Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: 92 FS mi? Cougar 8000f mi?
Stoeger Cougar 8000 F
Beretta 92 FS
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 FS mi? Stoeger Cougar 8000 F mi?
Herkese selam ve saygılar.
Beş yıl F92 taşıma tecrübeme dayanarak fikrimi söylemek istiyorum.Taşımak amacıyla alınacak son seçenek bir silahdır kendisi.Bilimum pantolon ceket yelek atlet delinmiş kemerlerimi de kopartmıştır,şarjör tahliye tırnağı çok iridir farkında olmadan temas eder ve şarjör boşa çıkar,emniyet mandalı kabadır cildi tahriş eder,yaz mevsimi çekilmezdir içte taşımak gerekir kaba ve uzun olduğundan çile çektirir,gittiğim her yerde sokacak bir delik arardım.Ağırlığı tam sinir bozucu kol kası yaptırır..İyi yanlarına bakarsak,marka avantajı vardır,ilk görene heybetli hissi uyandırır,kolay sökülür,eski yamuk çürük kesik her türlü mermiyi atar,nişangahı eh idare eder,yağmur çamur çalışır,cephane kalmasa dahi kafa kırar.ilk aklıma gelen bunlar sanırım.Biraz kötümser oldu gibi ama bende bıraktığı hatıraları budur.Arz ederim.

Alıntı

Yakın zamanda gordugum en samimi kullanıcı incelemesi..Tabancaya (kendisi) olarak hitap etmesi araya koydugu mesafe ve bıkkınlıgın gostergesi..Atlet vs kırımı konusunda ise alınmamıs bir hınc var hala...Elinize saglık..

Alıntı

dünyanın en iyi 10 uncu silahı olan baretta fs92 tabiki amerikan ordusunun vazgecilmezi benim favorim birde filimlerin baş aktürü iyisinide elinde baretta kötüsününde
teşekkürler

Alıntı

barbaros demiş ki:dünyanın en iyi 10 uncu silahı olan baretta fs92 tabiki amerikan ordusunun vazgecilmezi benim favorim birde filimlerin baş aktürü iyisinide elinde baretta kötüsününde
teşekkürler

Bu yorum bana kaptırmatör birinin dükkanındayken, müşteriye "Abi Beretta yani, FBI'dan tut da Holywood dahi bunu kullanıyor, bak istersen Zor Ölüm, Cehennem Silahı filan" demesini ve benim kopmamı hatırlattı Big Grin Big Grin

Alıntı

Cougar da iyi ama gönlüm Beretta dan yana.

Alıntı

Sn.Mir Mustafa'ya katılmamak elde değil. İyisiyle ve kötüsüyle çok samimi bir paylaşım. Teşekkürler,
Saygılar

(28-09-2010, 09:19 PM)tosunpaşa demiş ki: Herkese selam ve saygılar.
Beş yıl F92 taşıma tecrübeme dayanarak fikrimi söylemek istiyorum.Taşımak amacıyla alınacak son seçenek bir silahdır kendisi.Bilimum pantolon ceket yelek atlet delinmiş kemerlerimi de kopartmıştır,şarjör tahliye tırnağı çok iridir farkında olmadan temas eder ve şarjör boşa çıkar,emniyet mandalı kabadır cildi tahriş eder,yaz mevsimi çekilmezdir içte taşımak gerekir kaba ve uzun olduğundan çile çektirir,gittiğim her yerde sokacak bir delik arardım.Ağırlığı tam sinir bozucu kol kası yaptırır..İyi yanlarına bakarsak,marka avantajı vardır,ilk görene heybetli hissi uyandırır,kolay sökülür,eski yamuk çürük kesik her türlü mermiyi atar,nişangahı eh idare eder,yağmur çamur çalışır,cephane kalmasa dahi kafa kırar.ilk aklıma gelen bunlar sanırım.Biraz kötümser oldu gibi ama bende bıraktığı hatıraları budur.Arz ederim.

Alıntı

Sayın tosunpaşa'nın değerli ve samimi yorumlarından sonra şeytan diyor ki:
"Oğlum Çaylak: Sen boş ver yeni modeller gelecek diye. Hemen atla pazartesi sabah git MKE'den o 7,65 mm F81 Cheetah'ı al gel" Smile

Alıntı

Merhabalar,
bende bu konuda nacizane tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. F-92 Berettayı kullandım fakat taşıma fırsatım olmadı. Atış olarak güzel bir silah, çıplak namlusu sayesinde de ısınma yapmıyor. Abime bu silahtan alırken deneme amaçlı peşi sıra 250 adet atmıştım. Gerçekten banamısın bile demedi.
Stoegere gelince,
bir adet 8040 F modeline sahibim.40 S&W mermi atan bir silahtır. 2008 yılında Ankara MKE bayisinden görüntüsüne kapılarak, birde yerli silah sanayine destek olmak maksadı ile almıştım. Bu silah bildiğiniz gibi Berettanın Türkiye deki (Ümraniye-İST) fabrikasında(Bence Berettanın 1 gömlek düşük kalitesinde) üretilmektedir. Silah Beretta gibi kolay sökülmekte ve yeni Berettalar gibi döner namluya sahip olmaktadır. Bu silahla şu ana kadar 1250 adede yakın mermi atımı gerçekleştirdim. Bunlar hem tek-tek hemde seri şeklinde oldu .Silah 11+1 kapasiteye sahip. 4 adet şarjura sahip olduğum içinde peşi sıra 44 mermi atma şansım oldu. Bunu defalarca yapmama rağmen bu güne kadar bir takılma problemi yaşamadım. Benim için tek dezavantajı emniyet mandalının çok biçimsiz rahatsız edici olması ve boyasının biraz kalitesizliği. Belki yeni modellerinde bu sorun çözülmüş olabilir. Silahın hedefe isabet oranıda bence çok iyi değil. Tabii bu bendende kaynaklanabilir. Bu kanıya sahibi olduğum diğer silahlarımla yaşadığım deneyimlerime dayanarak vardım. Mesela daha büyük mermi atmasına rağmen(45ACP) S&W 45 tactical veya Warthog 45ACP ile daha isabetli atışlar yapabiliyorum. Silah yazlığımda olmasa birde fotoğrafını göndermek isterdim. Kısmetse bir daha ki sefere. Saygılar

Alıntı

Değerli üstadlar,
silah aradığımı, özellikle Beretta tercih ettiğimi bilen arkadaşlarımdan birisi bugün bir teklifle geldi karşıma.
İşin aslı; ben MKE'ye yeni model 92 FS'lerin gelmesini beklerken, arkadaşım, bir arkadaşında Couger 8000 olduğunu söyledi. Kısa namlı 15+1 olduğu söylenen silahtan Türkiye'de sadece 8 adet varmış. Hiç kullanılmamış olduğu belirtilen silaha 4.000 TL fiyat biçiliyor.
Değerli forum üstadlarım. Bu silahtan Türkiye'de sadece 8 adet bulunma ihtimali doğru mudur ? Doğru ise istenen fiyat makul mudur? MKE'ye geleceği söylenen silahları beklemek mi daha mantıklı, yoksa bu teklifi değerlendirmek mi daha doğrudur?
Değerli fikirleriniz benim için çok önemlidir.
Saygılarımla,

Alıntı

(16-04-2011, 12:55 AM)Caylak demiş ki: Değerli üstadlar,
silah aradığımı, özellikle Beretta tercih ettiğimi bilen arkadaşlarımdan birisi bugün bir teklifle geldi karşıma.
İşin aslı; ben MKE'ye yeni model 92 FS'lerin gelmesini beklerken, arkadaşım, bir arkadaşında Couger 8000 olduğunu söyledi. Kısa namlı 15+1 olduğu söylenen silahtan Türkiye'de sadece 8 adet varmış. Hiç kullanılmamış olduğu belirtilen silaha 4.000 TL fiyat biçiliyor.
Değerli forum üstadlarım. Bu silahtan Türkiye'de sadece 8 adet bulunma ihtimali doğru mudur ? Doğru ise istenen fiyat makul mudur? MKE'ye geleceği söylenen silahları beklemek mi daha mantıklı, yoksa bu teklifi değerlendirmek mi daha doğrudur?
Değerli fikirleriniz benim için çok önemlidir.
Saygılarımla,

Sn. Caylak öncelikli tavsiyem forumdaki Stoeger ve Cougar başlıklı konuları iyi bir şekilde okumanız akabinde arkadaşınızla ilişkinizi keserek onun arkadaşını da hiç tanımamanızdır Angry.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi