Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manurhin
[Resim: page19_blog_entry248_8manurhin.jpg]

Alıntı

[Resim: BA9353C.jpg]

Alıntı

ekeke demiş ki:
xlcod3r demiş ki:
mg42 demiş ki:
nutkey demiş ki:özel bir kuvvetin revolver kullanması ne kadar ilginçmiş gerçekten

GIGN ukalalığı ve gelenekselleşmiş Fransız kendini beğenmişliği, sadece poz amaçlı bir kullanım. Operatiflerin bu silahı gerçek ortamda kullandıklarını hiç sanmıyorum.

Size tamamen katılıyorum. Bu tür resimlerin kendi ürettikleri silahlarında reklamı olsun diye çekildiğine inanıyorum.

Sn Arkadaşlar,

Kazın ayağı pek öyle gözükmüyor....Big Grin
Tüm çeviriyi yapınca daha iyi anlaşılacaktır. Yalnız şimdilik şunlar söylemekle yetineyim.

Manurhin mr 73'ün ortaya çıkışında, yani henüz yaratılış aşamasında , Fransız Ulusal Polisinin teknik servisi de işin içinde imiş.

İkinci bir bilgi ise, Durabilitity testinin (sağlamlık-dayanıklılık) "170 000" 357 atışından sonra, durdurulduğu..yani "yeter bu kadar herhalde" deyip vazgeçildiği...Big Grin Big Grin Big Grin

Böyleyken böyle..Big Grin

Sevgiler

Sn ekeke av tüfeği dışında Fransız silah sanayiinin her zaman bir kamusal tarafı vardır zaten.. Ki bu 73 ler polis silahı olarak da meşhur imiş hatta..

Ağamızın revolverlerin oparatif kullanıma uygunluğu iddiasına da katılıyorum, sonuçta şarjöre uyum vesair sınırlaması olmadan her türden ''fantastik'' çekirdeklerin kullanılabileceği yapısallıkta silahlar bunlar..Önemli olan silahta 6 mermi olması değil, bunu bilerek hareket ediyor olunması, nitekim hiç bir ekip tek kişiden oluşmuyor ..

Alıntı

Beyler,
Hiç bir özel operasyon birliği üyesinin revolver ile operasyona katılmayacağı konusunda sözümün arkasındayım. Ancak, Arka sokaklar dizisinde olduğu gibi normal polis birlikleri taşıyabilir, kullanabilir.
Operasyonel birlikler zaten BHP - CZ - Beretta - Glock gibi isim yapmış yarı otomatikler ve MP-5 ve üstü otomatikler kullanıyor. Bunun yanında daha birçok mühimmat ve ekipman taşımaktalar.

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Beyler,
Hiç bir özel operasyon birliği üyesinin revolver ile operasyona katılmayacağı konusunda sözümün arkasındayım. Ancak, Arka sokaklar dizisinde olduğu gibi normal polis birlikleri taşıyabilir, kullanabilir.
Operasyonel birlikler zaten BHP - CZ - Beretta - Glock gibi isim yapmış yarı otomatikler ve MP-5 ve üstü otomatikler kullanıyor. Bunun yanında daha birçok mühimmat ve ekipman taşımaktalar.

Sn xlcod3r,

Tabi ki bir çok kimse tercih etmeyecektir haklısınız. Ancak, hiçbir üye katılmaz demek biraz fazla iddialı olmuyor mu ...Big Grin

Netekim adam yanında bir mp5, bir kaç el bombası ve bir manurhin (çok çok kaliteli bir revolver) taşıyor olabilir.
Tek silah olarak düşünmeyin derim..Smile

Sevgiler

Alıntı

[Resim: manurhinnm0.jpg]

Alıntı

Bu ayki en parlak silah resimleri odulu Cengiz Bey'in. Sahane resimler...

Alıntı

Bukadar güzel bir revolvere bu kabzayı yakıştıramadım Sad

Alıntı

Standart fransız işte....

Alıntı

lupus demiş ki:160.000 adet full power .357 mermisi ile dayanım testinden geçmiş bir başka revolver bilmiyorum.

Fiyat konusuna gelince, Manurhin'ler Korth kadar pahalı değildir.
MR73'lerin üst düzey modelleri yurt dışında 2500 USD'nin altında bir fiyata rahatlıkla bulunabiliyor.

Gerçek manada bir Manurhin sahibi olmak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken model kesinlikle MR73'dür.

http://www.gunsamerica.com/976804328/Gun...MAGNUM.htm
Buradaki fiyat $1,200.00

http://www.armurerietoulouse.com/spip.php?article143
Buradaki fiyat ise 650 Euro.

http://world.guns.ru/handguns/hg66-e.htm

Buradaki bilgilere göre de 9x19 atan modelleri de var. Demek ki, .357 modelleri ile aynı kalitede üretilmiş ise, 200.000 civarında atabilen bir 9x19 olmalı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi