Beykoz poligon
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beykoz poligon
Sn Berkeley

Mesajınız gelmemis...Telefon ederim gonderirseniz..

Alıntı

Sayın Gokgul,
Koordinatları e postanıza gönderdim.

Diğer ilgilenebilecek dostlar için Beykoz Poligonu Koordinatları:
41 derece, 9 dakika, 10.8 Kuzey
29 derece, 13 dakika, 18,6 Doğu.
Saygılar.
Oman

Alıntı

Sayın Ortac

Nedense bu atıs bulusma gayretlerimize mesafeli gibisiniz..Smile

Alıntı

Çok üzgünüm, bu hafta sonu şehir dışında olacağım için katılamıyacağım.
Yoksa sizlerle tanışıp buluşmaktan büyük keyif alardım.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sn navigator mesajınızı aldım fakat siz benimkileri almıyor gibisiniz, pazar giderseniz görüşmek isterim, saygılar.

Alıntı

ORTAÇ demiş ki:Sayın Gokgul,
Koordinatları e postanıza gönderdim.

Diğer ilgilenebilecek dostlar için Beykoz Poligonu Koordinatları:
41 derece, 9 dakika, 10.8 Kuzey
29 derece, 13 dakika, 18,6 Doğu.
Saygılar.
Oman

Sayin Ortac,

Ilginize tesekkur ederim.

Alıntı

Sayin Ortac,

Bugun Beykoz Poligon'undaydim. Eger koordinatlari vermeseydiniz zor bulurdum poligonu. Smile Tekrar tesekkurler.

Alıntı

Sn Gokgul,

Poligona ilişkin izlenimleriniz nelerdir? Buranın birçok üye tarafından bilindiğini sanıyorum fakat genelde pek yorum yapmamışlar.

Bir ara sanırım bir üye, yivli tüfek atışı yaptırıldığını yazmıştı..Böyle bir imkan sunmadıklarını görmüştük biz gittiğimizde..

Alıntı

Sayın Navigator,

Türkiye şartlarında maalesef çok fazla açık atış poligonu mevcut olmadığından bir kıyaslama yapamam. Ancak poligon hakkında ki izlenimlerimi madde madde sıralarsak izlenimlerim aşağıda ki gibidir;

* Ulaşım açısından zor bir yerde. Gördüğüm kadarıyla toplu taşıma yok. Kesinlikle özel arabanızla gidecekseniz ve aracınızda navigasyon cihazı olmasında fayda var. Smile Bunun yanında ormanlık, dar ve virajlı bir yoldan, doğanın içinden poligona ulaşıyorsunuz.
* Poligonda trap ve skeet atışları ile tek kurşun atışları için 2 tane atış sahası oluşturulmuş. Trap & Skeet üst tarafta, tek kurşun alt tarafta. Bazen kafanıza vurulmuş plaka parçaları düşebilir, aman dikkat Smile
* Tek kurşun atışları için hareketli hedef mevcut ancak çalışmıyordu.
* Tek kurşun için gidecekseniz kesinlikle yanınızda hedefiniz olmasında fayda var. Mesela hedef kağıdı, balon, pet şişe vb.
* Hedefin değiştirilmesi veya atışların nereye gittiğini görmek için sürekli olarak gidip gelmek zorunda kaldık. Sıcakta bu işi yapmak gerçekten yorucu oluyor.
* Gidecek arkadaşların sabah erken saatlerde gitmesini öneririm. Akşama doğru gittiklerinde özellikle haftasonları atış için beklemek zorunda kalabilirsiniz. Tabii sıcakta atış yapabilirim diyenler ayrı.. Smile
* Görevli arkadaşlar güleryüzlü ve ilgililer.
* 25 metreden 110 metreye kadar hedef hatları mevcut. (Görevlinin beyanı bu yöndeydi.)
* Poligonun girişinde ki tabelada yivli tüfek atışı olmadığı bilgisi yer almaktaydı, ancak görevliye özellikle bu hususu sordum. Görevli arkadaş; "yivli tüfek atışı da yaptırdıklarını iletti". Tabii burası Türkiye gitmeden önce tekrardan teyit alınmasında fayda var.
* Ücret konusuna gelirsek eğer, belirlenmiş herhangi bir fiyat tarifesi mevcut değil. 2 kişi ödediğimiz ücret 40.- TL idi.

Sonuç olarak; güzel ve keyifli bir haftasonu geçirdik. Yaklaşık 200 atış yaptık, dahada fazla yapacaktık ancak arkada bekleyen atıcı sayısı artınca erken bıraktık.

Saygılar,

Alıntı

Sn.Gokgul;

Açık poligon olmasının avantajları sizin de belirttiğiniz gibi ağır basıyor. Hedeflerin eski olması ciddi sıkıntı. Fakat, agacın altına taşıdığımız masaya, hala aynı yerdeyse, çay servisi bile yapılması bayagı önemliydi benim için...Çay meraklısı birisi olarak ...

Bu arada ilgi artmış anladığım kadarıyla, umarız ki işletme biraz para kazanır da hedefleri düzeltir.

Fakat, mesafelerin yanısıra, bazı basit atış yöntemlerine fırsat tanıması önemli gibi geliyor bana.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi