Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 Dolphin
#1
Arkadaşlar, bu silah hem, ucuz hem de az sorun çıkardığı için genelde güvenlik okulları ve güvenlik şirketleri tarafından tercih ediliyor.Tamamen çelik malzemeden üretiliyor. Büyük bir ihtimalle kullanan arkadaşlar vardır. Silah hakkındaki görüşlerinizi ve silahın olumlu olumsuz yönleri hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.
 
Alıntı

#2
[Resim: dolphinth4.png]
 
Alıntı

#3
[Resim: beyazkromlargekkdk6.jpg]
 
Alıntı

#4
[Resim: siyahkromlargefhrs9.jpg]
 
Alıntı

#5
Sayın Komando,

Dolphin için bir şey söyleyemem, ama Canik Standard ve Shark için söyleyebilirim.
Komple çelik Canik Standard, yaklaşık olarak 10.000 atımı sorunsuz buluyor, ama bundan sonra gerek kızak gerekse de gövdede çatlaklar baş göstermeye başlıyor. Yeni versiyonlarda bu dayanıklılık daha da arttırılmış, ancak kendi CZ 75 'imin gövde kızak rayları dışındaki malzeme kalınlığı, Canik'in neredeyse yarısı, yani biz hala kaliteli alaşım ve ısıl işlem yerine, malzeme eklemekle yetiniyoruz.

Shark 10.000 atımı bulmadan, emniyet mandalının giriş deliğinden geriye doğru gövde kızak rayını yardı. Yenilenerek gelen silah da et kalınlığı artmış bir malzeme olduğunu gördüm. Ancak yine daha 5000 atım yapılmadan, aynı yerde ilerlemeyen küçük bir çatlak oluştu. Yeni alaşım gövdelerde daha kaliteli ithal bir alaşım kullanılacağını söylüyorlar.

Bu çatlamalara neden olan şeylerden birisi de, bu deliklerin doğru açılmamış olması. CZ platformu üzerinde üretilmiş herhangi bir tabancayı elinize alıp, horozu kurun. Bir parmağınız emniyet mandalına hafifçe temas edecek şekilde tetiği yavaşça çekip, horozu düşürün. Emniyet mandalında hafif bir oynama hissedeceksiniz. Eğer iyi bir gözünüz varsa içerideki havuzun da hafifçe oynadığını göreceksiniz. Bu oynamalar belirli bir düzeyin üzerinde ise, emniyet mandalı ve bunun iç parçaları taşıyan havuzu sabitleyen orta milinin geçtiği delikler iyi açılmamış demektir.

Özellikle Shark model tabancası olanlar, emniyet mandalının neredeyse bir kaç milim olan boşluktaki hareketini, dışarıdan bile rahatlıkla görebilirler. İşte bu gibi hatalar, buralarda normalin üzerinde vuruntulara neden olup, gövdelerdeki çatlakların oluşumunu hızlandırmaktadır.

Tetik çekişleri ise maalesef çok kararsız. Her siklusda farklı bir tetik hissi alıyorsunuz.

Peki bizim bu gördüklerimizi üreticiler göremiyor mu? Mühendis arkadaşların burnundan kıl aldırmayan yurdum ustalarına laf anlatmakta nasıl zorlandıklarına bizatihi kendim şahit olduğumdan, bu soruya cevap vermemeyi tercih ediyorum.

Saygılar.
 
Alıntı

#6
verdiğiniz bu çok değerli bilgiler için teşekkürler.canik55 in diğer modelleriyle ilgili

bölümler açacağım orada da yorumlarınızı bekliyorum.saygılar
 
Alıntı

#7
sayın lupus dolphin ile ilgili gözlemlerinizi bizimle paylaşırsanız cok memnun kalırım. şimdiden emeğiniz için teşekkürler.
 
Alıntı

#8
turion64 demiş ki:sayın lupus dolphin ile ilgili gözlemlerinizi bizimle paylaşırsanız cok memnun kalırım. şimdiden emeğiniz için teşekkürler.


Maalesef hiç bir Dolphin deneme veya ayrıntılı inceleme imkanım olmadı.

Saygılar.
 
Alıntı

#9
15 gün öce canik 55 dolphin aldım.silahla atış yapma inkanı bulamadım ama görüntü bakımında çok güzel bi silah.en geç bir hafta içinde atış yapma fırsatıda bulacağım ozaman silahın ne seviyede olduğunu göreceğiz ama ilk izlenimlerim çok güzel olduğu yönünde.şuan tek dezavantajı biraz ağır olması.oda komple çelik olmasından kaynaklanıyor.müşteri ilişkileri çok iyi.bu arada burdan FİLİZ ÇELİK hanımefendiye müşterilerine göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı çok teşekür ediyorum.
 
Alıntı

#10
Bana silahın arpacıgının oturtuluş biçimi çok değişik geldi,ayarlanabilir bir arpacık herhalde daha önce hiç dikkatimi çekmemişti.Sn.gkn007 silahınız hayırlı olsun kazasız belasız zevkle kulanmanız ve olumlu olmsuz tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanız dileğiyle,Saygılar.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi