Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.44 Magnum revolver
Sn xlcod3r,

Bu tip sap köşeleri olan Colt 1878 Double Action Frontier diye bir tabancası vardır. Şayet hiç "proofmark" yoksa veya sadece İngiltere "İthal Silâhlar" damgaları varsa saplardaki tay resimleri ve de namlu üzerindeki yazıyla birlikte orijinal olma ihtimali çok artar. FAKAT yine de .44 Magnum olmadığını sanırım. .44 Magnumun tarihi galiba 60 seneyi aşmaz.
Tabanca sadece tek hareketli çalışıyor olabilir. Fakat tetiğin pozisyonundan da akla gelebileceğii gibi (tabii isminden de) "double-action" veya çift hareketli olması gerekir herhalde.
Çoooooook seneler önce bir "Colt" getirmişlerdi silindir piminin altında takriben 45 dereceyle içeri giren bir kelebek vidası olan. "Her zamanki bilmişliğimle "bu taklit yav" demiştim. Sonradan 1873 modelin ilk üretimlerinden birisi olduğunu öüğrendim. Sanırım saçsız olmamın bir sebebi de budur.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Sn. xlcod3r,

Namlu üstündeki yazının baş tarafını tam çıkartamadım fakat galiba "COLT'S PT FA MFG CO. HARTFORD, CT. USA.DEPOT 14 PALL MALL, LONDON" Baş taraf herhalde kısaltılmış "Colt's Patent Firearms Manufactoring Company, Hartford, Connecticutt, USA".
Aslında ara sıra TT.Com'da çıkan çok yıpranmış silâhlara göre çok iyi durumda. Olsa olsa tetik mekanizması bozuk veya eksik olabilir. ABD'de bazı şirket işaretleri dışında ticari silâhlar için bir proofmark sistemi yoktur. Sizinkinde İngiltere'ye ithal proofmark'ları olabilir. FAKAT çap .450 boxer olarak verilmiş kitaptaki bir yazıda. Yani günümüz .45 Long Colt'u dahi aşırı güçlü gelebilir.
Ek resim daha uzun namlulu ve de süslüsü.

Saygılar,

alikozanoglu

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi