Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 70 ÇEK VİZÖR
01-08-2008, 07:19 PM
CZ 70 ÇEK VİZÖR
Bir konu da ben açayım..
çek vizör hakkındaki görüşleri alabilirmiyiz sayın arkadaşlar..
2 adet de fotoğraf ekliyorum Smile

[Resim: dscf0414ou6.th.jpg]

[Resim: dscf0408mc0.th.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-08-2008, 08:24 PM (Bu Mesaj 05-08-2008 12:13 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: CZ 70 ÇEK VİZÖR
Sn.Ares bu silah insanların sandığından çok daha fazla özelliği olan bir silah.

Yılar önce dizayn edilen silaha, fişek yatağı durum göstergesi konmuş.
Tırnak ile bağlantılı yuvarlak bu parça, soldan dışarı taştığında fişek yatağının dolu olduğunu anlıyorsunuz.
Bu şekilde fişek yatağı ile iindirek irtibatta olan, mekanizma, Llama, PPK ve benzerlerindeki gibi besleme ve fırlatma esnasında fişek tabanı ile temas edip, sorun çıkarmıyor.

Emniyet mandalını tam aşağı pozisyona indirirseniz, horozu güvenle yarı kurulu pozisyona indiriyor.
Silahı ister kurulu kilitli, ister çift hareketli taşıyabilirsiniz.

Şarjör mandalının yeri de, bu sınıftaki silahların kabze tabanındaki yerinden daha kullanışlı.

Bu silahda sevmediğim şey ise genelde sert olan tek hareketli tetik ile, oldukça ağır olan çift hareketli tetik. Bunda etkili olan faktörlerden birisi, inanılmaz atipik geometrisi olan horoz ayağı / tulumbası ve sert horoz yayı. Ancak üzerinde biraz çalışılıp, biraz da atış yapılınca oldukça kullanışlı bir silah haline geliyor.

Bir de unutmadan,orijinal sert plastik kabze takımının sert sırt açısı da eli çok fazla rahatsız ediyor, bu silaha aksesuar bir kabze eklenmesi şart. Bu şekilde elin arka kısmını, horoz ve kızak ısırığından da kurtarmış oluyorsunuz. Big Grin

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-08-2008, 11:14 AM
çok teşekkürler sayın LUPUS,

bu silaha olan saygım daha da arttı Smile

silah üzerinde bir değişiklik yapmak istemiyorum çünkü bu silah bana çok sevdiğim bir büyüğümden yadigar. ahşap kabzesini kendisi çok özenerek satın alıp değiştirmişti. işin doğrusu silah üzerinde değişiklik yapmayı bugüne kadar hiç düşünmedim bu yüzden.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-08-2008, 11:49 AM
Bu silahın yerine cz 83 denen estetik yoksunu, yüksek şarjör kapasiteli bir model üretiliyor.

2. eli esasen belli yaşın üzerindeki amcalar arasında kuvvetlidir, bir anlamda klasik değeri görür.Ayrıca ruhsatsız piyasasında da bir hayli yaygın olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.Fakat beline takıp gezen yarı mafyatik tiplerden ziyade evde yastık altında, sandıkta tutan zihniyetin elindedir, baba-dede yadigarı kara gün silahı olarak değer görür kötünün iyisi olarak.

Bazen pıçak, sadece pıçaktır :)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: kcakkol
10-04-2009, 08:17 AM (Bu Mesaj 10-04-2009 10:36 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Bir arkadaşımın vefat eden kocasına ayit olan bana iletilen cz 70 in resimlerini ekliyorum.

Silah genel olarak çalışır durumda.
Daha önce bir boya görmüş, ancak sanırım sadece imal tarihi tesfiye esnasında silinmiş.
Diğer yazılar ve en önemlisi sanayi kodları iyi durumda.

Silahta oldukça fazla yağ tortusu oluşmuş durumdaydı , şarjörlerin içinde de tortular oluşmuş ve çalışmayı etkiler hale gelmişti.

Silahı aldığımda namluya bakar bakmaz fişek yatağının bitiminden 10 mm sonra yiz-sette oluşan artefakt dikkatimi çekti, temizlikten sonra da burada ciddi bir hasar olduğunu üzülerek gördüm.

Silahta daha önce sayın Lupus' un belirtmiş olduğu horoz indirme manevelası olarak çalışan emniyet mandalı mevcut.
Bir diğer ilginç yanı ise silahı söktüğüm zaman ine yatağından herhangi bir yatay yay çıkmaması.
İgne emniyet piminin üzerindeki ufak yay iğnenin değişik şekilde kesilmesi sayesinde her iki işi birden görüyor. Zaten iğne üzerinde yay takılabilecek kadar bir boşluk mevcut değil. İğne sökümü, emniyet pimi aşağıya dogru bastırıldıktan sonra iğne önden itilerek gerçekleştiriliyor( bunu bulmam 10 dakkamı aldı Smile

Şarjör boşaldığında sürgü geride kilitli kalıyor.

[Resim: 62606433.jpg]

[Resim: atabay169.jpg]

[Resim: 26711128.jpg]

[Resim: 93539849.jpg]

[Resim: 11763025.jpg]

[Resim: 47053171.jpg]

[Resim: atabay180.jpg]

[Resim: atabay179.jpg]

Sormazki bilsin, sorsa bilirdi. Bilmezki sorsun, bilse sorardi.
-------------------------------------------------------
Zaman sadece armutlari olgunlastirir, insan yasayarak ve dusunerek olgunlasır.
Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-04-2009, 08:20 AM (Bu Mesaj 10-04-2009 10:35 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
[Resim: 45930375.jpg]

[Resim: 32674490.jpg]

[Resim: 31913975.jpg]

[Resim: 14166480.jpg]

Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-04-2009, 08:27 AM
Namlu fişek besleme yatağının üst kısmında darbe izleri var, ayrıça kapak takımı takılırken sürgüye horozun olduğu taraftan yapılan darbeler sonuçunda boyada ve gövdede bozulmalar oluşmuş.
Nalunun bitiminde de ufak tefek darbe izleri oluşmuş.
Henüz atış yapmadım anacak namludaki hasar atışları nasıl etkiler merak ediyorum doğrusu...

Saygılar...

Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-04-2009, 08:36 PM (Bu Mesaj 12-04-2009 07:45 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
[Resim: dscn0291o.jpg]

Arkadaşlar bu da benim ilk göz ağrım 71 model emektar.
Mezun olduğum hafta siyah beyaz krom kaplatmıştım.
Bu silah için sahiplerine naçizane tavsiyem,özellikle boşa tetik düşürülmemesi( iğne yayı olmadığı için) ve orjinal şörjörden şaşılmamasıdır.Birazda bakımı gerektiği gibi yapılırsa kolay kolay mermi dikmeyen iyi bir silahtır..

Saygılar..

Kalite+Zarafet+Güç+Asalet=BHP
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-04-2009, 09:26 PM
7.65 ler içinde beretta ile birlikte en sevdiğim silahtır...
Alıntı Yaparak Cevapla
10-04-2009, 09:32 PM
Az önce silahı tamamen dağıtım ve temizledim yağlı ellerimle allel acele birkaç fotoğraf çektim.

[Resim: atabay199.jpg]

[Resim: atabay200.jpg]

[Resim: atabay201.jpg]

[Resim: atabay202.jpg]

Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS