Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: En beğendiğiniz çakı markası hangisi?
Benchmade
Böker
Buck
Cold Steel
C.R.K.T
Emerson
Gerber
Ka-bar
Kershaw
Leatherman
Lone Wolf
Sog
Spyderco
Diğer
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En beğendiğiniz çakı markası?
Sn Navigator;
Sürbısa çakı üretmiyor. Dolayısı ile oyunuz geçersiz Smile

Sevgilerimle...

Alıntı

Yabancı markalara karşı bir yerliyi öne sürelim dedim o da çakı üretmiyor çıktı..Smile

Alıntı

Sn Nutkey,

CRKT demişsiniz. Benimde çok beğendiğim bir marka. Cold Steel, Sog, vs. gibi markaların kaçyüz dolarlık rakamları karşısında mütevazi satış fiyatları ile kaliteli güzel bıçaklar yapıyorlar. Sanıyorum sahtesi en fazla yapılan bıçaktır. Bu da büyük bir şansIzlık firma için.

Sn NAVIGATOR,

Konuştuğumuz markaların karşısına sürelecek yerli bir marka olduğunu sanmıyorum. Smile

Bir ara sahip olduğum 30 dan fazla markanın bıçağı vardı. Öyle bir takıntım olmuştu. Her marka bıçağım olsun diye uğraşıyordum. En son bu kadar marka olurda yerli bir marka olmaz mı dedim. Gittim Bora marka çakı aldım. Koydum koleksiyona 2-3 hafta sonra bakayım dedim. Bir çıkardım her tarafı yeşil olmuştu.... Yani oksitlenmiş. Nem yok, rutubet yok, kullanılmadı sıfır evde dolapta duruyordu. Bunu çok konuştuk o zamanlar. Pirinç havasız kalırsa oksitlenebilir, kılıfında tutmayın falan dendi. Hatta firma sahibi Tolga Bora bey ile görüşmüştüm. Kendisi sağolsun olsun çok ilgilenmiş ve açıklamıştı.

Ama pirinç özelliği falan beni bağlamaz. 50 tane markanın bıçağını toplayacağım. Dolaba koyacağım aylarca senelerce birşey olmayacak. Bir tane Bora çakı koyacağım 2 hafta sonra oksitlenecek. Yok böyle birşey. Kullanma o zaman pirinç ... Yani çok keyif aldığım bir olayda yerli malı yurdun malı diyerek kaliteden ödün veremem.

Saygılarımla,

Alıntı

sayın 1905ss

Bıçak ve çakı merakım olmadı fakat kullanıma yönelik aldıklarım oldu..3-4 kez de bunları havaalanında, bir ikisi yurtdışı, bagaja verdiğim için çaldırdım. Özellikle Türki Cumhuriyletlere gidenlere önerim böyle kıymetli şeyleri bagaja vermemeleri olacak...Bunlar başıma gelince bıraktım..Fakat burada arkadaşların merakı ve sevgisi, kıskaçlık yaratacak bilgisi yeniden ilgi oluştu..Fiyatların fazlalığı nedeniyle izlemedeyim..yurtdışına giden gelenler oluyor, denk gelirse buradan bakıp bir iki çakı getirtmeyi düşünüyorum..Aynı şekilde buradaki arkadaşların malzeme bilgisi nedeniyle, ekipman hevesi de oluştu..

Alıntı

Kendine özgü inanılmaz güzel bulduğum tasarımlarıyla ve kullandıkları malzeme kalitesiyle oyum Spyderco'ya.

Alıntı

Hepsi Smile
Oy vermekte kararsız kaldım ama en sevdiğim çakılar Spyderco olsa dahi, en sevdiğim keski türlerinden olan Karambit'lerden dolayı Emersona gidiyor aklım Big Grin

Alıntı

Cold steel özellikle gunsite, ak47 gibi zerafetten uzak kaba olanları.

Alıntı

Tabii ki Cold Steel....

Alıntı

tercih bir hayli zor kullanmak için farklı , kolleksiyon için farklı markalar tercihimdir. Ama yurtdışına gittigimde mutlaka Türk markası olan Bora' yı tercih ederim. tesekkürler

Alıntı

37 Sn. Arkadaşımız oy kullanmış.

% 32,43 ile Cold Steel zirvede yer almış. Şaşırılacak bir durum değil. Çok kaliteli bir marka ve güzel bıçakları var.

% 27,03 ile Spyderco ikinciliği almış. Bunu da çok normal buluyorum. Çok kaliteli bir marka ve güzel bıçakları var.

Ama ilginç bulduğum şeyler yok değil. Mesela benim çok beğendiğim ve kalitesine inandığım Sog bıçağın sadece 2 oy almasına ve Buck bıçaklarının gerisinde kalmasına şaşırdım açıkcası.

Yine aynı şekil de Boker, Gerber, Kabar oyları alırken Benchmade, Emerson ve Kershaw ın sıfır oy çekmeside ilginç geldi.

Son olarak Lone Wolf çok sevdiğim bir marka. Birkaç kez almaya niyetlendim. O model var mı şu mu var falan derken kaldı öyle. Ama onun hiç oy almamasını Türkiye de çok fazla rastlanan ve tanınan bir marka olmamasına bağlıyorum.

Ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki.

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi