Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 Dolphin
Sayın lupus,
Öncelikle yazdıklarımı okuyup cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim.Sizin gibi tecrübeli,deneyimli tabiri caizse " Görmüş Geçirmiş" bir büyüğümün söylediklerini kesinlikle yanlış anlamam. Aksine,olaya farklı bir açıdan bakma olanağım oldu.Sizler kadar olmasada bügüne kadar 3-5 tane kaliteli ithal tabanca ile atış yaptım. İlk mesajımda yazdığım " kendimi ikna etme" kısmıda aslına bakarsanız tam olarak bununla alakalı.Kalite denilen şeyi tecrübe ettikten sonra böyle bir alışveriş yapacak olmak doğrusu zaten pekte içime sinmedi.Aslında baştan niyetim MKEK'dan sıfır bir BHP almaktı. Ancak yaş yirmiüç,meslekte "öğrenci" olunca ve taleplerin iletildiği üst makam bir miktar " umut vakfı" zihniyetinde olunca mecbur böyle " öğrenci işi" çözümlere yöneldim.Galiba şu durumda en mantıklısı gidip bir yivsiz tüfek satın alma belgesi çıkartayım,o beni bir süre daha frenlesin Smile

Sayın YILDIZ37
O gün standda fark ettimde,bizimkiler maşallah klonlama konusunda epeyce ilerlemişler. Görevli bir silah çıkardı " bu jericho modeli" başka bir silah " bu cz 75 modeli" diyecektim " e sizin kendi yaptığınız birşey yok mu ? " diye ama çok zorlamadım... Yerli silahlarla alakalı ilk ve tek pişmanlığım şu an dolabımda duran Kaptırmaz marka pompalı oldu.. Sizin ve lupus üstadın dediği gibi.. Alınacaksa nakit parayla güzel sağlam ithal bir silah alınmalı.. Ucuz,taksitli vs vs gibi gerekçelerle yerli silah alıp ruh sağlığı bozulmamalı..

Alıntı

Passatcan: Ucuz,taksitli vs vs gibi gerekçelerle yerli silah alıp ruh sağlığı bozulmamalı..
[/quote]

Sayın passatcan,taksit işine girin ama o şekilde değil,çek küçük bir kredi"2000tl" öde 24ay,al gönlünde yatanı!O kadarrrr.

Alıntı

Sayın YILDIZ37

Vallahi doğru söze ne denir..Kesinlikle haklısınız

Alıntı

Bence taksit, kredi hepsi yanlis. Taksite, krediye verilecek para atiyorum 5 aylik kazancsa, biriktirmek 3 aylik kazanc. Genc yasta kazandiginiz paralari faize harcayacaginiza biraz biriktirin, ondan sonra butcenize gore bir sey alirsiniz. O kucuk kucuk krediler sonra insanin ayagini yorganina gore uzatamamasina sebep oluyor. Bir sure sonra ancak faizleri odeyebilecek hale gelip, kapitalizmin kolesi olup cikiyorsunuz. Amerika'da herkez bu batagin icinde. Turkiye'de yavas yavas o yone dogru gidiyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
orpeus, nineteeneleven
Sayın ilksurfer,Türkiye şartları malum,insan para biriktirmeye kalktığı zaman ayın başından sonuna kadar eli cebinden çıkmıyor.Hayat şartları,yaşam şartları Türkiyede çok zor,her geçen gün dahada ağırlaşmaya devam ediyor.A.B.D'de nasıldır tabii bilemiyoruz.Ama hesabını kitabını düzgün yapmış bir insan küçük bir kredi ile işini çözebilir.Nasıl mı?işte buyrun;
Limiti 2500 3000 4000 tl olan kredi kartları kişilere düşük faizden kredi vermektedir.2500 tl kredi çektiğinizde masrafları ve 2 yıllık faizi ile size 3000 tl'ye gelecektir.3000 tl'nin 24 ay ödemesi de aylık 125 tl'dir.Elinize net geçen 2500 tl ile bir browning hp veya güzel bir CZ edinebilirsiniz.Üstelik ayda 125 tl ye!

Alıntı

(14-11-2011, 06:05 AM)YILDIZ37 demiş ki: Elinize net geçen 2500 tl ile bir browning hp veya güzel bir CZ edinebilirsiniz.Üstelik ayda 125 tl ye!

Sn. Yildiz, herhangi bir bankanin kredi karti pazarlama biriminin basinda olsaniz, inanin kart satislarinda patlama yasatirsiniz Smile
Saka bir yana, ben hobi, zevk ya da eglence unsuru bir gideri kredi ile karsilamayi sevmiyorum. Bana biraz banka kredisi ile yaz tatiline cikip, oteki yaz hala taksit odemeyi cagristiriyor.

Alıntı

ben hobi, zevk ya da eglence unsuru bir gideri kredi ile karsilamayi sevmiyorum. Bana biraz banka kredisi ile yaz tatiline cikip, oteki yaz hala taksit odemeyi cagristiriyor.

[/quote]

Sayın murata,size göre zevk işi yada
Eğlence unsuru olabilir.Ama şahsen benim gibi silahseverler için vücudumuzun yaşamsal organı gibidir.Olmassa olmazımızdır.

Sn. Yildiz, herhangi bir bankanin kredi karti pazarlama biriminin basinda olsaniz, inanin kart satislarinda patlama yasatirsiniz Smile

Banka görevlisi olmayı hiç düşünmedim.Silahlı güvenlik görevlisiyim.Ve çok pratik zekalıyımdır.Huyum kurusun en kötü,en zor anlarda bile yaratıcılığımla çözüm bulmaya yönelirim.Zaten onun için krediye değinmiştim.
(14-11-2011, 10:49 AM)YILDIZ37 demiş ki: ben hobi, zevk ya da eglence unsuru bir gideri kredi ile karsilamayi sevmiyorum. Bana biraz banka kredisi ile yaz tatiline cikip, oteki yaz hala taksit odemeyi cagristiriyor.

Sayın murata,size göre zevk işi yada
Eğlence unsuru olabilir.Ama şahsen benim gibi silahseverler için vücudumuzun yaşamsal organı gibidir.Olmassa olmazımızdır.

YILDIZ37:
Banka görevlisi olmayı hiç düşünmedim.Silahlı güvenlik görevlisiyim.Ve çok pratik zekalıyımdır.Huyum kurusun en kötü,en zor anlarda bile yaratıcılığımla çözüm bulmaya yönelirim.Zaten onun için krediye değinmiştim.
[/quote]

Alıntı

İste konu da bu zaten. Arkadasimiz icin " olmazsa olmaz " bir durum sozkonusu degil. Konu yukarida da yazdigim gibi zevk ve hobiden ibaret oldugu icin, kredi isi bana mantikli gelmez.

Alıntı

Bankalardan nefret ediyorum, hepsinin cani cehenneme.
Bankadan 1 kurus borc para alacagima acliktan oleyim daha iyi.

Alıntı

(14-11-2011, 10:44 AM)Murata demiş ki:
(14-11-2011, 06:05 AM)YILDIZ37 demiş ki: Elinize net geçen 2500 tl ile bir browning hp veya güzel bir CZ edinebilirsiniz.Üstelik ayda 125 tl ye!
Saka bir yana, ben hobi, zevk ya da eglence unsuru bir gideri kredi ile karsilamayi sevmiyorum. Bana biraz banka kredisi ile yaz tatiline cikip, oteki yaz hala taksit odemeyi cagristiriyor.

+1. Ayağını yorgana göre uzat, der aksakallı eskiler.
Bir banka müdürünün çalışanlarına söylediği '' Eşiniz dostunuz hariç Exclamationisteyen herkese kredi kartı verin'' Acep neden ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi