Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manurhin
nurikilligil demiş ki:http://www.gunsworld.com/french/mr93_us.html

Sn Paşam..
bide özet tercüme yazsan malum herhes frenkçe bilmiyor...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

ağam sen nerelerdeydin kaç gündür?

Bunu sn. ekeke dayanamaz çevirir diye yazdım, o ara çıkmış forumdan, ben çevirirsem koca forum silahlar hakkında bildiğini unutur..hem frenkçe değil ki bu, anglosakson küffarının lisanı..

Alıntı

valla ben yine şehir dışındaydım, halada dışarıdayım ama fırsat buldukça girebiliyorum foruma....

Alıntı

nurikilligil demiş ki:ağam sen nerelerdeydin kaç gündür?

Bunu sn. ekeke dayanamaz çevirir diye yazdım, o ara çıkmış forumdan, ben çevirirsem koca forum silahlar hakkında bildiğini unutur..hem frenkçe değil ki bu, anglosakson küffarının lisanı..

Sn Killigil,

Kaydediyorum.
En yakın zamanda çevireyim. Bana biraz müsade edin de baştan savma olmak zorunda kalmasın..Smile

Sevgiler

Alıntı

Sn. üstadım haddim olmayarak önemli birşeyler görürseniz diyerek zahmetinizi azaltsak, malum metin gerçekten uzun.

Alıntı

mg42 demiş ki:
nutkey demiş ki:özel bir kuvvetin revolver kullanması ne kadar ilginçmiş gerçekten

GIGN ukalalığı ve gelenekselleşmiş Fransız kendini beğenmişliği, sadece poz amaçlı bir kullanım. Operatiflerin bu silahı gerçek ortamda kullandıklarını hiç sanmıyorum.

Size tamamen katılıyorum. Bu tür resimlerin kendi ürettikleri silahlarında reklamı olsun diye çekildiğine inanıyorum.

Alıntı

xlcod3r demiş ki:
mg42 demiş ki:
nutkey demiş ki:özel bir kuvvetin revolver kullanması ne kadar ilginçmiş gerçekten

GIGN ukalalığı ve gelenekselleşmiş Fransız kendini beğenmişliği, sadece poz amaçlı bir kullanım. Operatiflerin bu silahı gerçek ortamda kullandıklarını hiç sanmıyorum.

Size tamamen katılıyorum. Bu tür resimlerin kendi ürettikleri silahlarında reklamı olsun diye çekildiğine inanıyorum.

Sn Arkadaşlar,

Kazın ayağı pek öyle gözükmüyor....Big Grin
Tüm çeviriyi yapınca daha iyi anlaşılacaktır. Yalnız şimdilik şunlar söylemekle yetineyim.

Manurhin mr 73'ün ortaya çıkışında, yani henüz yaratılış aşamasında , Fransız Ulusal Polisinin teknik servisi de işin içinde imiş.

İkinci bir bilgi ise, Durabilitity testinin (sağlamlık-dayanıklılık) "170 000" 357 atışından sonra, durdurulduğu..yani "yeter bu kadar herhalde" deyip vazgeçildiği...Big Grin Big Grin Big Grin

Böyleyken böyle..Big Grin

Sevgiler

Alıntı

Boşuna 'Revolver gerçek silahtır' diye bağırmıyorlar. Emek verenlere teşekkürler.

Alıntı

Silaha bir sözüm yok. Operasyonlarda kullanılacak silahların arasında revolver tipi silah? Yarı otomatik ve tam otomatik ler ile shot-gun tüfekler kullanılır.Revolver tip silahların yedek mermisi için 6 lı fişek yuvası kullanmak zorunda kalırsınız ve bu yöntem hiç de kullanışlı değildir. Diğer kısımlarda görev yapan güvenlik güçleri kullanabilir.

Resimin poz amaçlı olduğuna katıldığımı belirtmek istemiştim,Kendi sınıfında en iyiler arasında bir silahı kötülemek değildi amacım.
Saygılar...

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Silaha bir sözüm yok. Operasyonlarda kullanılacak silahların arasında revolver tipi silah? Yarı otomatik ve tam otomatik ler ile shot-gun tüfekler kullanılır.Revolver tip silahların yedek mermisi için 6 lı fişek yuvası kullanmak zorunda kalırsınız ve bu yöntem hiç de kullanışlı değildir. Diğer kısımlarda görev yapan güvenlik güçleri kullanabilir.

Resimin poz amaçlı olduğuna katıldığımı belirtmek istemiştim,Kendi sınıfında en iyiler arasında bir silahı kötülemek değildi amacım.
Saygılar...

ben operasyonda da olsa revolver kullanılabileceğini düşünüyorum, sonuçta elde tüfek olmayacaksa ve güçlü bir silah gerekiyorsa, bu bir revolver olabilir, ve aynı kişinin belinde birtanede şarjörlü silah varsa, kapı veya başka bir engelin arkasındaki hedeflere ateş edilecekse ve elinde de tabanca olacaksa bende olsam revolver tercih ederdim...
bazen durum bunu gerektirebilir...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi