şarjör çıkarma düğmesine atış esnasında parmağımla bastiğimi düşünüyorum.
 
Alıntı

#75
CZ-75 lerinde öyle bir hastalığı var. Ben bir kaç Cz-75B'li polisi uyarmışımdır şarjör çıkıklığından dolayı.
Bir preB miz vardı.Aynı hata ondada var. Yapısal bir dizayn hatası.
Dolphin alıp yakından incelemişliğim yok. Ama temel tasarımı CZ olan bir silah olunca benzerlik aklıma geldi.

Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
doplhin
#76
(01-06-2017, 11:21 PM)musti267 demiş ki: CZ-75 lerinde öyle bir hastalığı var.  Ben bir kaç Cz-75B'li polisi uyarmışımdır şarjör çıkıklığından dolayı.
Bir preB miz vardı.Aynı hata ondada var.  Yapısal bir dizayn hatası.    
Dolphin alıp yakından incelemişliğim yok. Ama temel tasarımı CZ olan bir silah olunca benzerlik aklıma geldi.

Saygılar.

Sayın musti267,

Dahi anlamında olduğu gözünüzden kaçmış sanırım efendim.
Belirtmek istedim, umarım yanlış anlamazsınız.

Saygılarımla,
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi