Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UYARI - II
kadra47 demiş ki:Selamlar.

Foruma yaklaşık 1-2 haftaönce kendi ismimi nick yaparak üye oldum ( bir önceki nick VEYSİ) ancak bugün sebebini bilmediğim bir şekilde banlandım. Kimseyi kıracak küçük düşürecek herhangi bir siyasi ve ideolojik bir mesaj göndermediğim gibi sadece sn.kyucel abiyi tanıdığım için açmış olduğu bir konuya cevap yazdım.VEYSİ nickimle neden banlandığım hakkında bilgi verilirse çok memnun olurum.Burada konu kirliliği yapmak istemiyorum,ancak yazacak başka bir yer bulamadığım gibi belki moderatör abiler/arkadaşlar beni bilgilendiriler diye düşündüm.

saygılarımla
veysi
Aşağıdaki linkleri okursanız anlarsınız.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2908
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2118

kadra47 demiş ki:selamlar.

foruma yaklaşık 1-2 haftaönce kendi ismimi nick yaparak üye oldum ( bir önceki nick VEYSİ) ancak bugün sebebini bilmediğim bir şekilde banlandım.kimseyi kıracak küçük düşürecek herhangi bir siyasi ve ideolojik bir mesaj göndermediğim gibi sadece sn.kyucel abiyi tanıdığım için açmış olduğu bir konuya cevap yazdım.VEYSİ nickimle neden banlandığım hakkında bilgi verilirse çok memnun olurum.Burada konu kirliliği yapmak istemiyorum,ancak yazacak başka bir yer bulamadığım gibi belki moderatör abiler/arkadaşlar beni bilgilendiriler diye düşündüm.

saygılarımla
veysi
Yukarıdaki mesajınız forum kurallarını henüz okumadığınız veya uygulamayı düşünmediğinizin bir göstergesidir.
Aşağıdaki mesajınız ise forumumuzun genel tavır ve yaklaşımını henüz kavrayamamış olduğunuzun bir göstergesidir.
VEYSİ demiş ki:kamuran abime en güzeli yakışır

saygılar
Forum kurallarını anlayıp, uygulamaya, forumumuzun genel yaklaşım ve paylaşım tarzını kabul edip, buna uymaya karar verene kadar paylaşım ve katılım yapmanız engellenmiştir. Lütfen bu konularda hazır olana kadar üye ve katılımcı olmakta ısrarcı olmayınız.

Saygılarımla.

(13-07-2010, 06:36 PM)melihaga demiş ki: Adamın biri birgün hasbel kader boğulan birini kurtarmış, derken kahraman olmuş vs. Adam meşhur olmaya başlamış ve bir süre sonra artık bu konuda uzman olarak konferanslar düzenlemeye başlamış, nihayet birgün ölmüş ve herkese dünyadaki işine göre iş vermişler, bu adamdan yine konferans vermesini istemişler, fakat adama demişlerki gir insanlar boğulmaktan nasıl kurtarılır konferans ver yalnız unutma ki; dinleyiciler arasında Hz. Nuh'da var...

Anafikrini mi soruyorsunuz?..

Son derece açık değil mi?...

Ama ben yinede izah edeyim, hasbel kader benim gibi birkaçşey öğrendikten sonra benden başka hiçkimse zaten bişey bilmiyor diyip konulara dalanlaradır sözüm....

Evet elbette ben değilim, ama emin olun Hz. Nuh gibi konusunda çok bilgili arkadaşlar bu forumda mevcut....

Merhabalar...
Forum kurallarını çok okumamdan mı kaynaklandı bilmiyorum ama yönetici olan bir arkadaşımızın bir mesajda bu kadar imla hatası yapması dikkatimi çekti ve siz değerli üyelerimizle paylaşmak istedim.
1)hasbel kader tek kelimedir bitişik yazılmaz.
2)vs ' den sonra cümleye büyük harfle başlanmaz.
3)bu adamdan yine konferans vermesini istemişler, fakat... Buradaki fakattan önce virgül kullanılmaz.
4)fakat adama demişlerki... İfadesinde yer alan ''ki'' eki ayrı yazılır.
5) fakat adama demişlerki gir insanlar boğulmaktan nasıl kurtarılır konferans ver... Burada ''gir'' kelimesinden sonra virgül kullanmak gerkmektedir.
6)konferans ver yalnız unutma ki... burada ''ver'' kelimesinden sonra nokta koymak gerekmektedir.
7)dinleyiciler arasında Hz. Nuh'da var...Burada kullanılan da eki ayıraç ile değil ayıraçsız ve ayrı olarak yazılmalıdır.
8)Anafikrini mi soruyorsunuz?.. Burada sonda bırakılan imla işareti ..? şeklinde yazılmalıdır.
9)Son derece açık değil mi?... Burada şunu bilmeliyiz 4 ifadeli noktalama olmaz ve soru işareti sona yazılır başa değil yani ..? olmalıdır.
10)Ama ben yinede izah edeyim. Burada kullanılan ''de'' eki bitişik yazılamaz.
11)hasbel kader benim gibi birkaçşey... Hasbel kader bitişik,birkaçşey ise birkaç şey şeklinde yazılır.
12)Evet elbette ben değilim, ama emin olun... Virgülü burada kullanmak yanlıştır.
13)Son iki cümlede 4 nokta bırakılmıştır ama 4 nokta diye bir imla kuralı yoktur.

Değerli arkadaşlar bu mesajı yazmamın sebebi Sn.melihaga'nın forum kuralları bölümünde başkalarını eleştirirken kendisine bakmamasıdır.Ben de Sn.melihaga'ya anlamlı bir atasözümüz ile cevap vermek istiyorum lütfen ''İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.''
Son olarak da sistemin en kıdemli yöneticilerine bir mesajım olacak;
Tek mesajında 14 ayrı yerde imla hatası yapan ve herkese imla kurallarına uymaları yönünde direktif veren bir yönetici hakkında da cezai işlem uygulamak gerekmez mi?Ayrıyetten eğer tek mesajda 14 hatayı idare edebiliyorsak yaşı itibarı ile bu tür küçük detayları ifa edemeyecek ağabeylerimizi de idare etsek çok şık bir iltimas olmaz mı..?
Vaktinizi aldığım için özür diler,okuduğunuz için teşekkür ederim.

Aslında sadece kendinizden özür dilemeniz yeter çünkü okuduklarınızı anlamamışsınız ve kendinizi küçük düşürmüşsünüz, her zaman dediğimiz ''özellikle bir edebiyatçı gibi dilimizi kullanmak zorunda değilsiniz'' kısmını atlamışsınız, sadece cümlelerinize büyük harfle başlatın ve nokta ile bitirin, es vermek istediğiniz yerlerde de virgül kullanın diyoruz.

Yedibin küsür mesaj yazmış, forumumuzun en kıdemli üyelerinden birisi, bir mesajında birkaç imla hatası yapmış. Bence T.C vatandaşlığından çıkartmamız lazım Smile
Sn. Compact bence daha önce Sn. Melihağa tarafından banlanmış üyelerimizden birisi olsa gerekki, TDK gibi tek tek hataları ayıklamış.

Bence sn.Melihağa sizin kadar acımasız değil . Cezai yaptırım uygulanacaksa da .44'lüğü bana versin affedelim . Big Grin Big Grin Big Grin
Saygılar..

Sn.Compact; hepimiz burada misafiriz. Misafirliğe geldiğimiz bu evde, Halil İbrahim Sofrası kurulmuş durumdadır. Böyle bir sofra kurdukları için ev sahiplerinin hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Siz de kalkıp ev sahiplerinden birine; ''Kuş sütü eksik bu sofrada!'' diyorsunuz. Lütfen bu kadar acımasız eleştiride bulunmayıp, sofraya vesile olan ev sahipleriyle ve bu sofrada emeği geçenlerle birlikte yemeğin tadını çıkarınız.

Sadece moderatörlerin değil, üyelerinde forum kurallarına bu kadar sahip çıkması beni çok sevindiriyor.

Sn Compact,

Siz kendi isinize bakin lutfen. Son zamanlarda sizin gibiler yuzunden insanlarin gereksiz yere huzuru kaciyor. 4 mesajinizdan biri tekrar oldugu icin ben sildim. Zira 3 yada 4 mesaj yazip burada emegi gecenlere ders veremezsiniz. Dil duzeyimizden memnun degilseniz foruma katilmak zorunda da degilsiniz.

Burasi hosgorulu insanlarin yeridir.

Inanin bu tarz saldirgan tavirlar o kadar tadimizi kacirmaya basladi ki, icindeki kavga etme duygularini bastiramayanlar icin yeni bir kavga forumu acip adini da "tekmetokat.com" koymayi dusunuyorum. Adini tabanca tufek gorup burayi savas ve kavga forumu zanneden gurup icin iyi bir secenek olacaktir.

Saygilar.

(19-04-2011, 08:33 PM)syılmaz demiş ki: Sadece moderatörlerin değil, üyelerinde forum kurallarına bu kadar sahip çıkması beni çok sevindiriyor.

Sn.compact'ın uyarısı mı sizi sevindirdi yoksa ben mi yanlış anladım?

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi