Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 70 ÇEK VİZÖR
L@stmohik@n demiş ki:Evet malesef öyle bir şey var ama ben daha cok cekirdek sıkışmasından süpheleniyorum. Malesef tabanca bana ulaştıgında bu durumdaydı.

Saygılar...

Üstadım eğer gerçekten halkavi olmuşsa bu durum çekirdek sıkışması yaratır. Ve Allah korusun tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Sanırım bir şekilde namlunun değişmesi gerekiyor.

Alıntı

Çekirdek sıkışması yaşadım ama bunun müsebbibi mke den başka biri değildi. Şu ana kadar 100 fazla mermi attım namludan dolayı bir sorun olmadı.

Namluyu değiştirme şansımın oldugunu da malesef sanmıyorum.

Saygılar...

Alıntı

Bu silahtan bir arkadaşımda da var. Gerçekten bu kalibrede iyi bir silah. Yalnız onun silahında da fişek yatağının bitiminden yaklaşık 4 cm sonra halkavi vardı. Acaba bilinçsiz kullanımdan kaynaklanan bir şey olabilirmi. Çekirdek sıkışması olduğunu sanmıyorum silahın namlusunu bir yere dayayarak atış yaptılarsa bu şekilde olabiliri diye düşünüyorum. Ya da el yapısı hatalı mühimmat da buna neden olabilir.

Bu arada bu silahların namlusu bizim mke kırıkkale'lerle benzer yapıya sahip. MKE teknik ve malzeme desteği verirmi bilmiyorum ama pekala kırakkale tabancasının 7,65 lik namluları ham haldeyken revize bir işlemle bu silaha uygulanabilir. Orjinal namlu bulunması Türkiye şartlarında hayal olduğuna göre çok da güzel olur bence

Alıntı

Acıkcası sabit namlulu bir sistemin namlusunu tanımadığım bilmediğim birine teslim edipte değiştirmeye casaret edemem. Tabi bir de işin prosedür yönü var namlu balistik bir parca olduğu için izinler falan ömrümü yer gibime geliyor..

Saygılar...

Alıntı

(10-04-2009, 08:36 PM)ziya demiş ki: Arkadaşlar bu da benim ilk göz ağrım 71 model emektar.
Mezun olduğum hafta siyah beyaz krom kaplatmıştım.

Saygılar..

Sayın Ziya ben de 73 model emektar beylik vzör' ümü sizin resimlediğiniz gibi söküp bakım yapmak istiyorum.Elinizde mevcutsa anlatımlı aşama aşama açıklanmış görsellerinizi benimle paylaşır mısınız???

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...629&page=3
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...505&page=3

Bir de baktım ki ne göreyim !
Yaklaşık 1 yıl önce yazdığım ve yukarıda linkini verdiğim mesajlarıma forumda ne Sn.Ziya'dan ne Sn.Lupus Üstadımdan, ne de herhangi bir forum üyemizden cevap alamamışım.:s

Ben de kendi işimi kendim göreyim dedim ve başladım geçen gece emektar vzörümü soymaya.Allah ' tan geri toplamasını becerebildim,üstelik parça artırmadan.Big Grin
İyi ki de girişmişim çünkü tetik grubu ve emniyet manivelası bölümleri resmen; "örümcek bağlamış"
Resimleri de sizlerle paylaşmak istedim.Saygılarımla.

[Resim: DSC03493.jpg]

[Resim: DSC03490.jpg]

[Resim: DSC03217.jpg]

Alıntı

Sayın 6patlar,

Silahınız güzelmiş güle güle kullanın. Mümkünse sizden bir ricam olacak. Kırıkkale marka 7,65 tabancaların hatta orjinali Walther PP'nin şarjörüne mermi yerleştirirken 5'nci mermiden sonra mermi şarjördeki burnu yukarı bakar pozisyonunu kaybedip aşağıya yöneliyor. Elimize hangi şarjör geçtiyse durum aynı. Sizin şarjörünüzde böyle bir görüntü var mı?

Size zahmet olmazsa tam dolu vz70 şarjörünün üstten ve yandan fotoğrafını
çekip burada gösterebilirmisiniz. Saygılarımla.

Alıntı

(13-02-2012, 10:34 PM)gunman demiş ki: Sayın 6patlar,

Silahınız güzelmiş güle güle kullanın. Mümkünse sizden bir ricam olacak. Kırıkkale marka 7,65 tabancaların hatta orjinali Walther PP'nin şarjörüne mermi yerleştirirken 5'nci mermiden sonra mermi şarjördeki burnu yukarı bakar pozisyonunu kaybedip aşağıya yöneliyor. Elimize hangi şarjör geçtiyse durum aynı. Sizin şarjörünüzde böyle bir görüntü var mı?

Size zahmet olmazsa tam dolu vz70 şarjörünün üstten ve yandan fotoğrafını
çekip burada gösterebilirmisiniz. Saygılarımla.

Sn.Gunman benim 2 adet şarjörümde de tam dolu halde iken bile bahsettiğiniz durum oluşmuyor.Sizin şarjörünüzün ya iç yüzeyinde fişek tabanının (kapsülün) oturduğu yüzeyde bir sorun var yada şarjör yayınız deforme olmuş olabilir.
Ayrıca şarjörlerinizi çok uzun zaman tam dolu tutmamanızı taşımadığınız zamanlarda boşaltıp bakım esnasında yayınıda sökerek bakım yapmanızı tavsiye ederim.Malum bu silahların orijinal şarjörlerini bulmak neredeyse imkansız.(En azından Türkiye' de durum böyle.)
Saygılar.

Alıntı

Sayın 6patlar,

Öyle sanıyorum ki sorun şarjörün dizaynında. Zira zamanında alıp Kırıkkale için revize ettiğim Mec-gar şarjörde de aynı sorun vardı. Tam beş ayrı çeşit Kırıkkale şarjör (orjinali de dahil) denedim hepsinde 5'nci mermiden sonra mermi başını öne eğmeye başladı. Google'da konuyu fotoğraflarda aradım. Orada da benzer walther ve kırakkale sonuçlarıyla karşılaştım. Sorun esas olarak 7,65 merminin tabanının geniş olmasından kaynaklanıyor. Mesela aynı şarjörlere kısa 9 dizdiğinizde sorun yok...Ancak 7,65'te bu olayı Beretta, Vzor gibi markalar zamanında düşünerek aşmış gözüküyor. En azından resimlerden öyle anlaşılıyor. Yalnız bir yerde vzor ile ilgili benzer bir sorunla karşılaştım...O da çok ilginç geldi. aynı Kırırıkkale ve waltherdeki sorun orada da vardı.

Alıntı

Merhaba arkadaşlar bende böyle cz marka kırtırma yapmayan temiz bakımlı silah arıyorum acil lazım bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı ???

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi