Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balistik Programı Arıyorum
Lapua firması Nokia ve BlackBerry telefonlar için program sürdü. 1500 metrede 2.5 cm hata yaparım diyor.

Alıntı

http://www.lapua.com/en/customer-center/...tware.html

Yukaridaki linkden bedava indirilebiliyormus. Keske iphone icin de olsa.Sad
Tesekkurler bilgi icin...

Alıntı

(29-04-2011, 12:37 AM)ilksurfer demiş ki: http://www.lapua.com/en/customer-center/...tware.html

Yukaridaki linkden bedava indirilebiliyormus. Keske iphone icin de olsa.Sad
Tesekkurler bilgi icin...

Sn üyeler,
önce bilgisayara indirip ordan telefona kopyalayarak yüklemek istediğimde hata verdi. Direkt olarak telefondan indirip kurunca çalışıyor. Dikkatinize... (Telefonum Nokia C6 bu arada)
Saygılar...

Alıntı

Lapua'nın programında ''LOS to bore (mm)'' diye yazan kısımda, tam olarak ne istendiğini anlıyamadım. İngilizce türkçe çevirilerde de LOS'un tam karşılığını bulamadım..Bilen forum üyeleri yardımcı olursa memnun olurum.

Alıntı

Emin değilim ama, dürbün merkezi ile namlu merkezi arasındaki mesafe istenen sanırım.

Alıntı

Evet Sn Markhor, dogru anlamissiniz.
LOS = Line of Sight yani durbunun gorus dogrultusu,
bore da namlunun gorus dogrultusu.
Bu ikisi arasindaki yuksekligin mm cinsinden degerini girmeniz gerekiyor.
Yanliz bu iki deger birbirine paralel gitmedigi icin sanirim durbun ayaklari hizasindan olcmeniz en dogrusu olur.

[Resim: Figure_2-_Illustration_of_a_Rifle_Showin...Angle..jpg]

Alıntı

Çok teşekkür ederim Sn ilksurfer.

Alıntı

Balistiği programlarla değilde defter,kalem kullanarak hesaplamak daha mantıklı değil mi?Evet pratik olabilir fakat bir atıcı eski usül hesaplamaları da bilmeli kanaatimce.

Alıntı

Sn. Emre97, paylaşırsan bizde öğreniriz.
İyi günler.

Alıntı

Sn.xlcod3r , bende sizin mesajlarınızdan öğrendiğim kadar biliyorum.Burada ki üstad sizsiniz.Benim değinmek istediğim konu şu.Mesela avdayız yanımızda balistik program içeren telefonumuz var.Her hangi bir arıza yapabilir bu durumda avcı bu tarz hesaplamaları kullanarak gene atışını yapabilmeli.Yani balistik programlarına bağımlı olmamalı lütfen yanlış düşünüyorsam düzeltin.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi