Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: En beğendiğiniz çakı markası hangisi?
Benchmade
Böker
Buck
Cold Steel
C.R.K.T
Emerson
Gerber
Ka-bar
Kershaw
Leatherman
Lone Wolf
Sog
Spyderco
Diğer
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En beğendiğiniz çakı markası?
Sn.1905sss, Cold Steel ve Spyderco'nun bu kadar oy almasına bende şaşırmadım dediğiniz gibi,hem göze hem cebe hitap eden ürünleri var her iki markanında.Kershaw kullanan fazla arkadaşımız yok sanırım, Benchmade zaten ülkemizde elde edilmesi zor bir marka.
Sog'un bıçaklarını bende sevmeye başladım,en son aldığım Flash1'de kulanılan malzeme ve işçilik çok temiz ayrıca fiyat olarakda yeterince uygundu.

Alıntı

1905sss demiş ki:37 Sn. Arkadaşımız oy kullanmış.

% 32,43 ile Cold Steel zirvede yer almış. Şaşırılacak bir durum değil. Çok kaliteli bir marka ve güzel bıçakları var.

% 27,03 ile Spyderco ikinciliği almış. Bunu da çok normal buluyorum. Çok kaliteli bir marka ve güzel bıçakları var.

Ama ilginç bulduğum şeyler yok değil. Mesela benim çok beğendiğim ve kalitesine inandığım Sog bıçağın sadece 2 oy almasına ve Buck bıçaklarının gerisinde kalmasına şaşırdım açıkcası.

Yine aynı şekil de Boker, Gerber, Kabar oyları alırken Benchmade, Emerson ve Kershaw ın sıfır oy çekmeside ilginç geldi.

Son olarak Lone Wolf çok sevdiğim bir marka. Birkaç kez almaya niyetlendim. O model var mı şu mu var falan derken kaldı öyle. Ama onun hiç oy almamasını Türkiye de çok fazla rastlanan ve tanınan bir marka olmamasına bağlıyorum.

Ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki.

Saygılarımla,

Anket bence ülkemizde bazı firmaların bıçaklarının yok denecek kadar az olduğunu gösteriyor. Bana göre fiyat / kalite dengesi en iyilerden biri olan Kershaw'ın oy alamamasını buna bağlıyorum mesela. Benchmade de kalite olarak grubun gerisine düşecek seviyede değil. Kullanmadığım için kişisel fikrimi yazamamakla birlikte, okuduğum yazılardan edindiğim bilgilerle şunu söyleyebilirim ki ankette ilk 3 sırada olması gerekirdi. Emerson ve Lone Wolf da, Benchmade ve Kershaw ile aynı kaderi paylaşan firmalardan sanırım.

Beni en çok şaşırtan ise, ülkemizde gayet kolay ulaşılabilen ve hakkında Sn. 1905sss ile benzer düşüncelere sahip olduğum Sog'un bu denli geride kalması oldu. Yukarıda saydığımız markalardan farklı olarak Sog'un görece başarısızlığını ankete tek oy verilebilmesine bağladım. Çünkü tek tercih yapan diğer değerli forum üyeleri gibi ben de en iyi olduğunu düşündüğüme oy verdim. 3 oy verebilseydim örneğin; Spyderco, Sog, Kershaw seçerdim. Benimle birlikte diğer değerli forum üyesi arkadaşlarda da benzer bir durum oldu ve sonuç olarak Sog bu denli geride kaldı diye düşünüyorum.

Ankete katılan ve değerli görüşlerini paylaşan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son olarak anketin ayrı bir başlıkta olduğunu görmediğim ve moderatör arkadaşlara zahmet verdiğim için özür dilerim.

Saygılar.

Alıntı

Benim oyum Spyderco'ya. Acmasi cok kolay, gunluk kullanmaya uygun ve cok dayanikli. Keskinligi yeterli ave keskinligini koruma suresi gayet uzun. Kaliteli iscilik ve malzemesi var. Bence bundan iyisi Sam'da kayisi.

Alıntı

Glock 78 ve 81 Big Grin.

Alıntı

glock demiş ki:Glock 78 ve 81 Big Grin.

Çakı ??? Big Grin

Alıntı

harun demiş ki:
glock demiş ki:Glock 78 ve 81 Big Grin.

Çakı ??? Big Grin
E , tabi, arkadaşın çakı anlayışı biraz farklı olabilir, ne var bunda...Big Grin

Alıntı

Çakı Sn.Glock'u bozar Big Grin

Alıntı

Listede yok ama benim oyum Microtech'e.
Kalite ve estetik üst seviye, sahip olunduğunda insana haz veren bir marka.

Listede ayrıca Victorinox'da yok Sad 
Yası orta yaslarda olan ve gençliğinden itibaren keskilerle ilgilenen herkesin zamanında bir Viktorinox sahibi olduğunu ve güzel anilari olduğunu düşünüyorum. Ucuz sayılabilecek ederlerle üst seviyeye yakın memnuniyet garantisi olan bir markadir.

Listede fazla ilgi yok sanırım, Gerber'de dünyada en fazla çakması olan markalardandir. Ucuz fiyata orta üstü kalite sunarak işçi sınıfı bir markadir benim gözümde. 

Cold Steel, SOG,  Spyderco vs hepsi güzel markalar ve harika keskiler üretiyor. Aralarında bir tercih yapmak insanın zevkine kalıyor. Çünkü hepsinin ucuz basit modelleri varken pahalı ve kaliteli modelleride var. 

Sanat eseri sayılabilecek keskileri az sayıda üretip satan ve belli dizayn felsefeleri olan bazı markalar var. Bunlar arasında da yine kisinin maddi gücü ve zevki tercih yaparken rol oynuyor. 

Bence, enkaliteli ve en güzel keski elinize aldığınızda sizi mutlu eden ve isinizi gören keskidir. Markası yada fiyatı hiç önemli değildir.

Saygılarımla...

Alıntı

sn.Kara gibi ben de Microtech diyorum, Halo V diyorum o nedir nasil birseydir?
550Usd ama bircok tabancadan temiz yapisi var:]

Alıntı

Sn Arkadaşlar,

Otomatik (yaylı sistem) çakılar esasen günlük kullanıma uygun değillerdir. Hem ağızları genelde buna uygun olmaz, hem de mekanizmaları sebebiyle bir çok kilitli sistemin sahip olduğu direnç kuvvetine haiz değillerdir.
Bana göre yalnızca "sevmek için" kullanılmalıdırlar...Smile

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi