Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balistik Programı Arıyorum
Sn. Emre97, ball proların arkasına sığınmayan bir hesapçı mı buldum demiştim ama galiba yanıldım. Haklısınız, bilen bilir; Her optik atıcının hesaplamaları bilmesi gerektiğine inananlardanım.
İyi günler.

Alıntı

Sn .xlcod3r, bu forum sayesinde ayrıca sizi takip etmem sayesinde hemen hemen çoğu hesaplama hakkında bilgim var.Tabi yaşımdan dolayı pratikte uygulayabilmiş değilim.Balistik programlarla yapılan atışların çok doğru olmadığını düşünüyorum sonuçta bu işe zevkini veren şeyler kendi yaptığın hesaplamalarla aldığın sonuçlar.Benim sizden isteğim sadece bu tarz formülleri ve nasıl kullanılacaklarını içeren bir konu açmanız.Açısal hesaplarla ilgili bir konu var fakat tam olarak söylediğim içeriğe sahip değil.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilkerlola59
nişancı proooooo

Alıntı

Merhaba

Telefon uygulaması değil de web tabanlı bir çözüm arayan arkadaşlarımızın göz atmasının tavsiye edebilirim.
Çok sayıda farklı faktörleri göz önünde bulundurarak hesaplama yapabilme özelliğine sahip, kalibre yelpazesi hayli geniş, balistik katsayı ve geri tepme hesaplamaları gibi farklı sekmeleri olan bir internet sitesi.

https://www.jbmballistics.com/cgi-bin/jbmtraj-5.1.cgi

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
mimaslan, tirendaz, zeda3000

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi