Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 70 ÇEK VİZÖR
Sn. badboy64 forumda yöneticilerimiz tarafından, arkadaşlar,ağbiler,beyler gibi hitap tazları uygun görülmüyor.Ayrıca yazılarımızda imla kurallarına ,noktalama işaretlerine uymaya çalışıyoruz.Sizde bu kurallara dikkat ederseniz, fazla bir sorun çıkacağını zannetmiyorum.

Alıntı

Tüm forum üyelerine iyi geceler, bulunduğum ilde bulundurma ruhsat süresi dolmuş, hastane heyet raporu sıkıntısından dolayı (silahın sahibi 67 yaşında) emniyetin emanetinde bulunan 7,65 çek vizör tabir edilen bir silah var. Silah gerçekten hiç işlem görmemiş ve yaklaşık 35 yıldır, bu sahibinde imiş, silahın fotoları yok, emniyette foto çelmeye müsade edilmedi. Bu silahın ederi nedir, kabataslak bir rakam fikri olan site aydınlarının görüşlerini rica ediyorum.(boyası kesinlikle orjinal ve bey amca 3 dönem taşıma ruhsatlı kullanmış, ondan sonra da silah bulundurmaya dönmüş,söylemesine göre, sadece tetik yayı kırılmış, onu tamir rttirmiş uzun yıllar önce)

Alıntı

Sayın paşa76_76 bende Cz Vzor sahibiyim silahım 1969 model silahımı çok seviyorum. Sorunuzu kendimi ahbabınızın yerine koyarak cevaplamak istiyorum. Silahınıza bakabileceği düşündüğünüz bir dostunuza telafuz edemeyeceğim cüzi bir fiata yada hibe olarak vermenizi tavsiye ederim. Yok alıcı var diyorsanız 500 tl bence iyi bir rakam.

Alıntı

Kuvvet denetlemesine hazırlıklarda atış esnasında diğer bölüğün yüzbaşısı Çek Vizör'ünü 25 metre hedef kağıdına yöneltti, sürgüsünü çekip bıraktı ve tam otomatik haline gelip şarjörü boşalttı. Yüzbaşı bu olay üzerine yeni bir tabanca aldı. İğne takılı kalmış. Asteğmenken şahit olduğum bu olayla her nerede olursa olsun hedef kağıdına yöneltmeden silahı kurmamak gerektiği kuralını doğrudan müşahede etmiş oldum.
Saygılarımla.

Alıntı

Bende de 71 model beylik tabancası olarak verilen bir tane var. Denetleme atışında tutukluk yaptıktan sonra soğumuştum. Ama atışları çok güzel. Silahtan fazla anlamayan ben yıllar önce bir arkadaşıma boşa tetik düşürdüğümüzde neden iğnenin kırılmaması gerektiğini izah ederken iğne kırılmış ve benim tepkim '' Aaa kırıldı.'' olmuştu . Hala ne zaman karşılaşsak bana onu anlatıp güler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi