Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 70 ÇEK VİZÖR
Silahın emniyet mandalının horoz indirme manivelası olarak çalışması çok güzel bir özellik. Tabancanın bir kusuru var ama ben çözemedim soktüğüm zman da dikkatlice bakmama rağmen acemilikten olsa gerek bu duruma bir çözüm bulamadım.
Sorun silahın manüple edilmesinden sonra tetik düşürülünce horozun yarım kurulu pozisyonda takılıp kalması.
Bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum Smile

SAygılar...

Alıntı

Sanırım bu sorunu çözdüm yada zaten bir problem yoktu Big Grin
Bu gün atışa gittim ve bir problem çıkarmadan görevini yerine getirdi. Yalnız bir fişeği patlatmadı o da iğneden kaynaklanan bir problem değildi mermi baya eskiydi kapsülde iynenin izi olmasına rağmen ateşleme gerçekleşmedi.

Zaten bunu bekliyordum mermileri kontrol ettiğimde böyle bir olay olacağını anlamıştım. Tap rac in ardından kalan iki mermiyide ateşleme de bir sorun cıkarmadı.

Saygılar...

Alıntı

L@stmohik@n demiş ki:Sorun silahın manüple edilmesinden sonra tetik düşürülünce horozun yarım kurulu pozisyonda takılıp kalması.

Saygılar...

Sn.Lastmohikan, Vzor 50 / 70' de kuru tetik düşürüldüğünde, horoz hızlı bir şekilde iğneye temas ederek, otomatik olarak direk bir şekilde yarı kurulu pozisyonuna geri döner. Tetik düşürülürken dikkatli bakıldığında horozun bu hareketi yakalanabilir. Umarım silahınız bundan sonra da yıllarca sorunsuz bir şekilde size hizmet verir, tekrar hayırlı olsun.

Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler sayın lupus.
Her yeni silahta yeni birşeyler öğrenmeye devam ediyorum. Bu işin en zevkli yanlarından biri de bu bana göre..

Saygılar...

Alıntı

Bu konuda horoz daki problem de beni yanıltan namluyu aşağıya doğru eyerek tetik düşürldüğünde zaman zaman horozun iyneye cok daha yakın pozisyonda takılmasıydı bunu bir sorun teşkil etmediğini atışlar esnasında görmüş oldum.

Saygılar...

Alıntı

ben de bu modeli çok severim.bazı camialarda baya yaygın olduğu için hakettiği değeri bulmuyor bence.genelde millet 7.65ler içinde browning,yüzüklü astra ve mabları daha üstün buluyor ama bence vzör de gayet verimli bir silah.arpacık gez mesafesinin az olmasının vuruşlara etkisine rağmen en güzel atışlarımı vzörle yaptığım için duygusal bir bağımız da var

Alıntı

sayın arkadaşım öncelikle resimlerin için sana teşekür ederim vzor
kullanım ve kalite bakımından sınıfında liderdir.ayrıca tetik emmineti
bu silahı daha degerli bir hale getiriyor.
butün cz modellerinde oldugu gibi bu tabanca ani atışlarda yüksek performans saglıyor. bu silahın performansını deneyrek anlarsınız.

Alıntı

L@stmohik@n demiş ki:[Resim: 45930375.jpg]

[Resim: 32674490.jpg]

[Resim: 31913975.jpg]

[Resim: 14166480.jpg]

Üstad namlu iç fotoğrafından görebildiğim kadarı ile namlu halkavi mi olmuş?? Ben mi yanılıyorum?

Alıntı

Evet malesef öyle bir şey var ama ben daha cok cekirdek sıkışmasından süpheleniyorum. Malesef tabanca bana ulaştıgında bu durumdaydı.

Saygılar...

Alıntı

bernard demiş ki:sayın arkadaşım öncelikle resimlerin için sana teşekür ederim vzor
kullanım ve kalite bakımından sınıfında liderdir.ayrıca tetik emmineti bu silahı daha degerli bir hale getiriyor.
butün cz modellerinde oldugu gibi bu tabanca ani atışlarda yüksek performans saglıyor. bu silahın performansını deneyrek anlarsınız.

Şimdiye kadar çekilebilir bir çift hareketli tetiği olan, tek hareketli tetik tanımı hak eder yumuşaklıkta bir tek hareketli tetiği olan her hangi bir Vzor 50 / 70 ' e denk gelmedim. Sanırım bu benim bahtsızlığımdan olsa gerek...

Bu silahı diğerlerinden ayıran bir kaç spesifik özelliği vardır, birisi yaysız çalışan iğnesi, diğeri o yıllarda çok rastlanmayan horoz düşürme özelliği olan emniyet, diğeri de tırnakla kombine çalışan fişek yatağı durum göstergesidir, ancak bunların hiç birisi VZ 50 / 70 mekanik güvenilirlik ve atış performansı açısından sınıf lideri yapmaya yeterli değildir. Hele artık oldukça kompakt boyutlarda olmalarına rağmen çok daha yüksek kapasite ve mekanik güvenilirlikte alternatifler varken, VZ 50 / 70 artık daha ziyade bir hobi ve kolleksiyon silahı konumundadır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi