Canik55 Dolphin
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 Dolphin
hakan52 demiş ki:s.a arkadaşlar ben dolphin kimi alalı 2 sene oldu çok şükür bir sorun olmadı inş bundansonra olmaz ben cok menmunum 2 sene işinde yaktıgım mermini hesabını bilmiyorum sadece tam celik oldugu için agır ama zamanla alışıyo insan.

Sn.hakan52, Canik modelleri mekanik güvenilirlik ve tutukluk konusunda gerçekten sorunsuz silahlar. Dolphin modelinin de bunun bir istisnası olmaması ve tutukluk konusunda herhangi bir sorun çıkarmaması çok normal.

Benim şahsen bu modellerde en çok merak ettiğim şey, tetik yolları ve çekişlerinin Standard ve Shark gibi modellerden farklı olup olmadığıdır. Canik tetiklerinin bir türlü aşılamayan sorunlarından birisi oldukça pürüzlü, kademelenme gösteren tetik yolları ve bir türlü standar bir noktada sabitlenemeyen tetik düşme mesafeleridir.

Silahınızın tetik yollarını Standard ve Shark modelleri ile karşılaştırma imkanı bulabildiniz mi? Mekanik güvenilirlik konusunda istisna oluşturmayan Dolphin modellerinin tetik yolları ve mesafeleri konusunda her hangi bir farkı var mıdır? Eğer fark varsa, bu fark atıcı tarafından hedefe ne kadar yansıtılabilmektedir? Bu ayrıntılarda birinci elden tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirseniz çok memnun oluruz.

Saygılar.

Alıntı

hayır karşılaştırma yapma imkanım olmadı ben silah konusunda fazla bir teçrübeye sahip deyilim fakat silahlardan çok iyi anlayan bir arkadaşım inceledi o an kendisinde başka bir silah vardı bana sadece dediyi cok güzel makine dedi işini inceledi cok şey söyledi benim anlamadığım nişangah hattının cok güzel oldugunu ve onunla ince bir kılı vurabilecegini söyledi espirili bir şekilde kısacası cok begendi inş bu konularda bilgilendirimsem kendimi yazıcam birde resim yükleyemedim yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Alıntı

Sn.hakan52, aşağıdaki linkteki bilgileri kullanarak resim ekleyebilirsiniz;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1393

Alıntı

gkn007 demiş ki:arkadaşlar bugün silahımla atış yapma imkanı buldum.arkadaşlarımla gerçekleştirdiğimiz atıştan pek memnun kalmasamda diğer yerli marka silahı olan arkadaşlarımın silahından benim silahımın daha iyi toplama yapması beni sevindirdi.ama yabancı silahı olan arkadaşlarımla karşılaştırdığımda bu sevincimin kısa sürmesine neden oldu.ancak şunu belirtmekte fayda var o yabancı silahların fiyatının nerelerde olduğunu hepimiz biliyoruz.benim silahımın fiyatı 1340tl bukadar fiyat farkının olmasından dolayı silahımın iyi olduğu kanısına vardım.zaten firmayı arayıp burda yazdıklarımı söyleyince bana memnun kalmadığım yerini veya ağrızasını söyleyp silahı gönderebileceğimi ve varsa sorunun hemen giderileceğini söylemeleri beni mutlu etti.zaten beni mutlu etme nedenleri sattıkları malın arkasında duruyo olmaları.herkese iyi günler.sonraki atışlarımda yeniden bilgi verceğim.

sayın gkn007 dolphininizde tetiği ağır ağır ezdiğinizde tam olarak düşüp iğneye ulaşıyormu yoksa horoz emniyetine takılımı kalıyor. Hiç denedinizmi bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

Alıntı

Forumda yeniyim sürçü lisan ederisek affola,
Sn,lupus'un önerisi dogrultusunda piyasaya yeni çıkan bir modelin üzerinden belirli bir zaman geçmeden alınmaması ve geri bildirimlerin takibi üzerine söylediklerine uyarak canik dolfin'i izlemeye aldım ancak konu açılalı iki yılı aşan bir zaman olmasına karşın çok doyurucu bir bilgiye ulaşamadım,
neden canik dolfin'i seçtigime gelince 0 silah almak bence daha mantıklı 2. eldeki bir şekilde revizyona ugramışları görünce,
CZ'ye gönlüm kaysada sadece arada bir poligonda kullanacagım arasıra çıkartıp temizleyip sarıp sarmalayıp kaldıracagım için ödenecek meblag gözümde büyüdü dolfinin çelik çerçeveli olması fiyatının uygun olması forumdan okudugum kadarı ile müşteri hizmetleri seçimimde etken oldu,
ancak ömrümün sonuna kadar bende kalacak olan bir tabanca edinme konusunda hala kararsızım,
dolfin kullanan arkadaşlardan müspet menfi fikirlerini bekliyorum.

Alıntı

1-2 haftaya kadar bende canik 55 dolphın almayı düşünüyorm kullanan ve biligisi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim teşekkürler

Alıntı

Standart modeli için geçerli olan dayanım bu model içinde geçerli,tetik yolları gene aynı şekilde istikrarsız ve kesinlikle işlemden geçmesi gerekiyor,nişangahlar ise standart modelinden daha iyi ve pratik,ani nişan alması kolay.

Kapak takımı yapı olarak daha fazla kavrama alanı sunduğundan sürgü manüplasyonu daha kolay ve kapak takımı biraz daha fazla et kalınlığına sahip.

Özetle alınıp,işi bilen bir usta tarafından tetiği elden geçirilirse uygun fiyata güzel bir atış tabancası olabilir,estetik ve taşınabilirlikte ise daha fazlası olmaz.

Alıntı

Sayın Forum Üyeleri,
Geçen hafta içerisinde bir arkadaşıma ruhsat çıkarma işlemlerine başlama kararı aldık.Bundan sonrada " Yahu madem koşturacağız e bari bende bir satın alma çıkarayım" dedim. Bundan ötürüde perşembe günü İstanbul Gümüşsuyu'ndaki MKEK İstanbul temsilciliğine gittim.Aslına bakarsanız aklımda kesinlikle yerli silah yoktu. ( Stoeger Hariç). Ancak ikinci el güzel bir tabanca almak içinde nakit para gerekiyor. Benim ise imkanım ( eğer kendimi ikna edebilirsem tabi) kredi kartına taksit yönünde.Ben öncelikli olarak Stoeger 8000F i incelerken, Sayın Lupus un forumdaki yazılarından edindiğim izlenimle birde şu Canik 55 lere bakayım dedim. Açıkcası şu Dolphin beni epeyce tatmin etti. 1600 lira civarında bir fiyatı var. Garanti bonus karta 12 ay vade yapıyorlar. Açık konuşmak gerekirse Stoeger bana çok daha kaliteli ve sağlam geldi ancak.. Gel gelelim taksit imkanları ve yurt savunma'daki beyfendinin ilgisinden ötürü Dolphin epeyce aklıma yattı..Canik 55 'in standı önünde geçirdiğimiz uzunca vakit boyunca sağolsun bizimle o kadar yakından ve candan ilgilendiki. Biraz silahı inceledim,tabiki benim sizler kadar tecrübem yok,birşey söylemem yanlış olur ancak bende bıraktığı ilk intiba Tisaş ve Sarsılmaz modellerine göre daha tok ve sağlam bir yapıda olduğuydu..

Sayın üstadlar.. Ne diyorsunuz ? Dolphin Alınır mı ?

Alıntı

Sn.passatcan, öncelikle yazacaklarımı yanlış anlamayacağınızı umarak yazmaya başlıyorum...Eğer bir silahsever, nakit parayla silah alamıyor, taksitli seçenekle ancak silah alabiliyorsa, aldığı silahın üç gün sonra kaç lira edebileceğini de çok iyi düşünmelidir. Bunu defaatle dile getirdim, özellikle kısıtlı bütçe ile silah sahibi olabiliyorsanız, kesinlikle sıfır yerli silah almayınız. Çünkü yarın öbür gün değerlendirmek istediğinizde en az yarı yarıya zarar edersiniz ki, zaten kısıtlı bir bütçeye sahip birisi için bu hiç de mantıklı bir hareket olmaz...Bugün ikinci el piyasasında en fazla 1000 TL ' ye, aklınıza gelebilecek her marka ve modelden yerli silahı tedarik edebilirsiniz...Yeter ki sabırlı olun ve aracılarla değil, direk silah sahibi ile muhatap olun. Bu konudaki nacizane görüşüm budur...

Saygılar.

Alıntı

(12-11-2011, 12:44 PM)lupus demiş ki: Sn.passatcan, öncelikle yazacaklarımı yanlış anlamayacağınızı umarak yazmaya başlıyorum...Eğer bir silahsever, nakit parayla silah alamıyor, taksitli seçenekle ancak silah alabiliyorsa, aldığı silahın üç gün sonra kaç lira edebileceğini de çok iyi düşünmelidir. Bunu defaatle dile getirdim, özellikle kısıtlı bütçe ile silah sahibi olabiliyorsanız, kesinlikle sıfır yerli silah almayınız. Çünkü yarın öbür gün değerlendirmek istediğinizde en az yarı yarıya zarar edersiniz ki, zaten kısıtlı bir bütçeye sahip birisi için bu hiç de mantıklı bir hareket olmaz...Bugün ikinci el piyasasında en fazla 1000 TL ' ye, aklınıza gelebilecek her marka ve modelden yerli silahı tedarik edebilirsiniz...Yeter ki sabırlı olun ve aracılarla değil, direk silah sahibi ile muhatap olun. Bu konudaki nacizane görüşüm budur...

Saygılar.

+1 Sayın Lupus klavyenize sağlık.Arkadaşlar benim zamanında düştüğüm toyluğa sizde düşmeyin.Glock'a benziyo diye akdal alırsanız öfkeyle oturup zararla kalkar benim gibi garibim 5000 tl nin başını yakarsınız.Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi